Ռուսաստանի հետ զինվորական սուրհանդակափոստային կապի ոլորտում համագործակցությունը հստակեցվում է 09/10/2019   12:02  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Ազգային ժողովն առաջին ընթերցմամբ ընդունեց «ՀՀ կառավարության և ՌԴ կառավարության միջև` ՀՀ կառավարության և ՌԴ կառավարության միջև զինվորական սուրհանդակափոստային կապի ոլորտում համագործակցության մասին» համաձայնագրում փոփոխություններ կատարելու մասին» արձանագրությունը վավերացնելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծը:
ՀՀ ՊՆ տեղակալ Գաբրիել Բալայանը նշեց, որ նշված արձանագրության հիմք է հանդիսացել ԵԱՏՄ պայմանագիրը, որին միացել է Հայաստանի Հանրապետությունը: Հեղինակի ներկայացմամբ՝ որոշակի խնդիրներ են առաջացել, որոնք կանոնակարգման անհրաժեշտություն ունեն: Մասնավորապես, հստակեցվել են սուրհանդակափոստային ծառայության միջև կապը և բեռների անձեռնմխելիության իրավակարգավորումները:

Парламент Армении ратифицировал протокол о поправках в соглашение с РФ о военной курьерской службе 09/10/2019   12:44  |  Лента новостей
Национальное Собрание Армении во вторник приняло в первом чтении проект закона “О ратификации протокола о внесении  изменений  в Соглашение о сотрудничестве между правительством РА и Правительством РФ в сфере военной курьерской почтовой связи”.
Заместитель министра обороны Армении Габриел Балаян отметил, что основой данного протокола стал договор о ЕАЭС, к которому присоединилась Республика Армения. По словам автора, возникали определенные проблемы, которые нуждались в упорядочении. В частности, уточнены связь между курьерскими службами и правовое регулирование неприкосновенности грузов.