Արցախի արտաքին գործերի նախարարը հանդիպել է Ամերկայի հայկական համագումարի պատվիրակության հետ 10/23/2019   16:09  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հոկտեմբերի 23-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է Ամերիկայի հայկական համագումարի (ԱՀՀ) հոգաբարձուների խորհրդի համանախագահ Էնթոնի Բարսամյանին և կազմակերպության տարածաշրջանային տնօրեն Արփի Վարդանյանին։ Այս  մասին հայտնում են Արցախի Արտաքին գործերի նախարությունից։
Ողջունելով հյուրերին՝ Մասիս Մայիլյանը բարձր է գնահատել ԱՀՀ գործունեությունը՝ ուղղված ԱՄՆ-ում Արցախի շահերի պաշտպանությանը, Արցախի և սփյուռքի միջև հարաբերությունների ամրապնդմանը և, ընդհանուր առմամբ, համահայկական օրակարգի հարցերի առաջմղման համար։ Արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը նշել է համատեղ ջանքերի շարունակականության կարևորությունը՝ ուղղված Արցախի Հանրապետության միջազգային ճանաչմանը։
Երախտագիտություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ Էնթոնի Բարսամյանը ընդգծել է, որ Արցախի շահերի պաշտպանությունը և տարբեր հարցերի շուրջ հանրապետության դիրքորոշումը ԱՄՆ պետական և հասարակական շրջանակներին ներկայացնելը ԱՀՀ գործունեության առաջնահերթ ուղղություններից մեկն է։
Հանդիպման ընթացքում տեղի է ունեցել կարծիքների փոխանակում Արցախի Հանրապետության ԱԳՆ և ԱՀՀ միջև հետագա համագործակցության վերաբերյալ։
11:08 17/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարը հանդիպել է ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղարին
17:11 11/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի ԱԳՆ ղեկավարը ելույթ է ունեցել «Համագործակցություն հանուն արդարության և խաղաղության» խորագրով Արցախի բարեկամների համաժողովում
15:02 08/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի ԱԳՆ-ն կմասնակցի նախագահական ընտրություններին
10:09 03/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի Հանրապետության և Հայաստանի Հանրապետության ԱԳՆ կենտրոնական ապարատների համատեղ խորհրդակցություն
18:47 20/08/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի ԱԳ նախարարը Անջեյ Կասպշիկի հետ քննարկել է Ադրբեջանում գտնվող ռազմագերու հարցը
09:39 14/08/2019  |  ՄամուլՆոր ֆիգուր՝ արցախյան նախընտրական ասպարեզում. Նա Երեւանից դրական ազդակներ է ստացել. «Հրապարակ»
14:20 23/07/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի արտգործնախարարը դիվանագետներին շնորհավորել է նախարարության 26- ամյակի առթիվ
18:36 20/10/2017  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԼՂՀ-ն բաց է այլ պետությունների և միջազգային կազմակերպությունների հետ համագործակցության համար.Մ.Մայիլյան

Маилян высоко оценил деятельность Армянской Ассамблеи Америки по защите интересов Арцаха в США 10/23/2019   16:11  |  Лента новостей
Mинистр иностранных дел Республики Арцах Масис Маилян 23 октября принял сопредседателя Совета попечителей Армянской Ассамблеи Америки (ААА) Энтони Барсамяна и регионального директора организации Арпи Варданян. Об этом сообщает пресс-служба МИД Арцаха.
Приветствуя гостей, Масис Маилян высоко оценил деятельность ААА, направленную на защиту интересов Арцаха в США, укрепление отношений между Арцахом и диаспорой и в целом - на продвижение вопросов общеармянской повестки. Глава внешнеполитического ведомства отметил важность продолжения совместных усилий, направленных на международное признание Республики Арцах.
Выразив благодарность за теплый прием, Энтони Барсамян подчеркнул, что отстаивание интересов Арцаха и представление его позиций по различным вопросам государственным и общественным кругам США является одним из приоритетных направлений деятельности ААА.
В ходе беседы состоялся обмен мнениями по вопросу дальнейшего сотрудничества между МИД Республики Арцах и ААА.
11:02 09/10/2019  |  Лента новостейБако Саакян: развитие отношений с США является одним из важных направлений внешнеполитической повестки Арцаха
18:08 08/10/2019  |  Лента новостейГлава МИД Арцаха принял членов Конгресса США
15:40 07/10/2019  |  Лента новостейПрезидент Арцаха: сотрудничество с Армянской Ассамблеей Америки находится на высоком уровне
12:59 07/10/2019Президент Арцаха принял группу американских врачей
09:18 02/10/2019  |  Лента новостейКонгрессмен США Фрэнк Паллоне посетил Арцах
09:50 18/06/2019  |  Лента новостейВ Степанакерте прокомментировали заявление конгрессмена США о необходимости снятия запрета на посещение Арцаха американскими официальными лицами