Ռոբերտ Քոչարյանը վերադարձել է քրեակատարողական հիմնարկ 12/17/2019   13:36  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն բժշկական կենտրոնից այսօր վերադարձել է «Երևան-Կենտրոն» քրեակատարողական հիմնարկ։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեց ՔԿՀ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Նոնա Նավիկյանը։ Ավելի վաղ հայտնել ենք, որ Ռոբերտ Քոչարյանը դեկտեմբերի 12-ին հետվիրահատական բուժզննում է անցել Երևանի «Իզմիրլյան» բժշկական կենտրոնում, որտեղ, ըստ ամենայնի, պետք է կրկին վիրահատվեր։ Երկրորդ նախագահի գրասենյակի ղեկավար Վիկտոր Սողոմոնյանը լրագրողների հետ զրույցում չէր բացառել նոր վիրահատությունը։
Հիշեցնենք, որ Ռոբերտ Քոչարյանին վիրահատել են հոկտեմբերի 9–ին «Իզմիրյան» բժշկական կենտրոնում։ Ավելի ուշ` նոյեմբերի 5–ին, Քոչարյանի որդին` Լևոն Քոչարյանը, լրագրողների հետ զրույցում ասել էր, որ հոր մոտ ուռուցք է եղել, որն էլ վիրահատել են։

Экс-президент Армении Роберт Кочарян вернулся из больницы в СИЗО 12/17/2019   13:49  |  Лента новостей
Второй президент Армении Роберт Кочарян сегодня был переведен из медцентра в уголовно-исполнительное учреждение “Ереван-Кентрон”. Об этом “ФактИнфо” сообщила начальник отдела по информации и связям с общественностью Уголовно-исполнительного управления Нона Навикян.
Ранее агентство сообщило, что Роберт Кочарян 12-го декабря прошел послеоперационное обследование в ереванском медцентре “Измирлян”.
Руководитель офиса второго президента Армении Виктор Согомонян в беседе с журналистами не исключил вероятность проведения экс-президенту повторной операции.
Напомним, Роберта Кочаряна прооперировали 9-го октября в медцентре “Измирлян”. Позже, 5-го ноября, сын экс-президента Левон Кочарян в беседе с журналистами рассказал, что у его отца  диагностировали опухоль, которую удалили во время операции.