12/24/2019   20:28  |  ԼՐԱՀՈՍ Նախագահի նստավայրում հյուրընկալվել էին Տավուշի մարզի սահմանամերձ գյուղերի երեխաները Հանրապետության նախագահի նստավայրի հյուրերն այսօր Տավուշի մարզի Չինարի, Այգեպար, Մովսես, Ներքին Կարմիրաղբյուր և Պառավաքար համայնքների, ինչպես նաև Գյումրիի Շալե կենտրոնի երեխաներն էին: Ավելի վաղ...
12/24/2019   19:42  |  Հարցազրույց Երբ երեխայիս տանում եմ պատվաստման, գիտակցում եմ՝ նա կարող է լինել մեկն այն 1 միլիոնից, ով մահանա. Արսեն Թորոսյանի պատասխանը՝ պատվաստումից երկու օր անց մահացած երեխայի հորը Ազգովի պետք է գնանք մոմ վառենք, որ աշխարհագրական դիրքով կատակլիզմական երկրում չենք ապրում, որ ինչ-որ աղետներ, երկրաշարժներ լինեն, որովհետև այն մարդիկ, որոնք աղետներից չէին մահանա, կմահանային...
12/24/2019   19:39  |  Վերլուծություններ Աղքատությունը հաղթահարելու նոր փուլի մեկնարկ Իշխանության ներկայացուցիչների տարեվերջյան ասուլիսներն ու հաշվետվություններն, ըստ իս, բոլորովին անիմաստ են: Չէ՞ որ նիկոլյան իշխանության հմայքը ցուցանիշները, թվերն ու փաստերը չեն: Կարևորն այն է, որ...
12/24/2019   19:27  |  ԼՐԱՀՈՍ Իրավապահ մարմիների պրես –ռելիզների մրցույթն ու վերահսկողությունից դուրս եկող կրիմինոգեն վիճակը «Դրական որեւէ տեղաշարժ դատաիրավապահ համակարգում մենք չունենք: Դրա փոխարեն նկատվում են անհասկանալի քրեական գործեր, իրավունքից  կիլոմետրերով հեռու մեղադրանքներ եւ քրեական...
12/24/2019   19:17  |  ԼՐԱՀՈՍ Իշխանությունը տարեվերջյան սրացումների մեջ է. Աշոտյան Իշխանությունը տարեվերջյան սրացումների մեջ է։ Ֆեյսբուքում նման գնահատականով է հանդես եկել ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը«Ցերեկն անհիմն եւ տգեղ կերպով բերման ենթարկեցին ԵՊՀ ուսանողական խորհրդի...
12/24/2019   19:09  |  Մեկնաբանություն Զարհուրելի է. ուսխորհրդի նախագահը ձեռնաշղթաներով և յոթ-ութ ոստիկանի մասնակցությամբ «հրավիրվել է» վկայի կարգավիճակով. Գոհար Մելոյան ԵՊՀ ուսանողական խորհրդի նախագահին ԵՊՀ կենտրոնական մասնաշենքից ձեռնաշղթաներով բերման ենթարկելու տեսաձայնագրությունը մեր«իրավական» պետության հերթական ամոթալի դրվագներից էր։ Ֆեյսբուքում...
12/24/2019   18:47  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ Ի գիտություն կալանավորված անձանց և դատապարտյալների հարազատների Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարարության քրեակատարողական ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ՀՀ ԱՆ քրեակատարողական հիմնարկներում կալանավորված անձանց և դատապարտյալների համար հանձնուքները...
12/24/2019   18:42  |  Արտակարգ պատահարներ Տարածքի հրդեհը մարվել է, իսկ ներսում դի կա. Ահազանգ ԱԻՆ Դեկտեմբերի 24-ին, ժամը 09:54-ին «911» ծառայություն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Այգեձոր փողոցի թիվ 70 շենքի 35-րդ տարածքում հրդեհ է բռնկվել, որը մարված է, իսկ ներսում դի կա: Այս մասին...
12/24/2019   18:35  |  ԼՐԱՀՈՍ ՀՀ պետական վերահսկողական ծառայությունը հայտնել է Եղեգնաձորի համայնքապետարանում գրանցված խախտումների և թերացումների մասին ՀՀ  պետական վերահսկողական ծառայության կողմից ՀՀ Վայոց Ձորի մարզի Եղեգնաձորի համայնքապետարանում իրականացվել է պետական միջոց տրամադրելու համար հիմք հանդիսացող տեղեկատվության արժանահավատության...
12/24/2019   18:21  |  Քրեական խրոնիկոն «5-րդ ալիքի» սեփականատեր Արմեն Թավադյանը ձերբակալվել է «Մարտի 1»-ի գործով տուժողներին կաշառք առաջարկելու մեջ կասկածվող Վարուժան Մկրտչյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 340-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 1-ին կետով և նույն քրեական գործի...

12/24/2019   14:14  |  Криминальная хроника Полицейские подвергли приводу председателя студенческого совета ЕГУ Полицейские подвергли приводу председателя студенческого совета Ереванского государственного университета(ЕГУ) Давида Апояна.
12/24/2019   14:11  |  Криминальная хроника Завершено следствие по делу экс-депутата парламента Армении Алексана Петросяна “Предварительное следствие завершено. Дело в обвинительным заключение направлено прокурору с ходатайством об отправке в суд”, - отметила Марина Оганджанян.
12/24/2019   13:58  |  Чрезвычайное просшествие Актер Джеки Чан едва не погиб при исполнении трюка на съемках нового боевика Во время работы над эпизодом, который снимали в море, актер оказался в ловушке под камнями и чуть не утонул.
12/24/2019   13:51  |  Лента новостей РПА с честью справляется со своей новой ролью - Шармазанов 2019 год выдался довольно эффективным для Республиканской партии Армении(РПА), сказал Шармазанов.
12/24/2019   13:27  |  Международные новости Газета Financial Times назвала слово уходящего года Газета Financial Times назвала словом года выражение Be water («Будь водой») — слоган протестующих в Гонконге.
12/24/2019   13:23  |  Информационная платформа Осадки и резкое потепление ожидаются в Армении в ближайшие дни Погода без осадков ожидается в Армении сегодня днем, завтра, а также 28 декабря и в воскресенье.
12/24/2019   13:15  |  Лента новостей МИД Армении и России провели политические консультации В ходе консультаций был обсужден ряд представляющих обоюдный интерес тем, в частности, сотрудничество РА-РФ в контексте общеевропейской политики и евробезопасности.
12/24/2019   13:04  |  Криминальная хроника Комиссия по предупреждению коррупции Армении возбудила производство в отношении мэра Еревана Изучив опубликованную СМИ информацию и положения законодательства, Комиссия посчитала, что в действиях мэра Еревана Айка Марутяна есть признаки предполагаемого нарушения требований несовместимости.
12/24/2019   12:35  |  Лента новостей Шармазанов назвал экономическую революцию в Армении мифом и заметил скачкообразный рост лишь в министерской зарплате 2019 год в политическом смысле был годом невыполненных премьер-министром Армении Николом Пашиняном и его командой обещаний, абсурдных заявлений и нападок на государственные институты, сказал он.
12/24/2019   11:53  |  Из жизни Почтальон умер от усталости, доставляя письма и подарки к Рождеству Почтальон из графства Эссекс на юго-востоке Англии умер от усталости, доставляя письма и подарки к Рождеству.