Պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Սինգապուրի վարչապետը 09/27/2019   11:10  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սեպտեմբերի 28-ին Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրավերով պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Սինգապուրի վարչապետ Լի Սյեն Լունի գլխավորած կառավարական պատվիրակությունը: Այս մասին հայտնում են ՀՀ կառավարությունից։
Այցի շրջանակում տեղի կունենա երկու երկրների վարչապետերի հանդիպումը, որից հետո նրանք ԶԼՄ ներկայացուցիչների համար հանդես կգան բանակցությունների արդյունքներն  ամփոփող հայտարարություններով:
Նախատեսվում են նաև Սինգապուրի վարչապետի հանդիպումները ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի, Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի հետ:
Սինգապուրի վարչապետ Լի Սյեն Լունը կայցելի Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր՝ հարգանքի տուրք մատուցելու Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:
Սինգապուրի վարչապետը հոկտեմբերի 1-ին Երևանում կմասնակցի նաև Եվրասիական բարձրագույն խորհրդի ընդլայնված կազմով նիստին, որի ընթացքում նախատեսվում է ԵԱՏՄ-ի և Սինգապուրի միջև Ազատ առևտրի գոտու ստեղծման համաձայնագրի ստորագրման արարողությունը:
10:32 27/09/2019  |  ՄամուլԵՏՄ գագաթաժողովին մնացել է 4 օր, իսկ անորոշությունները դեռեւս շատ են. առանձին հանդիպումներ կկայանա՞ն. «Փաստ»
18:53 24/09/2019  |  ՏնտեսությունՊետք չէ բացառել, որ ռուսական կողմը գազի գինը կկիրառի որպես աշխարհաքաղաքական գործիք. փորձագետ
10:37 03/05/2019  |  ՄամուլԻնչ է հասկացրել ռուսական կողմը. «Ժամանակ»
09:37 30/04/2019  |  ՄամուլՃանապարհները նորոգվում են. ԵՏՄ անդամ երկրների վարչապետներն են գիշերելու կառավարական ամառանոցում. «Ժամանակ»
09:30 11/01/2019  |  Մամուլ«Լուսավոր Հայաստանի» առաջարկն ընդունվել է. «Ժամանակ»
09:28 10/01/2019  |  ՄամուլԻնչ առաջարկ է պատրաստվում ներկայացնել «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունը. «Ժամանակ»
14:29 12/10/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԵԱՏՄ-ում նույնիսկ Ադրբեջանի դիտորդ դառնալու մասին խոսք լինել չի կարող. ՀՀ ԱԳՆ

Премьер-министр Сингапура посетит Армению с официальным визитом 09/27/2019   11:21  |  Лента новостей
Правительственная делегация во главе с премьер-министром Сингапура Ли Сянь Луном 28-го сентября прибудет в Армению с официальным визитом по приглашению премьера Армении Никола Пашиняна, сообщает пресс-служба правительства республики.
В рамках визита состоится встреча премьер-министров двух стран, после которй они выступят перед СМИ с краткими заявлениями по итогам переговоров.
Запланированы также встречи премьер-министра Сингапура с президентом Армении Арменом Саркисяном, Католикосом Всех Армян Гарегином Вторым, председателем Национального Собрания Армении Араратом Мирзояном.
Премьер Сингапура посетит также мемориальный комплекс Цицернакаберд, где почтит память жертв Геноцида армян.
Премьер Сингапура 1-го октября также примет участие в заседании Высшего евразийского совета в расширенном составе в Ереване, в ходе которого планируется подписание Соглашения о создании Зоны свободной торговли между ЕАЭС и Сингапуром.
09:49 13/09/2019  |  ЭкономикаЕАЭС запустит проект для поиска работы "без границ"
13:10 11/09/2019  |  ЭкономикаЕдиный рынок ЕАЭС без барьеров возможно сформировать только через самодисциплину, основанную на цифровой прозрачности - Минасян
12:25 05/09/2019  |  Лента новостейТигран Саркисян и Дмитрий Медведев обсудили вопросы взаимодействия и текущего развития ЕАЭС