Արմեն Աշոտյանի ընկերոջ ձերբակալումը իմ կողմից բողոքարկվել է դատարան. պաշտպան 08/15/2019   10:35  |  Քրեական խրոնիկոն
«ՀՀԿ» կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանի ընկերոջ ձերբակալման մասին որոշումը բողոքարկվել է։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ վերջինիս պաշտպան Տիգրան Աթանեսյանի ֆեյսբուքյան էջից։
Աթանեսյանը մասնավորապես գրել է.
«Սովորաբար գույքի հափշտակության վերաբերյալ գործերով վարույթ իրականացնող մարմնին նախ և առաջ հետաքրքրում է վնասի հատուցման խնդիրը։ Այդ հարցը ամենաքննարկվողն է։ Արմեն Աշոտյանի ընկերոջ` Արամ Բարսեղյանի դեպքում այդ հարցը ոչ մեկին չհետաքրքրեց, անգամ չքննարկվեց, մինչդեռ նման առաջարկ իմ կողմից հնչեցվել է։ Ա.Բարսեղյանի ձերբակալումը իմ կողմից արդեն բողոքարկվել է դատարանին, հուսամ գործը կվերադառնա իրավական հուն»։
Հիշեցնենք, որ Հատուկ քննչական ծառայությունը երեկ հայտարարություն տարածեց՝ ասելով, որ ՀՔԾ-ում քննվող քրեական գործի շրջանակներում վատնման եղանակով խոշոր և առանձնապես խոշոր չափերի գույքի հափշտակությանն օժանդակելու կասկածանքով ձերբակալվել է Արամ Բարսեղյանը:
Ըստ ՀՔԾ հաղորդագրության՝ Արամ Բարսեղյանը, 2009-2016թթ-ին  զբաղեցնելով ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանի վարորդի, այնուհետև՝ օգնականի պաշտոնները, օգտագործելով իր ունեցած ծառայողական դիրքը և դրանից բխող ազդեցությունն ու կապերը, 2009-2016թթ-ին «Երևանի զբոսաշրջության, սպասարկման և սննդի արդյունաբերության հայ-հունական պետական քոլեջ» ՊՈԱԿ-ում ապօրինի ձևակերպվել է որպես պահակ և բանվոր, 2011-2016թթ-ին ՀՀ ԿԳՆ «Կոտայքի տարածաշրջանային պետական քոլեջ» ՊՈԱԿ-ում՝ որպես վարորդ, իսկ 2016թ.-ի մարտ ամսից՝ Ա. Աշոտյանի աշխատանքից ազատվելուց հետո, վերջինիս միջնորդությամբ 2016-2017թթ-ին որպես վարորդ է ձևակերպվել «Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարան» ՊՈԱԿ-ում. «2009-2017թթ.-ի ընթացքում Ա. Բարսեղյանը, ձևակերպված լինելով վերոնշյալ հաստիքներում, որևէ անգամ աշխատանքի չի հաճախել, այլ շարունակել է կատարել Ա. Աշոտյանի օգնականի և վարորդի պարտականությունները, ընդհանուր առմամբ ստացել է 8.734.118 ՀՀ դրամ գումար, ինչով օժանդակել է ՀՀ պետական բյուջեից տրամադրված միջոցներից հիշյալ ՊՈԱԿ-ների ղեկավարների կողմից խոշոր և առանձնապես խոշոր չափերով գումարների վատնմանը»,-նշել է Հատուկ քննչական ծառայությունը:
Նշենք, որ Արամ Բարսեղյանի ձերբակալմանը ֆեյսբուքյան իր էջով այսօր անդրադարձել է նաեւ Արմեն Աշոտյանը՝ գրելով, որ իրեն լռեցնելու անհեթեթ փորձը տապալվեց Արամի ազատազրկման գնով։
09:59 15/08/2019  |  Մեկնաբանություն«Ինձ լռեցնելու անհեթեթ փորձը տապալվեց Արամի ազատազրկման գնով». Արմեն Աշոտյան
20:42 14/08/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՁերբակալվել է Արմեն Աշոտյանի օգնականը` Արամ Բարսեղյանը
13:08 09/08/2019  |  ՄեկնաբանությունԱյս իշխանությունների համար չկա որեւէ բարոյական կամ ազգային տաբու. Արմեն Աշոտյանը՝ BBC հրապարակման մասին
18:29 29/07/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանն իր համար ելքի ռազմավարություն չի թողել, սրընթաց արագությամբ պրոցեսները տանում է դեպի իրավական եւ քաղաքական փակուղի.Արմեն Աշոտյան
