ԱԺ նախկին պատգամավոր, գործարար Կարեն Կարապետյանի տանից զենք հափշտակելու դեպքի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել 11/15/2019   16:48  |  Քրեական խրոնիկոն
Տաշիր քաղաքում բնակարանից զենք հափշտակելու դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ Լոռու մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝238-րդ հոդվածի 1-ի մասի հատկանիշնմերով։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեց ՔԿ դեպարտամենտի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետի պաշտոնակատար Նաիրա Հարությունյանը։
«Ձեռնարկվում են անհրաժետ գործողություններ դեպքի հանգամանքները պարզելու, առերևույթ հանցագործություն կատարած անձանց հայտնաբերելու ուղղությամբ»,- ասաց Հարությունյանը։
Մամուլի տեղեկություններով՝ բնակարանը, ում տանից զենք է հափշտակվել, պատկանում է ԱԺ նախկին պատգամավոր, հայտնին գործարար Սամվել Կարապետյանի եղբորը՝ Կարեն Կարապետյանին։ Նախնական տվյալներով՝ նոյեմբերի 10- 14-ն ընկած ժամանակահատվածում ինչ-որ անձինք մտել են նախկին պատգամավորի տուն և հափշտակել տարբեր իրեր, այդ թվում՝ «Չերչիլ» տեսակի 12 մմ տրամաչափի մեկփողանի ողորկափող, «Տիգր» տեսակի 7.62/54 մմ տրամաչափի որսորդական ակոսափող և «Սայգա» տեսակի 7.62/39 մմ տրամաչափի որսորդական ակոսափող հրացաններ։
Հափշտակված զենքը պատկանում էր նախկին պատգամավորի որդուն՝ Վահե Կարապետյանին։
09:53 20/06/2019  |  ՄամուլՍամվել Կարապետյանը ներդրումների դիմաց պայման է դրել Փաշինյանի առաջ. «Հրապարակ»
10:40 19/06/2019  |  ՄամուլՍամվել Կարապետյանը Փաշինյանի հետ քննարկել է Գագիկ Բեգլարյանին հանգիստ թողնելու հարցը. «Իրավունք»

Уголовное дело возбуждено по факту похищения оружия из дома экс-депутата парламента Карена Карапетяна 11/15/2019   17:05  |  Криминальная хроника
Следственным управлением по Лорийской области возбуждено уголовное дело по факту хищения оружия из дома в городе Ташире. Дело заведено по признакам части 1 статьи 238(“Хищение или вымогательство огнестрельного оружия, комплектующих деталей к нему, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств”) УК Армении. Об этом “ФактИнфо” сообщила  и.о. руководителя отдела информации и общественных связей департамента Следственного комитета Армении Наира Арутюнян.
“Предпринимаются необходимые действия для установления обстоятельств инцидента, розыска предполагаемых преступников”, - сообщила Арутюнян.
Согласно появившимся в прессе сведениям, квартира, откуда украли оружие, принадлежит бывшему депутату парламента Армении Карену Карапетяну - брату известного предпринимателя Самвела Карапетяна. По предварительным данным, неизвестные в период с 10-го по 14-ое ноября проникли в дом к бывшему депутату и похитили оттуда различные вещи, в том числе одно гладкоствольное ружье "Черчилль", одно нарезное ружье "Тигр" и одно охотничье нарезное ружье "Сайга".