Վայոց Ձորի մարզպետի օգնականը ձերբակալվել է 09/20/2019   15:08  |  Քրեական խրոնիկոն
Փոխգնդապետին ծանր մարմնական վնասվածք պատճառելու կասկածանքով ձերբակալվել է Վայոց Ձորի մարզպետի օգնականը։ Այդ մասին տեղեկացրել է ՀՀ գլխավոր դատախազի խորհրդական Գոռ Աբրահամյանը։
«Նկատի ունենալով, որ մամուլում տարբեր մեկնաբանություններով հրապարակումներ են արվում, անհրաժեշտ եմ համարում տեղեկացնել, որ Վայոց Ձորի մարզում, Եղեգնաձոր քաղաքում, սեպտեմբերի 18-ի գիշերը զինվորականների և մարզպետարանի աշխատակիցների մասնակցությամբ տեղի ունեցած միջադեպի առթիվ հարուցված է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով:
Դատախազական հսկողության ներքո ընթանում է լրիվ, օբյեկտիվ և բազմակողմանի քննություն՝ դեպքի բոլոր հանգամաքնները պարզելու, մասնակից յուրաքանչյուր անձի գործողություններին իրավական գնահատական տալու ուղղությամբ:
Կոչումով փոխգնդապետ զինվորականներից մեկին միջադեպի ընթացքում ծանր մարմնական վնասվածքներ հասցնելու կասկածանքով այսօր ձերբակալվել է Վայոց Ձորի մարզպետի օգնականի պաշտոնն զբաղեցնող Հ.Գ.-ն:
Ողջ ծավալով ստուգվում է նաև միջադեպին Վայոց Ձորի մարզպետի հնարավոր մասնակցությունը»,- նշել է նա:
16:47 10/06/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԵրկու անձի մեղադրանք է առաջադրվել՝ երիտասարդ տղամարդու առողջությանը դիտավորությամբ ծանր վնաս պատճառելու համար
17:09 06/05/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԲացահայտվել է 63-ամյա տղամարդուն ծանր մարմնական վնաս պատճառելու դեպքը. մեղադրանք է առաջադրվել վերջինիս ազգականին
13:23 15/02/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՄեղադրանք է առաջադրվել Վանաձոր քաղաքի 27-ամյա երիտասարդին, սրճարանի աշխատակցին առողջությանը ծանր մարմնական վնաս պատճառելու համար
13:28 04/01/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՍրճարանում վիճաբանության ժամանակ ապակյա բաժակով հարվածել է աչքին
13:07 14/05/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԵրկու երիտասարդ միջադեպի ժամանակ ծանր մարմնական վնասվածքներ են ստացել
15:40 18/10/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՊարզվել են ծանր մարմնական վնասվածքներ պատճառելու հանգամանքները, շարժառիթը

Задержан помощник губернатора Вайоцдзорской области Армении 09/20/2019   15:32  |  Криминальная хроника
Помощник губернатора Вайоцдзорской области Армении задержан по подозрению в нанесении тяжких телесных повреждений подполковнику. Об этом сообщил советник генерального прокурора Армении Гор Абрамян.
“С учетом разного рода появившихся в прессе публикаций с комментариями, считаю необходимым сообщить, что по факту инцидента с участием военнослужащих и сотрудников областной администрации, произошедшего в городе Ехегнадзоре в ночь на 18-ое сентября, возбуждено уголовное дело по признакам части 1 статьи 112 УК Армении”, - написал он на своей странице в соцсети Facebook.
Он отметил, что под надзором Прокуратуры ведется полное, объективное и всестороннее расследование для установления обстоятельств инцидента и дачи правовой оценки действия каждого из участников.
По подозрению в нанесении тяжких телесных повреждений одному из подполковнику задержан А.Х., занимающий должность помощника губернатора Вайоцдзорской области.
"Также проверяется возможная причастность губернатора Вайоцдзорской области к инциденту", - добавил он.