01/21/2020   19:20  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունը Ռոբերտ Քոչարյանի գործով դատարանը դրսեւորում է անգործություն. փաստաբաններ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի եւ նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գեւորգյանի փաստաբաններն այսօր չէին ներկայացել Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարան, որի պատճառով Ռոբերտ Քոչարյանի եւ մյուսների...
01/21/2020   18:58  |  ԼՐԱՀՈՍ Նախագահ Արմեն Սարգսյանը Դավոսում հանդիպել է Շվեյցարիայի Ազգային խորհրդի նախագահ Իզաբել Մորեի հետ Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը Դավոսում մեկնարկած Համաշխարհային տնտեսական համաժողովի շրջանակում հանդիպել է Շվեյցարիայի Համադաշնության Ազգային խորհրդի նախագահ Իզաբել Մորեի հետ, որը...
01/21/2020   18:46  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունը ՍԴ-ն մերժել է Ռոբերտ Քոչարյանի դեկտեմբերի 25-ի դիմումի քննությունը Սահմանադրական դատարանը աշխատակարգային որոշմամբ մերժել է ՀՀ 2-րդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի դիմումի քննությունը ։ «Փաստինֆո»-ն այս մասին տեղեկանում է ՍԴ-ի կայքում տեղադրված աշխատակարգային...
01/21/2020   18:41  |  ԼՐԱՀՈՍ Մենք մեր բան ու գործը թողած վաղ առավոտից թիթեռ ենք նկարում. Իվետա Տոնոյան Եթե իմանայի, որ այսօրվա հայտարարությունների ժամի առյուծի բաժինը ձոնված է լինելու ԲՀԿ-ին, ես էլ պատրաստակամորեն մի լալահառաչ տեքստ կնախապատրաստեի տպագիր ձևով ու այստեղից արցունքն աչքերիս կընթերցեի։...
01/21/2020   18:35  |  ԼՐԱՀՈՍ Նենգափոխվեց դիսկուրսի բովանդակությունը, մեր գործընկերներն ինքնահրկիզվեցին. Նաիրա Զոհրաբյան Այս խորհրդարանը քաղաքական բովանդակություն չունի և որևէ մեկը հակառակում ինձ չի կարող համոզել, որևէ մեկն իրավունք չունի բռնանալ իմ կարծիքի վրա։ Այսօր Ազգային ժողովում նման հայտարարությամբ հանդես եկավ...
01/21/2020   18:29  |  Քրեական խրոնիկոն Դատապարտյալին բերված նռերի մեջ հայտնաբերվել է սփայս տեսակի թմրամիջոց Հունվարի 21-ին՝ ժամը 12։30-ի սահմաններում, ՀՀ ԱՆ «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկի աշխատակիցները, իրացնելով ստացված օպերատիվ տեղեկությունները, զննության են ենթարկել քաղաքացի Ն․ Ա․-ի...
01/21/2020   18:22  |  ԼՐԱՀՈՍ Հանդիպում ԵՄ պատվիրակության հետ ՀՀ ֆինանսների փոխնախարար Կարեն Բրուտյանը այսօր նախարարությունում հանդիպել է ԵՄ պատվիրակության հայաստանյան ներկայացուցչության անդամների հետ: Փոխնախարար Կարեն Բրուտյանը եվրոպացի հյուրերին...
01/21/2020   18:18  |  ԼՐԱՀՈՍ ԵՄ-ն բազմակողմանի աջակցություն է հայտնել արդարադատության ոլորտում բարեփոխումներ իրականացնելու Հայաստանի հանձնառությանը Արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանն այսօր ընդունել է  Եվրոպական հանձնաժողովի Հարևանության հարցերով գլխավոր տնօրինության Հայաստանի, Ադրբեջանի, Բելառուսի և Արևելյան գործընկերության...
