11/15/2019   18:04  |  ԼՐԱՀՈՍ Եղել է ռազմական ավանտյուրա, որի միջոցով հակառակորդը փորձել է խառնել բանակցային գործընթացում եղած դիրքերն ու ձախողել. Արտակ Զաքարյան (տեսանյութ) «Այսօրվա փակուղային իրավիճակը, ռիսկային է այն առումով, որ մենք ավելացնում ենք Ադրբեջանի քաղաքական ռեսուրսները՝ համոզելու աշխարհին, որ տեսեք Հայաստանն ապակառուցողական է, որևէ բանակցային...
11/15/2019   17:52  |  Քրեական խրոնիկոն Ձերբակալված երկու փաստաբաններն ընդունել են առանձնապես խոշոր չափերի հափշտակության համար առաջադրված մեղադրանքը ԱԱԾ-ն մեղադրանք է առաջադրել առանձնապես խոշոր չափերի հափշտակության կասկածանքով ձերբակալված փաստաբաններին, որոնք ընդունել են առաջադրված մեղադրանքները։ Նրանց նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել...
11/15/2019   17:36 Արդարադատության փոխնախարար «Մոտ ապագայում հնարավորություն կունենանք իրականացնելու ՔԿՀ-ներում պահվող անձանց մասնագիտական պատրաստումն ու աշխատանքով ապահումը» Արդարադատության նախարարի տեղակալ Սրբուհի Գալյանն այսօր մասնակցել է «Մարտահրավերներ և բարեփոխումներ. Մարդու իրավունքները փակ հաստատություններում» թեմայով համաժողովին: Վերջինի ընթացքում...
11/15/2019   17:29  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունը Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանական թիմը ՄԻԵԴ է ներկայացրել իր դիտարկումները ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանական թիմն արդեն ՄԻԵԴ է ներկայացրել իր գրավոր դիտարկումները։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեց սահմանադրական իրավունքի մասնագետ, ՀՀ երկրորդ...
11/15/2019   17:24  |  ԼՐԱՀՈՍ ՊԵԿ-ը կատարելագործում է վերլուծական կարողությունները հետբացթողումային հսկողության փուլում Պետական եկամուտների կոմիտեն մաքսային հսկողությունն ապրանքների բացթողմանը հաջորդող փուլ տեղափոխելու ճանապարհին գործարկում է ինքնաշխատ ծրագրեր: Հետբացթողումային հսկողության վարչության պետ Արմեն...
11/15/2019   17:07  |  ԼՐԱՀՈՍ «Մատենադարան-Գանձասար» գիտամշակութային կենտրոնի գրադարան-ընթերցասրահի բացման արարողություն Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 15-ին Մարտակերտի շրջանի Վանք գյուղում ներկա է գտնվել  «Մատենադարան-Գանձասար» գիտամշակութային կենտրոնի գրադարան-ընթերցասրահի...
11/15/2019   17:02  |  ԼՐԱՀՈՍ Հանդիպում ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում Նոյեմբերի 15-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է «Ռազմական պատմություն» թեմայով անցկացվող ամենամյա դասընթացի ունկնդիրներին: Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը...
11/15/2019   16:58  |  ԼՐԱՀՈՍ Տանկային անձնակազմերն անցկացրել են մեքենավարման պարապմունքներ Նոյեմբերի 14-ին 1-ին զորամիավորման ենթակայությամբ գործող N զորամասի տանկային անձնակազմերն անցկացրել են մեքենավարման պարապմունքներ։ Տանկիստների տեսական գիտելիքներն ու գործնական հմտությունները...
11/15/2019   16:57  |  Հարցազրույց Ռոբերտ Քոչարյանի գործը դարձել է լակմուսի թուղթ, որով երևում է՝ մեր իրավական համակարգն ինչպիսի անառողջ վիճակում է. Արմեն Ռուստամյան (տեսանյութ) «Փաստինֆո»-ի հարցերին է պատասխանել ՀՅԴ բյուրոյի անդամ Արմեն Ռուստամյանը։ - Նիկոլ Փաշինյանն ասում է, որ Արցախի հարցը պետք է որոշի Արցախի ժողովուրդը, հարկ եղած դեպքում՝ հանրաքվեով։ ՀՅԴ-ն...
11/15/2019   16:48  |  Քրեական խրոնիկոն ԱԺ նախկին պատգամավոր, գործարար Կարեն Կարապետյանի տանից զենք հափշտակելու դեպքի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել Տաշիր քաղաքում բնակարանից զենք հափշտակելու դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ Լոռու մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝238-րդ հոդվածի 1-ի մասի հատկանիշնմերով։ Այս մասին...

11/15/2019   10:49  |  Лента новостей Минобрнауки Армении подтверждает готовность к обсуждению всех волнующих общественность вопросов Проект закона РА “О высшем образовании и науке” – рабочий документ.
11/15/2019   10:40  |  Чрезвычайное просшествие Прилетевший из Минска пассажирский самолет задел крылом другой лайнер в "Шереметьево" Все прибывшие пассажиры благополучно покинули борт.
11/15/2019   10:29  |  Из жизни Мужчина всю ночь играл на смартфоне и ослеп Житель китайского города Шэньчжэнь ослеп на левый глаз из-за того, что слишком много пользовался смартфоном.
11/15/2019   10:18  |  Криминальная хроника Заключенного в США казнили за убийство ради пива В тюрьме американского штата Джорджия казнили заключенного, обвиняемого в убийстве кассира ради пива в 1994 году.
11/15/2019   09:55  |  Лента новостей “Акты террора и насилия в отношении христиан вызывают негодование: МИД РФ соболезнует в связи с убийством армянских священников в Сирии 11 ноября в автомобиле были застрелены духовный пастырь Армянской католической церкви города Камышлы и его отец, которые направлялись в город Дейр-эз-Зор с пастырской миссией.
11/15/2019   09:46  |  Международные новости В Азербайджане родилась девочка без рта и с ушами на шее В Азербайджане родился ребенок без рта, с ушами на шее и носом, напоминающим свиной пятачок.
11/15/2019   09:39  |  Чрезвычайное просшествие Режим ЧП введен в Венеции в связи с наводнением Итальянское правительство в четверг ввело режим чрезвычайного положения в Венеции из-за небывалого наводнения.
11/15/2019   09:35  |  Международные новости Тбилиси вновь охватили масштабные акции протеста Участники акции протеста против провала голосования в парламенте Грузии по внесению конституционных поправок о выборах разбили палатки на проезжей части проспекта Руставели в Тбилиси.
11/15/2019   09:17  |  Международные новости 16-летний подросток открыл стрельбу в калифорнийской школе: есть жертвы Два человека погибли в результате стрельбы в школе в Калифорнии.
11/15/2019   00:09  |  Лента новостей Арарат Мирзоян на встрече с Даригой Назарбаевой: Армения заинтересована в углублении связей с Казахстаном Спикер НС Aрарат Мирзоян 14 ноября принял прибывшую в Армению с официальным визитом делегацию во главе с Председателем Сената Республики Казахстан Даригой Назарбаевой.