Թբիլիսիում տեղի է ունեցել Նիկոլ Փաշինյանի և Սալոմե Զուրաբիշվիլիի հանդիպումը 03/03/2020   14:11  |  ԼՐԱՀՈՍ
Շարունակվում է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի պաշտոնական այցը Վրաստան: ՀՀ կառավարության ղեկավարը հյուրընկալվել է Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիին:
Ողջունելով ՀՀ վարչապետին՝ տիկին Զուրաբիշվիլին բարձր է գնահատել երկու երկրների բարեկամական հարաբերությունները և նշել, որ այսօրվա հանդիպումներում քննարկված հարցերն ու նախաձեռնությունները նոր խթան կհանդիսանան հարաբերությունների հետագա զարգացմանն ու ամրապնդմանը:
Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ ուրախ է Վրաստան կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում տիկին Զուրաբիշվիլիին հանդիպելու և երկու երկրների հարաբերությունների հետագա խորացման ու զարգացման հեռանկարները քննարկելու հնարավորության համար: «Հաճելի է հերթական անգամ հանդիպել Ձեզ: Կարող եմ արձանագրել, որ մեր առաջին հանդիպումից ի վեր հայ-վրացական հարաբերությունները դրական զարգացում ունեն»,- ասել է Նիկոլ Փաշինյանը՝ համոզմունք հայտնելով, որ այցի ընթացքում կուրվագծվեն միջպետական համագործակցության զարգացման նոր հնարավորություններ:
Նիկոլ Փաշինյանը և Սալոմե Զուրաբիշվիլին քննարկել են հայ-վրացական հարաբերությունների օրակարգային մի շարք հարցեր: Այնուհետև քննարկումները շարունակվել են պաշտոնական ճաշի շրջանակում:
13:59 03/03/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՕրենքի գերակայության հաստատումը նոր հորիզոններ է բացել հայ-վրացական համագործակցությունն ընդլայնելու համար
12:30 03/03/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետը պաշտոնական այցով ժամանել է Վրաստան
11:04 03/03/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Միխայիլ Միշուստինին՝ ծննդյան օրվա առթիվ
10:39 03/03/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ«Անմնացորդ եռանդ ու նորանոր գաղափարներ». Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Գործարարի օրվա առթիվ
09:56 03/03/2020  |  ՄամուլՎարչապետը նպատակ ունի առաջիկա ամիսներին ամբողջությամբ փոխել կառավարության կազ­մը. «Ժողովուրդ»
09:50 03/03/2020  |  ՄամուլՆիկոլ Փաշինյանին թվացել է, որ ՍԴ դատավորներն անպայմանորեն հրաժարականներ են տալու. «Իրատես»

Армения и Грузия обсуждают перспективы дальнейшего углубления отношений 03/03/2020   15:15  |  Лента новостей
Продолжается официальный визит премьер-министра Армении Никола Пашиняна в Грузию. Как сообщается на сайте премьер-министра РА, состоялась встреча главы правительства Армении с президентом Грузии Саломе Зурабишвили.
Приветствуя премьер-министра Армении, Саломе Зурабишвили высоко оценила дружественные отношения между двумя странами и отметила, что обсуждавшиеся на сегодняшних встречах вопросы и инициативы послужат новым стимулом для дальнейшего развития и укрепления отношений.
В свою очередь Пашинян отметил, что рад встрече с Зурабишвили в рамках официального визита в Грузию и возможности обсудить перспективы дальнейшего углубления и развития отношений между двумя странами.
“Приятно в очередной раз встретиться с Вами. Могу констатировать, что после нашей первой встречи армяно-грузинские отношения развиваются в  позитивном ключе”, – сказал Никол Пашинян, выразив уверенность, что в ходе визита будут обозначены новые возможности развития межгосударственного сотрудничества.
Никол Пашинян и Саломе Зурабишвили обсудили ряд вопросов повестки армяно-грузинских отношений. Затем дискуссия продолжилась в рамках официального обеда.
00:08 28/02/2020  |  Лента новостейПашинян отметил важность подписанной программы сотрудничества между Арменией и Грузией в сфере обороны на 2020 год
13:31 22/01/2020  |  Лента новостейСаркисян и Гахария заявили о наличии огромного потенциала для сотрудничества между Арменией и Грузией
17:55 06/11/2019  |  Лента новостейГлавы Минобороны Армении и Грузии договорились о расширении сотрудничества в оборонной сфере
17:49 06/11/2019  |  Лента новостейДелегация во главе с министром обороны Армении находится в Грузии с рабочим визитом