«Լուսավոր Հայաստանի» առաջարկն ընդունվել է. «Ժամանակ» 01/11/2019   09:30  |  Մամուլ
«Ժամանակ» թերթը գրում է, որ «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության առաջարկը` խորհրդարանում ստեղծել ԵՏՄ հարցերով մշտական հանձնաժողով, ընդունվել է իշխանության կողմից:
«Բայց հանձնաժողովի նկատմամբ հավակնություններ ունի «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունը, և հնարավոր է, որ ստեղծվելիք հանձնաժողովը ղեկավարի Միքայել Մելքումյանը, որպես ԱԺ փոխնախագահի պաշտոնի փոխհատուցում:
ԲՀԿ-ին կարող է բաժին հասնել նաև Մարդու իրավունքների և հանրային հարցերի հանձնաժողովը, որը կարող է ղեկավարել Նաիրա Զոհրաբյանը, որովհետև նրա ղեկավարած Եվրաինտեգրացիայի հանձնաժողովը «Իմ քայլը» դաշինքը վերցնում է իրեն»,- գրում է թերթը:
Հոդվածն ամբողջությամբ կարող եք կարդալ «Իրատես de facto» թերթի՝ 11.01.19թ. համարում:
09:28 10/01/2019  |  ՄամուլԻնչ առաջարկ է պատրաստվում ներկայացնել «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունը. «Ժամանակ»
14:29 12/10/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԵԱՏՄ-ում նույնիսկ Ադրբեջանի դիտորդ դառնալու մասին խոսք լինել չի կարող. ՀՀ ԱԳՆ
10:14 16/03/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՔննարկվել են Հայաստան-ԵԱՏՄ որակի ենթակառուցվածքի և տեխնիկական կանոնակարգման հարցեր
16:36 22/08/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԵԱՏՄ-ի եւ ԵՄ-ի միջեւ ինտեգրացման համաձայնագիրը հնարավոր կդառնա 20-ական թվականների կեսերին. ԵԱԶԲ
17:49 19/08/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԻրանը կարող է Հայաստանը որպես կամուրջ օգտագործել ԵՏՄ շուկա մտնելու համար. Իրանի դեսպան
15:18 08/07/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԵվրասիական տնտեսական միությանը ՀՀ անդամակցությունից հետո բազմաթիվ խնդիրներ առաջացան. Արծվիկ Մինասյան

Власти Армении приняли предложение "Светлой Армении", но с оговорками - газета "Жаманак" 01/11/2019   11:22  |  Пресса
Предложение партии "Светлая Армения" о создании в парламенте постоянной комиссии по вопросам ЕАЭС принято властями, но с определенными оговорками, пишет газета "Жаманак".
“Однако у фракции "Процветающая Армения" (ППА) есть притязания на комиссию, и, возможно, Микаел Мелкумян возглавит ее, что станет компенсацией за лишение его поста вице-спикера Национального собрания", - отмечается в публикации.
Издание также пишет, что “ППА может достаться также комиссия по правовым вопросам и защите прав человека, которую может возглавить Наира Зограбян, поскольку возглавляемую ею комиссию по вопросам европейской интеграции блок "Мой шаг" забирает себе”.