01/14/2020   23:10  |  Մարզական Պատանի ֆուտբոլիստռներին մարզելու են Պորտուգալիայից ժամանած փորձառու մասնագետները Հայաստանում միջազգային ֆուտբոլային ճամբարը ստեղծում է ֆուտբոլային կարիերան Եվրոպայում զարգացնելու հիմք Արդեն երկրորդ անգամ «Bsports» պորտուգալական հայտնի ակադեմիայի` Հայաստանի...
01/14/2020   22:50  |  Հարցազրույց Ընտանիքի անդամներին քաղաքական պայքարի մեջ նետելը պատիվ չի բերում երկրի ղեկավարին. Գեղամ Նազարյան «Փաստինֆո»-ի զրուցակիցն է «Այլընտրանքային նախագծեր խմբի» փորձագետ, քաղաքագետ Գեղամ Նազարյանը։ -Պարոն Նազարյան, տարին սկսվեց ատելության նոր չափաբաժնի ավելացմամբ: Փաստորեն,...
01/14/2020   22:23  |  Քրեական խրոնիկոն Չիչային «կարեցին» հոդված՝ «օրենքով գողերի» ավանդույթները անմիջապես բանտում պահպանելու համար Իրկուտսկի շրջանի քննչական մարմինները հարուցել են ևս մեկ քրեական գործ՝ «ավելի բարձր դիրքի գրավում քրեական հիերարխիայում», այսպես կոչված «հակագողական» հոդվածով: Կասկածի տակ է...
01/14/2020   20:51  |  ԼՐԱՀՈՍ Նախագահ Սարգսյանը «Աբու Դաբի կայունության շաբաթ»-ի շրջանակում մասնակցել է կայունության, շրջակա միջավայրի և վերականգնվող էներգիայի խնդիրներին նվիրված քննարկմանը Աշխատանքային այցով Արաբական Միացյալ Էմիրություններում գտնվող Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը «Աբու Դաբի կայունության շաբաթ»-ի շրջանակում մասնակցել է կայունության,...
01/14/2020   20:37  |  ԼՐԱՀՈՍ Հաշվառման հերթին սպասող վարորդները դժգոհում են. թույլ չեն տալիս երկրորդ շարքում կայանել մեքենաները Հաշվառման իրենց հերթին սպասող վարորդները բողոքի ակցիա են իրականացնում Երևանի հաշվառման-քննական բաժնի մոտ։ «Մեզ չեն թողնում երկրորդ շարքում կայանել, որպեսզի հաջորդ օրը հաշվառման ներկայացնենք...
01/14/2020   20:26  |  ԼՐԱՀՈՍ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան էջից ջնջել է նախորդ գրառումը ջնջելու մասին հայտարարությունը ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան էջից ջնջել է նախորդ գրառումը ջնջելու մասին հայտարարությունը։ Փոխարենը վարչապետը ֆեյսբուքյան էջում է թողել մոտ մեկ ժամ առաջ հրապարակած Հայաստան ժամանողների...
01/14/2020   20:20  |  ԼՐԱՀՈՍ Դատախազությունն ընթացք է տվել Նաիրա Զոհրաբյանի, Աստղիկ Մաթևոսյանի և Բորիս Մուրազիի գրառումներին Գլխավոր դատախազությունն ընթացք է տվել ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանի՝ իր պաշտոնական էլեկտրոնային հասցե մուտք գործելու վերաբերյալ գրառմանը։ Այս...
01/14/2020   20:05  |  ԼՐԱՀՈՍ Գործ ունենք նաև ներքաղաքական պայքարի հետևանքով կիբերհարձակումների հետ. Սա նոր եւ մտահոգիչ երեւույթ է. Սամվել Մարտիրոսյան Օգտահաշիվները կոտրելու հետ կապված մի քանի բան է աշխատում։ Առաջինը դա արտաքին վտանգն է։ «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց մեդիափորձագետ Սամվել Մարտիրոսյանը՝ անդրադառնալով վերջին...
01/14/2020   19:57  |  ԼՐԱՀՈՍ Ինչպես են ընտրվել հարկերից ազատման ենթակա կազմակերպությունները. Իրավաբանի հարցադրումները «Չի բացառվում, որ կառավարությունը սուբյեկտիվ կերպով իր համար յուրային կազմակերպություններին հարկային արտոնություններ է տալիս եւ հարցադրումներ են հնչում՝ այդ ի՞նչ չափանիշների հիման...
01/14/2020   19:45  |  ԼՐԱՀՈՍ Դատախազը վերաքննիչ բողոք է ներկայացրել. Պահանջում է կալանավորել ՀՖՖ տեխնիկական հսկիչին Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի տեխնիկական հսկիչի նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու միջնորդությունը մերժելու մասին դատարանի որոշումը բողոքարկվել է։ Այս մասին...

01/14/2020   18:20  |  Интересно знать Блогер назвал самый прочный смартфон Самым прочным аппаратом 2019 года Нельсон назвал Google Pixel 3a.
01/14/2020   18:14  |  Международные новости Берлин, Лондон и Париж запустили механизм разрешения споров по ядерной сделке с Ираном Великобритания, Германия и Франция запускают механизм по разрешению споров в рамках Совместного всеобъемлющего плана действий (СВПД) по иранской ядерной программе, принятого в 2015 году.
01/14/2020   17:27  |  Криминальная хроника Экс-главу Полиции Армении Владимира Гаспаряна вызвали в Спецследственную службу Бывший начальник Полиции Армении Владимир Гаспарян сегодня был вызван в Специальную следственную службу Армении.
01/14/2020   17:22  |  Международные новости В Ташкенте убит известный дизайнер Нариман Григорян Инцидент произошел сегодня ночью в Яшнабадском районе Ташкента.
01/14/2020   17:09  |  Лента новостей В Ереване избрали директора Русского драмтеатра имени Станиславского Директором театра стала Марианна Мхитарян.
01/14/2020   16:58  |  Лента новостей Глава Генштаба ВС Армении принял участие в заседании комитета НАТО в Брюсселе Артак Давтян принял участие в заседаниях военного комитета НАТО в формате миссий "Решительная поддержка" и "Силы для Косово".
01/14/2020   16:49  |  Лента новостей Запланированные в Армении в 2020 году мероприятия будут нацелены на модернизацию системы госуправления Премьер-министр Армении Никол Пашинян провел совещание, в ходе которого были обсуждены запланированные в рамках бюджета аппарата премьер-министра на 2020 год программы и мероприятия.
01/14/2020   16:34  |  Лента новостей Роддом в Егварде передумали закрывать – губернатор Котайк объяснил ситуацию Губернатор Котайской области Армении Романос Петросян сообщил, что роддом в Егварде не закроется, медучреждение продолжает свою работу.
01/14/2020   15:50  |  Судебный репортаж Защита обжаловала решение о продлении ареста экс-министру финансов Армении Гагику Хачатряну По сведениям “Фактинфо”, адвокаты Гагика Хачатряна подали жалобу на решение в Апелляционный суд.
01/14/2020   15:21  |  Международные новости Британская модель сорвалась со скалы и разбилась насмерть из-за селфи На вершине девушка захотела сфотографироваться на фоне восходящего солнца и присела на край обрыва.