Ռուբեն Մելիքյան. Ինչ-որ բան այն չէ 02/26/2020   11:51  |  Մեկնաբանություն
«Հրավիրատոմսում նշված է՝ «հանգանակված միջոցներն ուղղվելու են հանրաքվեի քարոզարշավին»։ Մինչդեռ Վարչապետի գրառման մեջ նշված է՝ «հանգանակված միջոցներն ուղղվելու են քաղաքացիական պայմանագիր կուսակցության ընթացիկ կարիքների ապահովմանը»։
Այս երկու նպատակներն էապես են տարբեր։ Օրինակ, առաջին նպատակի համար առավելագույն սահմանաչափը 100 միլիոն դրամն է, իսկ երկրորդը առավելագույն սահմանաչափ չունի։ Հիշենք, որ կազմակերպիչների պնդմամբ՝ հավաքվել է 200 միլիոնից ավել դրամ։
Հետևություն։ Ինչ-որ բան այն չէ»։
08:38 26/02/2020  |  ՄամուլԻշխանությունը քննարկում է հանրաքվեն առանց տեսախցիկների ու օնլայն հեռարձակման անցկացնելու հարցը․ «Փաստ»
18:33 24/02/2020  |  ՄեկնաբանությունԱրարատ Միրզոյանը ապրիլի 5-ին կայանալիք հանրաքվեն դիտարկող առաքելությունների հրավերներ է ուղարկել
21:33 22/02/2020  |  ՔաղաքականՇատ թույլ է «Այո»-ի մոտիվացիան, որը պետք է ստիպի 850 հազար մարդու գնալ ընտրատեղամաս «Ոչ»-ը գրագետ աշխատելու դեպքում ունի հաղթելու հնարավորություն. Բադալյան
12:11 22/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀանրաքվեով փորձ է արվում Սահմանադրական դատարանը դարձնել գործադիր իշխանության կցորդ. «Վերնատուն»
10:17 22/02/2020  |  ՄամուլԾրագրեր են փոխվել․ մանրամասներ սահմանադրական փոփոխությունների հանձնաժողովի փակ նիստից. «Ժողովուրդ»
10:11 22/02/2020  |  ՄամուլԻշխանությունները տագնապած են. պարզ հաշվարկ հանրաքվեից առաջ. «Նիկոլն այնքան հանճարեղ մարդ է». «Հրապարակ»
09:40 22/02/2020  |  Մամուլ«Այո»-ի շոուն սկսվեց «Մոնումենտով». «սրանք դեռ ծաղիկներն են». «Փաստ»
20:32 21/02/2020  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱAntiFake.am-ը դրամահավաք է նախաձեռնում հանրաքվեի ընթացքում կատարված խախտումները տեսաձայնագրած անձանց պարգևատրելու համար
09:37 21/02/2020  |  ՄամուլՄի «նախկին» կազմակերպում է գործընթաց, որպեսզի հեռացնի մյուս «նախկինին». Ո՞րն է տարբերությունը. «Իրատես»
11:44 20/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԿառավարությունը հանրաքվեին նախապատրաստվելու համար ԿԸՀ-ին կհատկացնի 2.5 մլրդ դրամ

“Что-то тут не так”: юрист Рубен Меликян о сборе средств для штаба “Да” 02/26/2020 12:13 | Комментарий
Юрист, соучредитель общественной организации “Правовой путь” член инициативной группы, взявшей на себя общественную защиту мнений "Нет" на предстоящем 5 апреля с.г. референдуме по поправкам в Конституцию Армении Рубен Меликян на своей странице в соцсети Facebook коснулся сбора средств, проведенного накануне штабом "Да".
"В пригласительном билете указано: “Собранные суммы будут направлены на агиткампанию перед референдумом”. Между тем в записи премьер-министра отмечается, что “собранные средства будут направлены на обеспечение текущих нужд партии “Гражданский договор””.
Две эти цели существенно разнятся. Например, максимальный порог для первой цели составляет 100 млн. драмов, а для второй – его просто нет. Напомним, что, по утверждению организаторов, собрано свыше 200 млн. драмов. Вывод: что-то тут не так”, - написал Рубен Меликян.
Референдум, на котором предлагается решить вопрос о досрочном прекращении полномочий председателя и шести членов Конституционного суда, пройдет 5-го февраля. Агиткампания стартовала 17 февраля и завершится 3 апреля.