Սերժ Սարգսյանի նկատմամբ ընտրված՝ չհեռանալու մասին ստորագրություն խափանման միջոցը չի վերացվի. վերաքննիչ դատարանը մերժել է բողոքը 04/15/2020   13:42  |  Դատական ռեպորտաժներ
Վերաքննիչ քրեական դատարանը մերժել է ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի խափանման միջոցը վերացնելու մասին պաշտպանի բողոքը: Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեց Դատախազության հանրային կապերի բաժնի պետ Արևիկ Խաչատրյանը:
Հիշեցնենք, որ Սերժ Սարգսյանի պաշտպանական թիմը Սերժ Սարգսյանի նկատմամբ խափանման միջոց ընտրելու որոշման դեմ բողոք էին ներկայացրել դատախազին, որն այն մերժել էր: Այդ որոշումը պաշտպանները բողոքարկել էին դատարան, որը ևս մերժվել է: Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի որոշման դեմ պաշտպանները վերաքննիչ բողոք էին ՝ պահանջելով վերացնել ընտրված խափանման միջոց ստորագրությունը չհեռանալու մասին:
Քրեական գործով ընդհանուր առմամբ 5 մեղադրյալ կա։ Սերժ Սարգսյանից բացի մեղադրանքներ են առաջադրվել նաեւ գյուղատնտեսության նախկին նախարար Սերգո Կարապետյանին, փոխնախարար Սամվել Գալստյանին, վարչության պետ Գեւորգ Հարությունյանին, գործարար Բարսեղ Բեգլարյանին։
13:57 09/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱԺ հատուկ քննիչ հանձնաժողովը բավարարել է ՀՀ երրորդ նախագահի պայմանը
09:20 08/04/2020  |  ՄամուլՍերժ Սարգսյանի անակնկալ որոշումը․ «Հրապարակ»
15:49 07/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՍերժ Սարգսյանն ապրիլի 16-ին կմասնակցի ՀՀ ԱԺ հատուկ հանձնաժողովի լսումներին. Նա պայման է դրել

Апелляционный суд Армении отклонил ходатайство защиты об отмене меры пресечения Сержу Саргсяну 04/15/2020   14:04  |  Судебный репортаж
Апелляционный уголовный суд Армении отклонил ходатайство адвоката об отмене меры пресечения третьему президенту Армении Сержу Саргсяну в виде подписки о невыезде.Об этом “ФактИнфо” сообщила глава отдела по связям с общественностью Генеральной прокуратуры Армении Аревик Хачатрян.
Напомним, защита Сержа Саргсяна подала жалобу на решение об избрании в отношении третьего президента меры пресечения  прокурору, который отклонил ее. Это решение адвокаты обжаловали в Апелляционном суде, который также отклонил жалобу.
Помимо Сержа Саргсяна, обвинения предъявлены бывшему министру сельского хозяйства Серго Карапетяну, заместителю министру Самвелу Галстяну, начальнику управления Геворку Арутюняну, бизнесмену Барсегу Бегларяну.