10/17/2019   18:27  |  ԼՐԱՀՈՍ Գովելի կլինի, եթե Քաղավիացիան հանրայնացնի ֆինանսական բոլոր խթանիչներն ու հիմնավորումները, որով հաստատվել է Ryanair-ի հետ համագործակցությունը Ryanair ավիաընկերության հետ նախկինում չկայացած համագործակցությունը և ներկայումս հաստատված համագործակցությունը պայմանավորված է պետության կողմից սուբսիդիաների խնդրի լուծումով։ Լոուքոսթերներն աշխատում...
10/17/2019   18:20  |  ԼՐԱՀՈՍ ԱԱԾ քննիչները Հրայր Թովմասյանի հորից հետաքրքրվել են, թե ե՞րբ եւ ինչ միջոցներով են նորոգել տանիքը (տեսանյութ) Քիչ առաջ ԱԱԾ քննչական խումբը, որը գործողություն էր իրականացնում ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանի հայրական տանը, հեռացել է։ Հրայր Թովմասյանի հայրը՝ Վարդան Թովմասյանը լրագրողներին հայտնել է, որ քննիչները...
10/17/2019   18:12  |  ԼՐԱՀՈՍ Փաստորեն իշխանությունների մոտ ոչ մի սրբություն չի մնացել. Կարեն Բեքարյանը դիմել է միջազգային կառույցներին Հասարակական-քաղաքական գործիչ Կարեն Բեքարյանը դիմել է միջազգային կառույցներին՝ վերջիններիս ուշադրությունն հրավիրելով Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանի հորը և աղջիկներին ԱԱԾ հրավիրելու...
10/17/2019   18:07  |  ԼՐԱՀՈՍ Սահմանադրության 95-րդ հոդվածի ուժով դադարել են ոչ միայն ՍԴ դատավոր ընտրված Հրայր Թովմասյանի, այլև 6-րդ գումարման ԱԺ-ի ևս չորս պատգամավորի լիազորություններ. Մելիքյան Հետաքրքիր տվյալներ ԱԺ պաշտոնական կայքում։ Փաստորեն ճիշտ նույն իրավական հիմքով՝ Սահմանադրության 95-րդ հոդվածի ուժով դադարել են ոչ միայն ՍԴ դատավոր ընտրված Հրայր Թովմասյանի, այլև 6-րդ գումարման ԱԺ-ի...
10/17/2019   17:55  |  ԼՐԱՀՈՍ Վայոց ձորի մարզում կհետազոտվի «մարդ-արջ» կոնֆլիկտը Վայրի բնության և մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամի կողմից ներկայացված «Մարդ-արջ» կոնֆլիկտի հետազոտմանն ուղղված ծրագիրը միակն է Հայաստանից, որն անցել է EOCA կողմից հայտարարված...
10/17/2019   17:49 Հոկտեմբերի 21-ից հայ-վրացական սահմանով ինքնաշարժ եղանակով տեղափոխվող ավտոմեքենաների մաքսային ձևակերպումներն իրականացվելու են Հյուսիսային մաքսատուն-վարչությունում ՀՀ Պետական եկամուտների կոմիտեն տեղեկացնում է, որ 2019թ. հոկտեմբերի 21-ից հայ-վրացական սահմանով ինքնաշարժ եղանակով ՀՀ ներմուծվող 8703 ապրանքային խմբին դասվող ավտոմեքենաների համար ТТ ИМ տեսակի...
10/17/2019   17:46  |  ԼՐԱՀՈՍ Հայաստանի և Ֆրանսիայի արդարադատության նախարարները համագործակցությունը խորացնելու պայմանավորվածություն են ձեռք բերել Արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանը Ստրասբուրգ կատարած այցի ընթացքում հոկտեմբերի 15-ին հանդիպել է Ֆրանսիայի Հանրապետության արդարադատության նախարար Նիկոլ Բելուբեին: Այս մասին տեղեկացնում...
