11/12/2019   23:37  |  ԼՐԱՀՈՍ Պաշտոնեական կեղծիք տեղի չի ունեցել. Արսեն Բաբայան Ի սկզբանե պաշտոնեական կեղծիք գոյություն չի ունեցել, հետևաբար՝ չէր կարող լինել իշխանության յուրացման օժանդակություն: Այս մասին «Արմնյուզ» հեռուստատեսության «Օրախնդիր»...
11/12/2019   23:24 Վարչապետ Փաշինյանը Փարիզում հանդիպում է ունեցել Օդրի Ազուլեի հետ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի գլխավոր տնօրեն Օդրի Ազուլեի հետ: Վարչապետը կարևորել է ՀՀ կառավարության և ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի միջև համագործակցությունը և վերահաստատել մեր երկրի...
11/12/2019   22:56  |  ԼՐԱՀՈՍ Նիկոլ Փաշինյանը և Աննա Հակոբյանը մասնակցել են ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի 40-րդ գլխավոր կոնֆերանսի աշխատանքներին Աշխատանքային այցով Փարիզում գտնվող վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ` Աննա Հակոբյանի հետ այցելել է ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի կենտրոնակայան, որտեղ մասնակցել է կազմակերպության 40-րդ գլխավոր կոնֆերանսի աշխատանքներին:...
11/12/2019   22:04  |  ԼՐԱՀՈՍ Բրյուսելում կայացավ ՀՅԴ մարմինների ներկայացուցիչների համակուսակցական հերթական խորհրդաժողովը 2019 թ. Նոյեմբերի 8-ին Բրյուսելում կայացած ՀՅԴ մարմինների ներկայացուցիչների համակուսակցական հերթական խորհրդաժողովը, քննելով կուսակցության ընթացիկ գործունեությունը՝ արձանագրեց Դաշնակցության...
11/12/2019   22:01  |  ԼՐԱՀՈՍ Արսեն Բաբայանը հայտարարել է, որ իրեն ապօրինի զրկել են ազատությունից՝ Հրայր Թովմասյանի նկատմամբ ճնշում գործադրելու համար Քաղաքական որոշմամբ ձերբակալվեցի և քաղաքական որոշմամբ էլ ազատ արձակվեցի: Այս մասին «Արմնյուզ» հեռուստատեսության «Օրախնդիր» հաղորդման եթերում հայտարարել է ԱԺ աշխատակազմի...
11/12/2019   21:04  |  Քրեական խրոնիկոն Զենիթահրթիռային դիվիզիոնի հրամանատարին մեղադրում են վառելիք հափշտակելու մեջ Թիվ N զորամասի զենիթահրթիռային դիվիզիոնի հրամանատարը մեղադրվում է զորամասի անձեռնմխելի պաշարներից դիզվառելիք ու բենզին հափշտակելու մեջ։ Նախնական տվյալներով՝ հրամանատարը, պատասխանատու լինելով...
11/12/2019   20:53  |  ԼՐԱՀՈՍ ՏԿԵ նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ԳԴՀ պատվիրակությանը Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանն այսօր ընդունել է ՀՀ-ում Գերմանիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Միխայել  Բանցհաֆի գլխավորած պատվիրակությանը, որի...
11/12/2019   20:47  |  ԼՐԱՀՈՍ Եթե ստանձնել ենք պատասխանատվություն, ապա պետք է ջանքեր գործադրենք տարածաշրջանում հասնելու իրական փոփոխությունների. Վարչապետի ելույթը Խաղաղության համաժողովում Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Փարիզի խաղաղության երկրորդ համաժողովի շրջանակում մասնակցել է վարպետաց դաս ձևաչափով թեմատիկ քննարկմանը: Այն վարել է «Նյու Յորք Թայմս Եվրոպայի» գլխավոր...
11/12/2019   20:35  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն Ժամանակն է, որ Փաշինյանը խոսի ոչ թե դեմագոգիկ ու պարզունակ թեզերով, այլ ներկայացնի, թե ինչ փուլում են Արցախյան բանակցությունները. Արմեն Աշոտյան «Այսպես կոչված բովանդակային՝ սուբստանտիվ բանակցությունները ադրբեջանական դիվանագիտության վաղեմի փորացավն է, որը մշտապես որպես տակտիկական հնարք բարեհաջող կերպով ջախջախվել եւ հերքվել է մեր օրոք...

11/12/2019   18:19  |  Лента новостей Пашинян и Макрон в Париже обсудили шаги для начала диалога по либерализации визового режима с ЕС Премьер-министр Армении Никол Пашинян на полях Парижского форума мира провел переговоры с президентом Франции Эммануэлем Макроном в режиме тет-а-тет.
11/12/2019   17:52  |  Лента новостей Армения и Нидерланды обладают большими возможностями для развития отношений - президент Президент Армения Армен Саркисян сегодня принял верительные грамоты новоназначенного посла Королевства Нидерландов в РА Марии Кристины ван Колдам (резиденция в Тбилиси).
11/12/2019   17:35  |  Криминальная хроника Двое членов Палаты адвокатов Армении задержаны по подозрению в хищении крупной суммы денег Служба национальной безопасности Армении сообщила о раскрытии случая хищения двумя членами Палаты адвокатов РА денежных средств в особо крупном размере.
11/12/2019   17:12  |  Чрезвычайное просшествие Центр Венеции затопило из-за дождей Подтоплены многие магазины и кафе, вода покрыла и знаменитую площадь Сан-Марко.
11/12/2019   16:51 Никол Пашинян принимает участие во Втором Парижском форуме мира Пашинян подарил Библиотеке форума книгу об армянах.
11/12/2019   16:43  |  Криминальная хроника Экс-главе ереванского района Шенгавит предъявили обвинение Армену Саркисяну предъявлено обвинение по признакам статьи 179(“Присвоение или растрата”) УК Армении.
11/12/2019   16:17  |  Суд по делу второго президента РА Судья по делу Кочаряна отказалась брать самоотвод Суд общей юрисдикции Армении отклонила ходатайство защиты второго президента Армении Роберта Кочаряна об отводе судьи Анны Данибекян.
11/12/2019   16:15  |  Спорт Арсен Джулфалакян после длительного перерыва принял участие в турнире и стал победителем Арсен Джулфалакян стал победителем на прошедшем в российском городе Адыгее Всероссийском турнире по греко-римской борьбе.
11/12/2019   15:56  |  Информационная платформа Авиакомпании "Победе" предписали изменить правила провоза ручной клади Ространснадзор по итогам внеплановой проверки авиакомпании "Победа" (входит в группу "Аэрофлот") предписал ей изменить правила провоза ручной клади, следует из материалов, отраженных в...
11/12/2019   15:34  |  Суд по делу второго президента РА Адвокат Кочаряна озвучил основания для подачи ходатайства об отводе судьи “Разная трактовка закона по двум делам указывает на то, что мы имеем дело с предвзятым отношением, что и стало основанием для подачи ходатайства об отводе судьи Анны Данибекян", - пояснил Худоян.