01/14/2020   19:36  |  ԼՐԱՀՈՍ Մարդու իրավունքների պաշտպանի ներկայացուցիչներն այցելել են վերակենդանացման բաժնում գտնվող Մանվել Գրիգորյանին. ըստ բժշկի՝ վիճակը կայուն ծանր է Մարդու իրավունքների պաշտպանի հանձնարարությամբ՝ աշխատակազմի ներկայացուցիչներն այսօր այցելել են «Նաիրի» բժշկական կենտրոնի ինտենսիվ թերապիայի և վերակենդանացման բաժանմունքում գտնվող Մանվել...
01/14/2020   19:29  |  ԼՐԱՀՈՍ Պարգևատրումների բուն էությունը պետական կառավարման համակարգում ամբողջովին խաթարված ու խեղաթյուրված է. Մանե Թանդիլյան ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Մանե Թանդիլյանը կարծում է, որ պարգևատրումների բուն էությունը պետական...
01/14/2020   19:19  |  Քրեական խրոնիկոն Հրայր Թովմասյանի մասնակցությամբ երեկ քննչական գործողություն է կատարվել. Փաստաբանը չի բացառում՝ կարող է լինել ապօրինի կալանք Aysor.am Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանի մասնակցությամբ երեկ քննչական գործողություն է կատարվել։ «Ժամանակային առումով բավականին երկար է տևել, քննիչի նախաձեռնությամբ ընդհատվել է, մենք...
01/14/2020   19:14  |  Մեկնաբանություն Դանիբեկյանը խրոխտ ձայնով արձագանքում է բացառապես պաշտպանական կողմի հայտարարություններին. Արամ Վարդևանյան Այսօր բոլորս պարզեցինք, որ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի նախագահությամբ նիստերի դահլիճում ոչ միայն կարելի է վիրավորական արտահայտություններ կատարել, այլ նաև սպառնալիք հնչեցնել:Այս մասին ֆեյսբուքյան իր...
01/14/2020   19:07  |  Քրեական խրոնիկոն Համագյուղացու տնից 1․700․000 դրամի ոսկեղեն էր գողացել. (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ) Հունվարի 7-ին, ժամը 21-ի սահմաններում, օպերատիվ կառավարման կենտրոնից ոստիկանության Գավառի բաժնում հաղորդում էր ստացվել, որ Սարուխան գյուղի տներից մեկից գողություն է կատարվել: Օպերատիվ խումբը մեկնել...
01/14/2020   19:03  |  Մեկնաբանություն Սորոսի գրասենյակից ֆինանսավորվող մի շարք կազմակերպություններ ազատվել են մի շարք հարկերից. Նարեկ Մալյան «ՎԵՏՕ» հասարակական-քաղաքական շարժման ղեկավար Նարեկ Մալյանն իր էջում գրում է, որ Տիգրան Ավինյանի որոշմամբ, Սորոսի գրասենյակից ֆինանսավորվող մի շարք կազմակերպություններ ազատվել են մի շարք...
01/14/2020   18:58  |  ԼՐԱՀՈՍ Արսեն Թորոսյանը մտադիր է ավելացնել մարդկանց ծննդաբերելու ցանկությունը ՀՀ Առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը հայտարարել է ծնունդները խթանելու իր բանաձեւը՝ ծննդաբերող կանանց մատուցել պատշաճ ծառայություններ, ավելացնել մարդկանց ծննդաբերելու ցանկությունը, և ոչ թե...
01/14/2020   18:51  |  ԼՐԱՀՈՍ Դավադրությունների տեսություններն իմ սիրած ժանրը չէ. Նաիրա Զոհրաբյան Չեմ կարող վստահ պնդել էջ են կոտրել, թե մուտք են գործել, բայց եթե մուտք են գործել, նշանակում է՝ կոտրել են։ «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության...
01/14/2020   18:47  |  ԼՐԱՀՈՍ Երևանի թիվ 92 մանկապարտեզի նախաներառական խմբերը կվերականգնեն աշխատանքը Համակողմանի քննարկումների արդյունքում որոշվել է, որ Երևանի թիվ 92 մանկապարտեզում գործող երեք նախաներառական խմբերը մի քանի օրվա ընթացքում կվերականգնեն իրենց բնականոն աշխատանքը՝ ֆինանսավորվելով...
01/14/2020   18:39  |  ԼՐԱՀՈՍ Բժիշկները պայքարում են Մանվել Գրիգորյանի կյանքի համար.նա վերակենդանացման բաժանմունքում է Բժիշկները պայքարում են ԵԿՄ նախկին նախագահ, ԱԺ նախկին պատգամավոր Մանվել Գրիգորյանի կյանքի համար։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասաց Մանվել Գրիգորյանի պաշտպան Լևոն Բաղդասարյանը։...

01/14/2020   14:58  |  Чрезвычайное просшествие Самое страшное впереди:раскаленная магма движется к кратеру вулкана на Филиппинах Вулкан Тааль на филиппинском острове Лусон произвел второй выброс пепла. Местные власти ввели режим чрезвычайного положения.
01/14/2020   14:11  |  Информационная платформа Переменчивая погода и похолодание ожидаются в Армении в ближайшие дни Снег ожидается сегодня днем и завтра в Лори, Тавуше, Сюнике и Арцахе.
01/14/2020   13:52  |  Суд по делу второго президента РА Адвокат Хачатурова заявил о необеспечении судом принципа состязательности сторон По словам адвоката, сторона защиты лишена реальной возможности осуществлять защиту.
01/14/2020   13:38  |  Суд по делу второго президента РА В Ереване продолжаются слушания по делу Кочаряна и трех бывших высокопоставленных чиновников Защита Кочаряна вновь потребует отвода судьи Анны Данибекян.
01/14/2020   13:28  |  Криминальная хроника Спецследственная служба Армении не спешит реагировать на заявление против депутата Армана Бабаджаняна Прокуратура Армении направила заявление бывшего заместителя руководителя аппарата парламента РА Арсена Бабаяна в Специальную следственную службу для подготовки материалов.
01/14/2020   12:32  |  Лента новостей Главы МИД Армении и Иордании обсудили по телефону ситуацию в ближневосточном регионе Глава МИД Армении Зограб Мнацаканян провел телефонный разговор с министром иностранных дел и эмигрантов Иорданского Хашимитского Королевства Айманом Сафади.
01/14/2020   12:26  |  Международные новости В Иране арестовали первых причастных к крушению украинского самолета - СМИ Число арестованных иранских военных не сообщается, других подробностей о произошедшем также не приводится.
01/14/2020   12:20  |  Экономика Министр экономики Армении назвал начало года оптимистическим “Мы начали год очень хорошо. Высокий рост зафиксирован особенно в сфере промышленности -9,3%”, - заявил Тигран Хачатрян.
01/14/2020   12:07  |  Лента новостей Сербия в конце февраля откроет посольство в Армении В Армении в конце февраля откроется посольство Сербии, сообщила премьер-министр Сербии Ана Брнабич в ходе беседы с президентом Армении Арменом Саркисяном в Абу-Даби.
01/14/2020   11:44  |  Чрезвычайное просшествие Российские врачи спасли трехлетнего ребенка, проглотившего 31 магнитный шарик Врачи отметили, что родители вовремя обратились к врачам, заметив у ребенка боли в животе, в связи с чем удалось избежать возможных тяжелых последствий для его здоровья