18:05 29/07/2019  |  Մեկնաբանություն«Անպայման պիտի զինվոր զոհվի՞, որ մեր ԱԳՆ-ն դուրս գա իր «փիսո» վիճակից ու մռնչա». Արմեն Աշոտյան
20:13 23/07/2019  |  ՄեկնաբանությունՍահմանադրական դատարանի վրա կատարված անհաջող վրաերթից հետո իշխանությունն անցնում է երկրորդ գրոհի. Արմեն Աշոտյան
21:53 20/07/2019  |  ՄեկնաբանությունՆիկոլը գնալով թուլանալու է, բայց պետությունը պետք է ուժեղ մնա. Աշոտյան
10:02 18/07/2019  |  ՄեկնաբանությունԺողովուրդն ընդդեմ ոստիկանության. սա արդեն ողբեգություն է. Արմեն Աշոտյան
13:47 08/07/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՆախորդ խորհրդարանը այս խորհրդարանին թողել է խորհրդարանական դիվանագիտության աննախադեպ ձեռքբերումներ. Աշոտյան (տեսանյութ)
13:09 08/07/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՆախորդ խորհրդարանը այս խորհրդարանին թողել է խորհրդարանական դիվանագիտության աննախադեպ ձեռքբերումներ. Աշոտյան

Воскресенье 11 / 03 / 2024
Задержан друг Армена Ашотяна: защита обжаловала решение в суде 08/15/2019   11:42  |  Криминальная хроника
Решение о задержании друга заместителя председателя Республиканской партии Армении Армена Ашотяна обжаловано. Об этом “ФактИнфо” стало известно из записи его адвоката Тиграна Атаненсяна в Facebook.
"Обычно осуществляющий производство орган в первую очередь интересует проблема возмещения ущерба. Это вопрос является самым дискутируемым. В случае же с другом Армена Ашотяна – Арамом Барсегяном – этот вопрос никого не заинтересовал; его даже не стали обсуждать. Между тем с моей стороны подобное предложение было озвучено. Задержание А. Барсегяна мною уже обжаловано в суде. Надеюсь, что дело вернется в правовое русло", - написал Тигран Атаненсян на своей странице в соцсети Facebook.
Специальная следственная служба Армении накануне распространила заявление, в котором сообщила, что в рамках расследуемого в ССС уголовного дела по подозрению в  пособничестве в хищении имущества в крупном и особо крупном размерах путем растраты задержан Арам Барсегян.
По данным ССС, Арам Барсегян, будучи в 2009-2016 гг.,  водителем министра образования и науки Армении Армена Ашотяна, а затем его помощником, используя свое служебное положение и вытекающие из этого влияние и связи, был  незаконно оформлен в ГНКО "Ереванский государственный армяно-греческий колледж туризма, сервиса и пищевой промышленности" в качестве сторожа и рабочего, а в 2011-2016 в  ГНКО "Котайский государственный колледж" - в качестве водителя. А с марта 2016 года, после отставки Армена Ашотяна, при посредничестве последнего был оформлен водителем в ГНКО "Государственный экономический университет Армении".
С 2009 по 2017 гг. А.Барсегян, будучи оформленным в указанные штаты, ни разу не побывал на работе, продолжая выполнять обязанности водителя и помощника А.Ашотяна, и получил в общей сложности 8.734.118 драмов.
Отметим, что задержание Арама Барсегяна прокомментировал и Армен Ашотян. Он отметил, что нелепая попытка заставить его замолчать провалилась ценой лишения свободы Арама.