01/21/2020   18:05  |  Քրեական խրոնիկոն 25-ամյա կինը ամուսնուց հեռացել է սիրեկանի մոտ. Վերջինս մեքենան վարել է նրա ամուսնու ու մոր ուղղությամբ Գեղարքունիքի ոստիկանությունում նյութեր են նախապատրաստվում սիրային եռանկյունու ժամանակ բռնության դրսեւորման դեպքի առթիվ։ Ոստիկանությունից «Փաստինֆո»-ին հետ զրույցում հաստատեցիh, որ...
01/21/2020   17:57  |  ԼՐԱՀՈՍ Ցավում եմ, որ ստիպված եմ լինելու աշխատել հոգեբանական բարդույթներ ունեցող պատգամավորների հետ. «Իմ քայլը» պատգամավոր Ես կլինեմ կարճ, բայց ոչ բարի, ինչպես ինձնից առաջ իմ գործընկերներն էին։ Տիկին Զոհրաբյան, այստեղից ասում եք, որ ցավում եք ու ստիպված եք դեռ 4 տարի այս մթնոլորտում աշխատել, ես նույնպես ցավում եմ, որ...

01/21/2020   14:46  |  Здоровье Число скончавшихся от нового типа коронавируса в Китае достигло шести В настоящее время под присмотром врачей в больницах продолжают оставаться 227 человек, из них 51 пациент - в тяжёлом состоянии, 12 - в критическом.
01/21/2020   14:37  |  Суд по делу второго президента РА Судебные заседания по делу Кочаряна затягиваются преднамеренно - прокурор При этом прокурор не стал делать предположений по поводу целей затягивания процесса.
01/21/2020   14:17  |  Лента новостей Каприз жены обернулся для мужа выигрышем в полмиллиона долларов Харланд Додсон (Harland Dodson) утверждает, что отправился в магазин только для того, чтобы купить новую зажигалку для жены. Заодно он решил приобрести себе и ей по два лотерейных билета.
01/21/2020   13:58  |  Суд по делу второго президента РА Суд в Ереване вновь перенес заседание по делу Кочаряна и трех экс-чиновников Заседание суда по делу по делу второго президента Армении Роберта Кочаряна и трех бывших высокопоставленных чиновников перенесено на 4-ое февраля.
01/21/2020   13:44  |  Лента новостей Путин поздравил Харатьяна с 60-летним юбилеем Президент РФ Владимир Путин направил поздравительную телеграмму киноактёру, продюсеру, исполнителю песен Дмитрию Харатьяну.
01/21/2020   13:36  |  Суд по делу второго президента РА Адвокаты Армена Геворкяна и Роберта Кочаряна не явились на судебное заседание и назвали причину В суде общей юрисдикции под председательством судьи Анны Данибекян продолжаются слушания по делу второго президента Армении Роберта Кочаряна и трех бывших высокопоставленных чиновников.
01/21/2020   12:49  |  Лента новостей Секретарь фракции "Процветающая Армения" назвал депутата Армана Бабаджаняна провокатором Секретарь парламентской фракции “Процветающая Армения” Арман Абовян считает, что независимый парламентарий Арман Бабаджанян провоцирует ППА.
01/21/2020   12:26  |  Лента новостей Четверых парламентариев от “Процветающей Армении” удалили из зала заседания НС Спикер парламента Армении Арарат Мирзоян применил в отношении них дисциплинарные меры, лишив их права на присутствие на предстоящих до конца сегодняшнего дня заседани
01/21/2020   12:05  |  Лента новостей Дискуссия о "ворах в законе" вылилась в конфликт между Арманом Бабаджаняном и "процветающими" депутатами Конфликт произошел между депутатом от фракции “Процветающая Армения” и независимым парламентарием Арманом Бабаджаняном в ходе заседания Национального Собрания во вторник, 21 января.
01/21/2020   11:41  |  Лента новостей Бако Саакян: Армия обороны Республики Арцах уверенно выполнила поставленные перед ней задачи Президент Республики Арцах Бако Саакян 21 января в Степанакерте принял участие в заседании военного совета Армии обороны, посвящённом подведению итогов 2019 года и планам на 2020 год.