Ոստիկանների կողմից հակագազով և մահակով ցուցմունք կորզելու տեսանյութի վերաբերյալ ստուգումներ են իրականացվում 11/22/2019   12:27  |  Քրեական խրոնիկոն
Ոստիկանների կողմից հակագազով և մահակով ցուցմունք կորզելու վերաբերյալ հրապարակված տեսնայութի կապակցությամբ ՀՀ ոստիկանության ներքին անվտանգության վարչությունում համապատասխան ստուգումներ են իրականացվում։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեց ՀՀ ոստիկանության լրատվական ծառայության աշխատակից Զարզանդ Գաբրելյանը։
Նրա փոխանցմամբ՝ հանձնարարականը տրվել է ՀՀ ոստիկանության պետի պաշտոնակատար Արման Սարգսյանի կողմից։
Ավելի վաղ հայտնել ենք, որ համացանցում տեսանյութ է տարածվել, որտեղ ոստիկանները հակագազերվ և մահակներով բռնություն են գործադրում քաղաքացու վրա, ցուցմունք կորզում։ Այս տեսանյութին արձագանքել էր ՄԻՊ Արման Թաթոյանը։ Նա հայտարարել էր, որ տեսանյութի կապակցությամբ պետք է անմիջապես նախաձեռնվի քրեական վարույթ և ստուգողական բոլոր գործողությունները պետք է կատարվեն բացառապես ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքով նախատեսված ընթացակարգի շրջանակում։ Մարդու իրավունքների պաշտպանը նաև հայտնել էր, որ պատրաստվում է իր ստորագրությամբ համապատասխան պաշտոնական գրություն ուղարկել քրեական հետապնդում իրրականացնող մարմին։
11:07 22/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՈստիկանները հակագազով եւ մահակով ցումունք են կորզում. ՄԻՊ-ը արձագանքել է սկանդալային տեսանյութին
17:28 19/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՄարդու իրավունքների պաշտպանը՝ Նուբարաշենի հոգեբուժարանում հացադուլ հայտարարելու դեպքի մասին
15:17 19/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԽախտումներ «Գորիս» ՔԿՀ-ում․ Մարդու իրավունքների պաշտպանն ամփոփել է մշտադիտարկման արդյունքները
10:50 19/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՄարդու իրավունքների պաշտպանը տեղեկատվական արշավի շրջանակում ներկայացնում է «Միասին կարող ենք փոխել աշխարհը» երգի պրեմիերա
11:45 08/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԳրավին առնչվող օրենսդրությունը վտանգում է անձի անձնական ազատության իրավունքը․ ՍԴ որոշման հիմքում դրվել է նաև Պաշտպանի հատուկ դիրքորոշումը
11:26 05/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՄԻՊ ռազմավարության նախագիծը քննարկել է նաև մարզերում
18:41 04/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱնցկացվել է «Մարդու իրավունքները զինված ուժերում» խորագիրը կրող վերապատրաստման դասընթաց

В Армении проверяют скандальные кадры жестокого выбивания показаний полицейскими 11/22/2019   12:50  |  Криминальная хроника
Внутреннее управление безопасности полиции Армении проводит проверку в связи с появившейся в Сети видеозаписью инцидента с выбиванием полицейскими показаний при помощи дубинки и противогаза. Об этом “ФактИнфо” сообщил глава отдела по связям со СМИ Полиции РА Зарзанд Габриелян.
По его словам, соответствующее поручение дал исполняющий обязанности главы Полиции Армении Арман Саркисян.
Скандальное видео ранее прокомментировал омбудсмен Армении Арман Татоян. Он заявил о необходимости незамедлительно инициировать уголовное производство относительно этой записи.
“Все контрольные действия должны проводиться исключительно в рамках процедуры, предусмотренной Уголовно-процессуальным кодексом Армении”, - отметил он.
Он также сообщил, что соответствующее официальное письмо с его подписью будет направлено в орган уголовного преследования. Арман Татоян пообещал взять дело под личный контроль.
17:33 12/06/2015  |  Актуальная темаНачальник Нор Норкского отдела угрозыска задержан в Ереване по подозрению в сокрытии инцидента с покушением на убийство
11:43 11/12/2014  |  Актуальная тема ССС Армении: Свидетельница утверждает,что полицейские не зарегистрировали заявление о преступлении
13:14 09/12/2014  |  Криминальная хроникаЖительница армянского Ванадзора заявила,что полицейские ее унизили и оскорбили