12/05/2019   23:59  |  Մարզական Աղբյուր․ Մարկոսը պայմանագիր է կնքել Արարատ-Արմենիայի հետ Մարկոս Պիզելին կարիերան կշարունակի «Արարատ-Արմենիայի» կազմում։ Այս մասին հայտնում է sport.news.am-ը։ Աղբյուրի փոխանցմամբ՝ Պիզելին արդեն պայմանագիր է կնքել...
12/05/2019   22:47  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն Այս բանակցություններից հետո իրավիճակն Ադրբեջանի հետ շատ ավելի լարված է, քան մինչեւ այդ. Հրանտ Մելիք-Շահնազարյան Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների միջեւ կայացած հանդիպման մասին տեղեկատվությունը բավականի  ոււշ տարածվեց մեր արտգործնախարարության կողմից, ինչը վկայում է այն մասին, որ  ամեն ինչ չէ, որ...
12/05/2019   22:32  |  Միջազգային լրահոս Ֆրանսիացիները այրել են Մակրոնի խրտվիլակը և կռվել ոստիկանության հետ կենսաթոշակային բարեփոխումների պատճառով (տեսանյութ) Բողոքի ակցիան կազմակերպվել է այն պատճառով, որ Ֆրանսիայի կառավարությունը որոշել է վերացնել 42 հատուկ կենսաթոշակային ռեժիմները: Նրանց շնորհիվ, արդյունաբերության որոշ աշխատողներ, օրինակ՝ երկաթուղային...
12/05/2019   21:48  |  ԼՐԱՀՈՍ Վարչապետ Փաշինյանը ՏՏ ոլորտում համաշխարհային ներդրման համար ՀՀ պետական մրցանակ է հանձնել ճապոնացի գիտնական Տակեո Կանադեին Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ճապոնացի գիտնական, Քարնեգի Մելոն համալսարանի պրոֆեսոր, «Origami World» տեսության հեղինակ,...
12/05/2019   21:15  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ Փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ  Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 5-ին՝ ժամը 21:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և...
12/05/2019   20:40  |  ԼՐԱՀՈՍ Ղրղզական Հանրապետության նորանշանակ դեսպանն իր հավատարմագրերի պատճենը հանձնեց ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալին Դեկտեմբերի 5-ին ԱԳ նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանն ընդունեց Հայաստանի Հանրապետությունում Ղրղզական Հանրապետության նորանշանակ դեսպան (նստավայրը՝ Մոսկվա) Ալիկբեկ Ջեկշենկուլովին՝ հավատարմագրերի...
12/05/2019   20:28  |  ԼՐԱՀՈՍ Զոհրաբ Մնացականյանը մասնակցեց ՀԱՊԿ անդամ-պետությունների ԱԳ նախարարների հանդիպմանը Դեկտեմբերի 5-ին աշխատանքային այցով Բրատիսլավայում գտնվող ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը ԵԱՀԿ նախարարական 26-րդ համաժողովի շրջանակներում մասնակցեց  ՀԱՊԿ անդամ-պետությունների ԱԳ նախարարների...
12/05/2019   20:19  |  ԼՐԱՀՈՍ Արման Բաբաջանյանի ֆինանսական միջոցների վերաբերյալ Վ.Իշխանյանի հրապարակումը մնացել է անհետեւանք ԱԺ պատգամավոր Արման Բաբաջանյանի ֆինանսական աղբյուրները ստուգելու վերաբերյալ Հանրային խորհրդի նախկին նախագահ Վազգեն Մանուկյանի կնոջ՝ Վարդուհի Իշխանյանի հրապարակումը մնացել է անհետեւանք....
12/05/2019   19:44  |  Քրեական խրոնիկոն Երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանն ունի գործառութային անձեռնմխելիություն. Դատախազություն բողոք է ներկայացվել ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանին առաջադրված մեղադրանքի, ներկայացված բողոքի և ակնկալիքների մասին «Փաստինֆո»-ն զրուցել է Սերժ Սարգսյանի փաստաբան Ամրամ Մակինյանի հետ։ -Պարո՛ն Մակինյան,...
12/05/2019   19:35  |  Քրեական խրոնիկոն «Ֆլեշ» ՍՊԸ նախագահ Բարսեղ Բեգլարյանին նոր մեղադրանք առաջադրվեց «Ֆլեշ» ՍՊԸ նախագահ Բարսեղ Բեգլարյանին նոր մեղադրանք է առաջադրվել։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հարցմանն ի պատասխան տեղեկացրեցին ՀՔԾ-ից։ ՀՔԾ մամուլի քարտուղար Մարինա Օհանջանյանի...

12/05/2019   18:23  |  Карабахский конфликт “Безопасность народа Арцаха не подлежит уступкам”: Мнацаканян представил позицию Еревана по карабахскому урегулированию Неотъемлемое право народа Арцаха на самоопределение является основополагающим принципом и фундаментом урегулирования конфликта.
12/05/2019   17:15  |  Лента новостей Защита обжалует решение об аресте Геворка Костаняна Решения об объявлении в розыск и аресте бывшего генерального прокурора Армении Геворка Костаняна будет обжаловано в ближайшее время.
12/05/2019   17:04  |  Лента новостей "Вплоть до 1991 года": Команда Пашиняна намерена проверить деятельность высокопоставленных экс-чиновников Власти Армении планируют заняться раскрытием всех беззаконий, которые имели место вплоть до 1991 года, заявил в четверг журналистам руководитель аппарата премьер-министра Армении Эдуард Агаджанян.
12/05/2019   16:39  |  Информационная платформа Дополнительный скорый электропоезд Ереван-Гюмри-Ереван будет курсировать 6, 7 и 8 декабря Для удобства пассажиров в траурные дни в направлении Ереван-Гюмри-Ереван будут курсировать по два скорых электропоезда и по три обычных.
12/05/2019   16:32  |  Из жизни Стоматолог удалял пациентам зубы без их ведома и угодил под суд Согласно показаниям пациентов, мужчина и его помощница злоупотребляли внутривенным наркозом и вводили его пациентам без необходимого обоснования ради повышения страховых выплат и счетов.
12/05/2019   15:53  |  Чрезвычайное просшествие Взрыв прогремел в одном из домов в Ереване Проживающая в доме 26-летняя Елена К. с ожогами рук была госпитализирована в медцентр "Армения".
12/05/2019   15:43  |  Криминальная хроника Бывшего генпрокурора Армении Геворка Костаняна обвиняют по 5 статьям УК Костанян проходит обвиняемым по делу о событиях 1 марта.
12/05/2019   15:20  |  Криминальная хроника СНБ Армении подтверждает задержание замминистра спорта Геворка Лорецяна Замминистра Геворк Лорецян и его водитель проходят в статусе подозреваемого; они задержаны.
12/05/2019   15:00  |  Лента новостей СК Армении опроверг информацию о задержанном по делу о прослушке разговора Ванецяна и Хачатряна Ранее сайт Politik.am опубликовал статью под заголовком “ Человек, прослушавший разговор Ванецяна и Хачатряна задержан: он – гражданин РФ.
12/05/2019   14:47  |  Информационная платформа Переменчивая погода ожидается в Армении в ближайшие дни Осадки ожидаются сегодня днем в большинстве областей Армении; в горных и предгорных зонах – в виде снега.