Լարսը փակ է բեռնատարների համար 02/07/2020   09:28  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 7-ին՝ ժամը 08:30-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Վարդենյաց լեռնանցքը և Արագածոտնի մարզի Ապարան-Նիգավան ավտոճանապարհը փակ են բոլոր տեսակի ավտոմեքենաների համար:
Դժվարանցանելի են Սոթք-Քարվաճառ, Կայք-վարդենիս, Սիփան-Գեղաձոր, Արագածոտնի մարզի Եղիպատրուշ և Մռավյան գյուղերի, Ծաղկահովտի տարածաշրջանի ավտոճանապարհները:
Կապան-Գորիս ավտոճանապարհներին, ինչպես նաև Սարավան-«Զանգեր» և Սիսիան-«Զանգեր» հատվածներում տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Շիրակի մարզի Աշոցքի և Ամասիայի տարածաշրջաններում բուք է:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է մարդատար ավտոմեքենաների համար, փակ՝ միայն բեռնատարների համար.
ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ ռուսական կողմում կա կուտակված 430 բեռնատար:
11:25 31/01/2020  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԱշոցքի, Ապարանի, Արտաշավանի տարածաշրջանների ավտոճանապարհներին ձյուն է տեղում
20:39 29/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՃապոնիան Հայաստանին է նվիրաբերել 22 հրշեջ մեքենա (տեսանյութ)
09:44 29/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՍոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհը դժվարանցանելի է բոլոր տիպի ավտոմեքենաների համար

МЧС Армении предупреждает о метели и гололеде на ряде дорог 02/07/2020   09:55  |  Информационная платформа
Перевал Варденяц и трасса Апаран-Нигаван закрыты для проезда автомобилей, сообщает МЧС Армении, приводя данные на 08:40 6 февраля.
Затруднено движение транспорта на трассе Сотк-Карвачар,  а также на ряде  дорог в Арагацотнской и Гегаркуникской областях.
На трассе Капан-Горис, а также участке дорог “Сараван-“Зангер” и Сисиан-“Зангер” образовался гололед.
В Ашоцком и Амасийском районах Ширакской области наблюдается метель.
Согласно полученным из департамента автомобильных дорог Министерства регионального развития и инфраструктуры Грузии м данным, автотрасса Степанцминда-Ларс закрыта только для грузовиков.
Согласно информации, поступившей из Центра кризисного управления Северной Осетии МЧС РФ, на КПП "Верхний Ларс" с российской стороны скопилось около 430 грузовиков.