Ռազմիկ Աբրահամյանին նոր մեղադրանք է առաջադրվել 02/20/2020   17:59  |  Քրեական խրոնիկոն
«Վերարտադրողական առողջության, պերինատոլոգիայի, մանկաբարձության և գինեկոլոգիայի հանրապետական ինստիտուտի» տնօրեն Ռազմիկ Աբրահամյանի մեղադրանքը լրացվել է։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասաց Աբրահամյանի պաշտպան Սամվել Դիլբանդյանը։
Ռազմիկ Աբրահամյանին առաջադրված մեղադրանքը փոփոխվել է. նրան մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ Քրեական օերնսգրքի 167-րդ հոդվածի 3-րդ մասի հատկանիշներով, այսինքն՝ երեխային առանց ծնողի համաձայնության նրանցից բաժանելը, որը կատարվել է կազմակերպված խմբի կողմից, մինչդեռ՝ նախկինում Ռազմիկ Աբրահամյանը մեղադրվում էր ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 167-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետով, այսինքն՝ ծնողներից երեխային ապօրինի բաժանելը կամ երեխային փոխելը՝ մի խումբ անձանց կողմից նախնական համաձայնությամբ։ Ըստ էության՝ Աբրահամյանի մեղադրանքը խստացվել է։
Սամվել Դիլբանդյանի խոսքով՝ Աբրահամյանը նախկինում մեղադրվում էր երկու դրվագով և այժմ մեղադրանքն ավելացել է ևս երկու դրվագով։
Պաշտպանը հայտնեց, որ Քննչական կոմիտեն Ռազմիկ Աբրահամյանին կալանավորելու մասին միջնորդություն է ներկայացրել, որն արդեն դատարանը քննության առարկա է դարձրել։ Նրա փոխանցմամբ՝ Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ դատավոր Կարեն Ֆարխոյանի նախագահությամբ, բավարարել է քննիչի միջնորդությունը, սակայն կիրառել է գրավ՝ 5 մլն դրամի չափով։
Պաշտպանը նաև նշեց, որ Ռազմիկ Աբրահամյանի մասնակցությամբ առերեսում չի եղել և Ռազմիկ Աբրահամյանն իրեն առաջադրված մեղադրանքը չի ընդունում։
Հարցին, թե արդյո՞ք սույն գործով չկա ճնշում, քանի որ նրա մեղավորությունը դեռևս ապացուցված չէ դատավճռով, բայց հանրությունը շահարկումների առիթ է դարձրել այն, Դիլբանդյանն ասաց, որ գործի վերաբերյալ ճնշումների մասին չի կարող ոչինչ ասել, քանի որ նման տեղեկատվություն չունի, գործի քննությունն ընթանում է։
«Մանրամասներ չեմ կարող ասել, որովհետև նախաքննության գաղտնիության սկզբունքն է գործում՝ տվյալների հրապարակման անթույլատրելիության։ Նախկինում Առաջին ատյանի դատարանը, այնուհետև՝ Վերքաննիչը գտնում էին, որ հիմնավոր կասկած չկա։ Այս անգամ դատարանը գտավ, որ կա հիմնավոր կասկած և գրավ կիրառեց»,- ասաց Դիլբանդյանը։
18:54 12/02/2020  |  Քրեական խրոնիկոնԱպօրինի որդեգրման դեպքերի գործով մեղադրյալ Արշակ Ջերջերյանը կշարունակի մնալ ազատության մեջ
13:28 01/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԶարմանում եմ՝ Ռազմիկ Աբրահամյանն իր երեխաների աչքերին ո՞նց է նայում (տեսանյութ)
12:16 01/02/2020  |  Դատական ռեպորտաժներՌազմիկ Աբրահամյանը կշարունակի մնալ ազատության մեջ
12:01 01/02/2020  |  Դատական ռեպորտաժներ«Հանրապետական ծննդատան» տնօրեն Ռազմիկ Աբրահամյանը դատարանում է
19:21 31/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՌազմիկ Աբրահամյանի խափանման միջոցի հարցը կորոշվի փետրվարի 1-ին
14:31 17/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԾնողից «խլված» որեւէ երեխա չի հայտնաբերվել. չի նշանակվել որեւէ ԴՆՓ փորձաքննություն, չի կատարվել որեւէ արտաշիրիմում, մինչդեռ կա՝ հասարակական պարսավանք
19:52 16/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱրսեն Դավթյանի և Ռազմիկ Աբրահամյանի գործով կսկսվի վկաների հարցաքննությունը
18:54 16/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՁեզ հովանավորողներին Աստված կպատժի. Ռազմիկ Աբրահամյան
17:28 16/01/2020  |  Դատական ռեպորտաժներԴավթյանի եւ Աբրահամյանի գործով դատարանում հետազոտվեց գումարը փոխանցումը վկայող տեսաձայնագրությունը
16:17 16/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԵս աշխատում եմ «Արմենիա» բկ-ում, որը Ռազմիկ Աբրահամյանի հետ առնչություն չունի. Արսեն Դավթյան

Размику Абрамяну предъявили новое обвинение 02/20/2020   18:27  |  Криминальная хроника
Предъявленное директору ЗАО "Республиканский институт репродуктивного здоровья, перинатологии, акушерства и гинекологии" (Республиканский роддом) Размику Абрамяну обвинение дополнили. Об этом “ФактИнфо” сообщил его адвокат Самвел Дилбандян.
Ему изменили обвинение. Ему предъявлено обвинение по признакам части 3 статьи 167(“Незаконное разлучение ребенка с родителями или подмена ребенка, совершенные организованной группой”) УК Армении. Ранее ему инкриминировали пункт 2 части 2 статьи 167(“Незаконное разлучение ребенка с родителями или подмена ребенка, совершенное группой лиц по предварительному сговору”) УК Армении. По сути, Абрамяну ужесточили обвинение.
По словам Дилбандяна, Абрамян раньше обвинялся по двум эпизодам, теперь же прибавили еще два эпизода. Адвокат сообщил, что Следственный комитет подал ходатайство об аресте Абрамяна, который суд уже взял на рассмотрение. По его словам, суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Карена Фархояна удовлетворил ходатайство следователя, однако применил залог в размере 5 млн. драмов.
Адвокат также отметил, что очной ставки с участием Размика Абрамяна не проводилось. Он также сообщил, что Абрамян не признает себя виновным в инкриминируемом ему деянии.
При этом он заявил, что подробностей по делу сообщить не может, исходя из тайны следствия, ведется расследование.
“Ранее суд общей юрисдикции, а затем и Апелляционный суд считали, что обоснованного подозрения нет. На сей раз суд  указал на наличие обоснованного подозрения и применил залог”, - сказал адвокат.
15:06 29/01/2020  |  Криминальная хроникаДиректор ГНКО “Детский дом Еревана” арестована в рамках дела о незаконном усыновлении
16:45 10/01/2020  |  Лента новостей"Дело о незаконном усыновлении": Айкуи Хачатрян рассказала об итогах встречи с генпрокурором Армении
13:23 10/01/2020  |  Лента новостейУчастница акции протеста в Ереване рассказала историю загадочной “смерти” своих внуков-близнецов
12:07 10/01/2020  |  Лента новостей"Дело о незаконном усыновлении": матери требуют ареста директора Республиканского роддома и его зама
17:27 23/12/2019  |  Криминальная хроникаКакой-либо меры пресечения в отношении директора Республиканского роддома Размика Абрамяна не избрано