Հայաստանում կորոնավիրուսով հիվանդների թիվն ավելացել է 41-ով, աշխարհագրությունը եւս ընդլայնվել է 03/24/2020   00:39  |  Կորոնավիրուս
Հայաստանում 41 դեպքով ավելացել է կորոնավիրուսով հիվանդների թիվը` կազմելով 235: Նոր դեպքեր են արձանագրվել Երեւանի Էրեբունի վարչական շրջանում, Կոտայքում: Այս մասին քիչ առաջ հայտարարել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը` նշելով, որ հիվանդներից 26-ն ունեն թոքաբորբ:
Վարչապետը նշել է կորոնավիրուսի դեմ պայքարը խստացնելու անհրաժեշտության մասին, ուստի որոշում է կայացվել թեթեւ արդյունաբերությունը, արտադրության մի շարք այլ ճյուղերի, ռեստորանների, սրճարանների գործունեությունը մեկ շաբաթով դադարեցնելու մասին: Ժամանակավորապես կկասեցվի նաեւ շինարարությունը:
Վարչապետը նշել է, որ սննդի, խմիչքի, ծխախոտի, կենցաղային առաջին անհրաժեշտության ապրանքներ արտադրությունը կշարունակվի, մթերային խանութները կշարունակեն իրենց աշխատանքը: Ամբողջական ցանկը մարտի 24-ին կհրապարակի պարետատունը:
Ն.Փաշինյանը կոչ է արել քաղաքացիներին` հնարավորինս մնալ տանը, խուսափել մեծ խմբերով հավաքվելուց, արտաքին շփումներից ու հետեւել անձնական հիգիենային, ինքնամեկուսացվեն:
Ըստ նրա` այս խստացումներն ուղղված են հասկանալու վիրուսի եւ համաճարակի հետագա վարքագիծը:
23:14 23/03/2020  |  ԿորոնավիրուսԵթե ԱՄՆ-ն ուզում է օգնել Իրանին, ապա պետք է վերացնի պատժամիջոցները. Հասսան Ռոհանի
23:00 23/03/2020  |  ԿորոնավիրուսՈՒԵՖԱ-ն անորոշ ժամանակով հետաձգեց ՉԼ-ի ու ԵԼ-ի եզրափակիչները
22:20 23/03/2020  |  ԿորոնավիրուսԴրանք մեռելածին, անգրագետ նորմեր են, ապացուցումն անհնար է լինելու. փաստաբանը՝ մեկուսացման եւ ինքնամեկուսացման կանոնները խախտելու համար պատիժ սահմանող փաթեթի մասին
21:41 23/03/2020  |  ԿորոնավիրուսԱրսեն Թորոսյանը շնորհակալություն է հայտնել Աննա Հակոբյանին
21:35 23/03/2020  |  ԿորոնավիրուսՀայաստանը ինֆորմացիա չի թաքցնում, դրա կարիքն էլ չկա․ Ալեն Սիմոնյան
20:38 23/03/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետի մոտ քննարկվել են գյուղատնտեսության ոլորտում ծրագրերի խթանմանն ուղղված կառավարության քայլերը
20:19 23/03/2020  |  ԿորոնավիրուսԱստղերն էլ են ձանձրանում
19:08 23/03/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը մասնակցում է «Իմ քայլի» նիստին
18:53 23/03/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՔաղաքացին հանդիմանեց Աննա Հակոբյանին, որն առանց պաշտպանիչ դիմակի եւ ձեռնոցների կորոնավիրուսի կանխարգելման բուկլետներ էր բաժանում

В Армении подтверждено 235 случаев заражения коронавирусом: власти ужесточают режим ЧП 03/24/2020   00:44  |  Коронавирус
В Армении подтверждено 235 случаев заражения коронавирусом нового типа. Об этом сообщил премьер-министр Армении Никол Пашинян, приводя последние данные.
"У нас 41 новый случай. Один случай зарегистрирован на производстве в Котайке, еще один случай в Ереване – на производстве в районе Эребуни. И мы в этих условиях должны на неделю ввести более строгие ограничения, чтобы суметь предотвратить дальнейшее распространение инфекции", - сказал Пашинян в ходе прямого эфира со своей страницы в Facebook.
Он сообщил, что у 26 пациентов диагностирована пневмония.
Премьер заявил, что все рестораны и кафе будут закрыты с завтрашнего дня.
"Исключение будет сделано только для служб доставки. Будут прекращены строительные работы и деятельность некоторых предприятий легкой промышленности, например, текстильной", - сказал он.
Глава правительства сообщил, что работу продолжит пищевая промышленность.
"Продовольственные магазины продолжат работу в штатном режиме, и вы будете иметь возможность совершать покупки, как обычно. Будет разрешено производство продуктов питания, напитков, табачных изделий, санитарно-гигиенических принадлежностей и бумаги для бытовых нужд. С утра комендатура обнародует полный список разрешённых видов деятельности", - сообщил Пашинян.
Премьер Армении призвал граждан оставаться дома и выходить только в случае крайней необходимости, избегать массовых мероприятий, контактов и следовать правилам личной гигиены, самоизолироваться. По его словам, ужесточение мер направлено на то, чтобы понять дальнейшее течение эпидемии.
В Армении с 16 –го марта введен режим чрезвычайного положения для предотвращения распространения нового коронавируса, который будет действовать до 14-го апреля.
16:57 23/03/2020  |  КоронавирусВ Минздраве России рассказали, когда снизится распространение нового коронавируса
16:51 23/03/2020  |  КоронавирусСитуация с коронавирусом может продлиться намного дольше, чем ожидалось - Пашинян
16:45 23/03/2020  |  Лента новостейОдной из жительниц Еревана, оставшейся без заработка из-за ситуации с коронавирусом, отключили газ
16:02 23/03/2020  |  КоронавирусПочему Вы не сидите дома?Врач-вирусолог поразился происходящему на улицах Еревана