10/17/2019   17:40  |  ԼՐԱՀՈՍ Ազգային ժողովն իրավասու չէ տվյալ հարցով դիմելու Սահմանադրական դատարան. Հրապարակվել է ԱԺ դիմումի քննությունը մեժելու մասին ՍԴ որոշումը Հրայր Թովմասյանի լիազորությունների դադարցնելու վեարաբերյալ ՍԴ դիմելու գործընթացը նախաձեռնելիս ԱԺ-ն չի պահպանել «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 109-րդ հոդվածի 4-րդ մասով...
10/17/2019   17:34  |  ԼՐԱՀՈՍ Հրայր Թովմասյանի դեմ հարուցված քրեական գործը բացառապես քաղաքական որոշում է. Ռուբեն Մելիքյան Հրայր Թովմասյանի դեմ հարուցված քրեական գործը ոչ մի կապ չունի իրավաբանության հետ և բացառապես քաղաքական որոշում է։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասաց միջազգային իրավունքի մասնագետ,...
10/17/2019   17:19  |  Արտակարգ պատահարներ Կապանում երկհարկանի բնակելի շինության փլուզման հետևանքով մահացել է երկու մարդ. թարմացված Կապանում սողանքից երկհարկանի բնակելի շինության փլուզման հետևանքով ևս մեկ մարդ զոհվել է: Այս մասին հայտնեցին ՀՀ ԱԻՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից: ...

10/17/2019   11:17  |  Лента новостей Следователи ССС находятся в офисе РПА и здании Конституционного суда По сведениям “ФактИнфо”, следователи посетили офис Республиканской партии Армении для проведения следственных действий.
10/17/2019   10:57  |  Лента новостей Глава МИД Арцаха и секретарь Совбеза Армении провели встречу в Ереване Министр иностранных дел Республики Арцах Масис Маилян находится с рабочим визитом в Ереване.
10/17/2019   10:54  |  Из жизни Семья годами пряталась в подвале и ждала конца света Соседи сообщили, что много лет видели человека, который водил автомобиль Volvo, и решили, что он живет на ферме один
10/17/2019   10:18  |  Криминальная хроника Спецследственная служба Армении возбудила уголовное дело об узурпации власти Депутат Национального Собрания Армении Арман Бабаджанян подал генеральному прокурору заявление в связи со случаем предполагаемой узурпации государственной власти группой должностных лиц.
10/17/2019   10:09  |  Интересно знать Установлено самое опасное место в квартире Главный рассадник опасных микроорганизмов в квартире — кухонная раковина, заявил профессор кафедры общественного здравоохранения, науки об окружающей среде и иммунологии в Университете Аризоны Чарльз Герб.
10/17/2019   09:37  |  Международные новости Более 50 человек пострадали в ходе беспорядков в Каталонии, не менее 20 задержаны Не менее 20 задержаний произвели в ходе акций протеста в ряде городов страны сотрудники полицейской службы Каталонии в среду вечером и в ночь на четверг.
10/17/2019   09:25  |  Международные новости США пригрозили Турции новыми санкциями из-за операции в Сирии В среду Трамп предупредил, что турецкую экономику ждут "разрушительные" последствия в случае провала переговоров вице-президента США Майка Пенса с турецким лидером Реджепом Тайипом Эрдоганом.
10/17/2019   09:16  |  Здоровье Ученые назвали новый признак преждевременной смерти Ученые Гарвардской медицинской школы в США выяснили, что избыточная нейронная активность мозга, которая связана с деменцией и эпилепсией, играет роль в старении и способствует короткой продолжительности жизни человека.
10/17/2019   09:12  |  Лента новостей Основанные на расизме и дискриминации подходы Азербайджана и Турции способствуют стимулированию нестабильности в регионе и за его пределами – МИД Армении Искаженное восприятие и подходы Азербайджана и Турции к региональной безопасности, основанные на расизме и дискриминации, препятствуют мирному урегулированию конфликтов и способствуют стимулированию нестабильности в регионе и за его пределами, сказала Нагдалян.