ԿԸՀ-ն հանրաքվեին «Ոչ» քարոզչական կողմ գրանցելու դիմում է ստացել 02/18/2020   11:23  |  ԼՐԱՀՈՍ
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի քարտուղար Արմեն Սմբատյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է կատարել՝ տեղեկացնելով, որ ապրիլի 5-ին նախատեսված հանրաքվեին «Ոչ» քարոզչական կողմ գրանցելու դիմում են ստացել։
«Այսօր առավոտյան ժամը 9:13-ին ԿԸՀ-ն «Ոչ» քարոզչական կողմ գրանցվելու դիմում է ստացել»,-գրել է ԿԸՀ քարտուղարը։
Ավելի վաղ «Ոչ» քարոզչական կողմ դառնալու մասին հայտարարել էր «Իրավական ուղի» հասարակական կազմակերպության ղեկավար Ռուբեն Մելիքյանը։ Նա նշել էր, որ նախաձեռնությանը միացել է 61 իրավաբան եւ ներկայացրել էր իրենց նախաձեռնող խմբի առաջին տասնյակը:
19:10 17/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱզգային ժողովի պատգամավորների կողմից «ՈՉ» քարոզչության կողմ ձևավորելու վերաբերյալ դիմում չի ներկայացվել
11:28 15/02/2020  |  ՄամուլԿԸՀ-ն հաշվարկ է անում, թե որքան գումար կծախսվի հանրաքվեի անցկացման համար. «Ժողովուրդ»
11:19 11/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԿԸՀ նախագահը պարզաբանում է՝ որքան է անհրաժեշտ ընտրությունների համար
10:15 11/02/2020  |  ՄամուլՀանրաքվեի կազմակերպման «աբսուրդները». Պետք է 4 հազար լիցենզիա ունեցող. այդքան ունի հիմնականում ՀՀԿ-ն. «Հրապարակ»
09:37 30/01/2020  |  ՄամուլՓոփոխությունների հերթը կհասնի նաև Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովին. «Փաստ»
16:28 10/06/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԿԸՀ անձանագրությամբ՝ պատգամավորի մանդատ է տրվում Արթուր Հովհաննիսյանին
15:02 22/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՔաղաքացիական պաշտպանության միջոցառումներ՝ ԿԸՀ-ում և ԴԱՀԿ-ում
09:24 02/03/2019  |  ՄամուլԴանիել Իոննիսյանը կնշանակվի՞ ԿԸՀ նախագահ «Փաստ»
18:09 09/12/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԿԸՀ անդամը կարծում է, որ վերահսկողական լայն գործառույթները զերծ կպահեն ԱԺ ընտրություններում խախտումների մասին խոսակցություններից

В ЦИК Армении поступила заявка на регистрацию агитблока "Нет" в преддверии конституционного референдума 02/18/2020   12:30  |  Лента новостей
Центральная избирательная комиссия Армении получила заявку на регистрацию агитационного блока "Нет" перед референдумом по поправкам в Конституцию. Об этом сообщил секретарь ЦИК Армен Смбатян на своей странице в Facebook.
"Сегодня утром в 9:13 ЦИК получила заявку на регистрацию агитационной стороны "Нет", - написал Смбатян.
Ранее  глава общественной организации “Правовой путь” Рубен Меликян заявил о своем намерении сформировать агитационный блок противников. Он  отметил, что к инициативе присоединился 61 юрист. Он также огласил первую десятку их инициативной группы.