Երևանում 35-ամյա բժիշկն ինքնասպանություն է գործել՝ շքամուտքից վայր ընկնելով 03/20/2020   15:28  |  Արտակարգ պատահարներ
Հալաբյան փողոցի շենքերից մեկի բակում հայտնաբերվել է տղամարդու դի։ Նախնական տվյալներով՝ վերջինս ինքնասպան է եղել: Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ Ոստիկանությունից:
«Երևանում մարտի 20-ին՝ ժամը 01.00-ի սահմաններում Շտապօգնության կայանից Ոստիկանոթյունը ահազանգ է ստացել, որ Հալաբյան փողոցի իններորդ շենքից 1985 թ. ծնված տղամարդ է ինքնասպան եղել՝ չորրորդ հարկի շքամուտքի պատուհանից ցած նետվելու միջոցով»,- հայտնեցին Ոստիկանությունից:
Նրա փոխանցմամբ՝ դեպքի վայր է մեկնել օպերատիվ խումբ, կատարվում է նախաքննություն:
Նշենք, որ մամուլում շրջանառվող տեղեկատվության համաձայն՝ ինքնասպանություն գործած տղամարդը մասնագիտությամբ բժիշկ է: Նա խնջույքի է մասնակցել, որից հետո խնջույքի մասնակիցները տեսել են, որ նա սենյակում չէ, ու նրա դին հայտնաբերեն են դրսում:

В Ереване покончил с собой 35-летний врач 03/20/2020   15:46  |  Чрезвычайное просшествие
Мужчина найден мертвым во дворе одного из зданий на улице Алабяна в Ереване. Об этом “ФактИнфо” сообщили в Полиции Армении.
“В Ереване около часа ночи 20 марта в Полицию из станции “Скорой помощи” поступило сообщение о том, что  мужчина 1985 года покончил с собой, выпрыгнув из окна в подъезде дома на четвертом этаже, расположенного в девятом здании на улице Алабяна”, - проинформировали в Полиции.
В ведомстве сообщили, что на место отправилась оперативная группа. Ведется предварительное расследование. Согласно муссируемым в прессе сведениям, мужчина, совершивший самоубийство, является врачом по специальности. Он участвовал в банкете, после  которого участники застолья заметили, что его нет в комнате. Тело мужчины обнаружили во дворе.