09/12/2019   23:08  |  Քրեական խրոնիկոն ԱԱԾ-ն գտնում է, որ Սանասարյանին առաջադրված մեղադրանքը հիմնավոր է. փաստաբանների միջնորդությունը մերժվել է ԱԱԾ-ն մերժել է Դավիթ Սանասարյանի նկատմամբ քրեական հետապնդումը դադարեցնելու մասին  վերջինիս փաստաբանների միջնորդությունը: Այս մասին տեղեկացրել է Դավիթ Սանասարյանը: «ԱԱԾ քննիչը...
09/12/2019   23:03  |  Առողջություն Միացյալ Նահանգներում կարգելեն վեյփերի համար խառնուրդների վաճառքը (տեսանյութ) ԱՄՆ-ի առողջապահության նախարարությունը նախատեսում է զգալիորեն սահմանափակել էլեկտրոնային սիգարետների  (վեյփերի) խառնուրդների վաճառքը: Մասնավորապես, այս հարցը վերաբերում է անուշահոտ հեղուկներին:...
09/12/2019   22:38  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ Մարդկանց վրա արջերի հարձակումներն աճել են ամբողջ աշխարհում. ուսումնասիրություն Սև արջերը մի քանի անգամ ավելի հաճախ են սկսել հարձակվել մարդկանց վրա, գրում է Scientific Reports- ը: Հաղորդվում է, որ գիտնականները վերլուծել են 2000-ից  2015 թվականը մարդու մահվան կամ...
09/12/2019   22:11  |  Քրեական խրոնիկոն Կուրսկի շրջանից մանկապիղծ մոլագարը գաղութ ուղարկվեց 23 տարով (տեսանյութ) Դատարանը դատապարտել է Կուրսկի շրջանի բնակիչ Վիտալի Փաշչևսկուն, ով սեռական բնույթի բռնություն է գործադրել յոթ տարեկան հարևան տղայի վրա, այնուհետև սպանել է նրան: Մանկապիղծը 23 տարի ժամկետով ուղարկվել...
09/12/2019   20:52  |  Քրեական խրոնիկոն Արամ Հարությունյանն ազատ է արձակվել Բերման ենթարկված երկու անձինք ազատ են արձակվել։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հարցմանն ի պատասխան հայտնեցին ՀՀ ոստիկանության լրատվության բաժնից։ Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ այսօր Երևան քաղաքի...
09/12/2019   20:28  |  Հարցազրույց Բանկային գաղտնիք կազմող տեղեկությունների ստացման սահմանափակումը վերացնող նախագիծը կարող է կամայականությունների հանգեցնել. Սիրանուշ Սահակյան   Կառավարությունն այսօրվա նիստում ընդունել է «ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին» և ««Բանկային գաղտնիքի մասին» ՀՀ օրենքում լրացում...
09/12/2019   19:28  |  Միջազգային լրահոս ՀԱՊԿ-ում որոշումներն ընդունվում են կոնսենսուսով. Սեմերիկովը հիշել է ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի ընտրության խնդիրը «Եկեք ելնենք այն նորմատիվային  իրավական բազայից, որն  ընդունել է կազմակերպությունը։ Բոլոր որոշումները՝ հատկապես այն որոշումները, որոնք վերաբերում են անդամությանը, դիտորդությանը կամ...
09/12/2019   18:58  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունը Սահմանադրության 5-րդ և 6-րդ հոդվածներն ապահովում են անձեռնմխելիության ինստիտուտի պարտադիր կիրառման անհրաժեշտությունը. Տիգրան Եգորյան «ՍԴ-ն քննության առարկա է դարձրել այս գործով Քրեական դատավարության օրենսգրքի 35-րդ հոդվածում ենթադրյալ օրենսդրական բաց»,- այս մասին Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանում տեղի...
09/12/2019   18:51  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունը Մարտի 1-ը պատմական ոճրագործություն էր. Արամ Մանուկյան Սա պատմական իրադարձություն է, երբ հայ ժողովուրդն իրենից պետք է թոթափի այդ խարանը և պետք է պատժի բոլոր նրանց, ովքեր ոճիր են իրագործել,- այսօր դատարանում հայտարարեց ՀԱԿ գործիչ Արամ Մանուկյանը՝...
09/12/2019   18:45  |  ԼՐԱՀՈՍ «Ինձ ասել է թուրք, բալեդ թաղեմ, ես էլ հարվածել եմ ու էլի կհարվածեմ». Արամ Հարությունյան «Ազգային համաձայնություն» կուսակցության նախագահ Արամ Հարությունյանին ոստիկանները քիչ առաջ բերման ենթարկեցին։Նա Քոչարյանի գործով դատական նիստի ավարտին հարվածել է մի կնոջ, քանի որ կինը...

09/12/2019   18:19  |  Суд по делу второго президента РА Суд по делу Кочаряна удалился на совещание для вынесения решения по ходатайству об освобождении экс-президента Судебное заседание я по делу второго президента Армении Роберта Кочаряна и еще трех бывших высокопоставленных чиновников немногим ранее завершилось.
09/12/2019   18:04  |  Суд по делу второго президента РА Предъявленное Роберту Кочаряну обвинение не связано с функциональной неприкосновенностью - прокурор По его словам, вменяемые второму президенту деяния не могут рассматриваться как вытекающие из его статуса
09/12/2019   17:43  |  Лента новостей Парламент Армении избрал члена Совета Центробанка Армении Национальное Собрание Армении на заседани в четверг избрало Асмик Каграманян новым членом Совета Центрального банка Армении.
09/12/2019   17:34  |  Криминальная хроника Брат Сержа Саргсяна не признает вину в инкриминируемом ему деянии Брат третьего президента Армении Сержа Саргсяна - Левон Саргсян проинформирован о том, что он привлечен в качестве обвиняемого по новому уголовному делу.
09/12/2019   17:17  |  Международные новости В Иране туристы из Австралии угодили в тюрьму из-за снятых на дрон фотографий Арестованными оказались блогеры.
09/12/2019   16:56  |  Лента новостей В Минобороны РФ опровергли сообщение о насильственной смерти военнослужащего России в Армении Командование Южного военного округа (ЮВО) проводит проверку после смерти военнослужащего военной базы России в Армении, признаков насильственной смерти выявлено не было.
09/12/2019   16:35  |  Международные новости В МИД России предупредили о растущем риске возникновения ядерной войны Ситуация в сфере стратегической стабильности продолжает ухудшаться, есть риск возникновения ядерной войны, заявил замглавы МИД России Сергей Рябков.
09/12/2019   16:26  |  Лента новостей Вице-премьер России прокомментировал возможность получения Азербайджаном статуса наблюдателя в ОДКБ “Это касается не только Азербайджана. ОДКБ всегда будет приветствовать сотрудничество со всеми бывшими республиками СССР. Я считаю, что мы когда-то были все единой семьей, у нас много общего....
09/12/2019   15:57  |  Суд по делу второго президента РА Адвокаты Кочаряна попросили суд немедленно отменить меру пресечения в отношении экс-президента Адвокат второго президента Армении Арам Орбелян ходатайствовал перед судом об отмене избранной в отношении Роберта Кочаряна меры пресечения в виде заключения под стражу.
09/12/2019   15:30  |  Суд по делу второго президента РА Кочарян назвал уголовное дело против него самым позорным за всю историю Республики Армения Второй президент Армении Роберт Кочарян назвал уголовное дело против него самым позорным за всю историю страны. “У меня сложилось впечатление, что это самое позорное уголовное дело в истории...