07/31/2019   23:52  |  Արտակարգ պատահարներ Ջրային ատրակցիոնի հսկայական արհեստական ալիքը ծածկել և վնասվածքներ է հասցրել զբոսաշրջիկներին Չինաստանի հյուսիսարևելյան ջրային ատրակցիոնում զբոսաշրջիկներին ծածկել է երեք մետր բարձրությամբ արհեստական ալիքը, ինչի հետևանքով վիրավորվել է մի քանի մարդ: Այդ մասին հաղորդում է Mirror-ը: Միջադեպը...
07/31/2019   23:26  |  Միջազգային լրահոս Սիրիայում արգելափակել են Ռուսաստանի դեսպանատան Twitter- յան հաշիվը Twitter սոցիալական ցանցի աշխատակիցները արգելափակել են Սիրիայում Ռուսաստանի դեսպանատան պաշտոնական հաշիվը: Այս մասին հաղորդվում է Հարավային Աֆրիկայում Ռուսաստանի դեսպանատան պրոֆիլում: «Մտքերի...
07/31/2019   22:05  |  Քրեական խրոնիկոն Դավաճանության կասկածանքով ձերբակալվել է Ռուսաստանի ևս մեկ քաղաքացի Մոսկվայի Լեֆորտովոյի դատարանը պետական դավաճանության մեջ կասկածանքով ձերբակալել է Յուրի Եշենկոյին: Այս մասին հայտնել է ՏԱՍՍ-ը: Դատարանի մամլո ծառայության հաղորդմամբ՝  նրա համար որպես խափանման...
07/31/2019   21:29  |  Միջազգային լրահոս Մոսկվայի քաղաքապետարանը ևս երկու 100 հազարանոց ակցիայի անցկացման հայտ է ստացել՝ նախատեսված օգոստոսի 10-ին և 11-ին Կունցևի քաղաքային պատգամավոր Դենիս Շենդերովիչը Մոսկվայի քաղաքապետարանին օգոստոսի 10-ին և 11-ին Ակադեմիկոս Սախարովի պողոտայում՝ թվով մինչև 100 հազար մարդկանց, ցույցեր անցկացնելու հայտ է ներկայացրել:...
07/31/2019   20:53  |  Քրեական խրոնիկոն Գարեգին Բ-ի եղբորորդուն մեղադրանք է առաջադրվել ` Կաթողիկոսին անվանարկած բնակչին ծեծելու համար Վեհափառ Հայրապետ Գարեգին Բ-ի եղբորորդուն մեղադրանք է առաջադրվել Արտաշատ քաղաքի բնակչին ծեծելու համար, որը անվանարկել էր Վեհափառին։ «Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ՝ միջադեպը տեղի է ունեցել 2018...
07/31/2019   19:46  |  ԼՐԱՀՈՍ Բնապահպանության նախկին նախարարի պաշտպանը դատավորի ինքնաբացարկի միջնորդություն է ներկայացրել Բնապահպանության նախկին նախարար Արամ Հարությունանի պաշտպան Արման Բայադյանն ինքնաբացարկի միջնորդություն է ներկայացրել դատավոր Նելլի Բաղդասարյանին, որի վարույթում է գտնվում Հարությունյանի և մյուսների...
07/31/2019   19:12  |  ԼՐԱՀՈՍ Այդ ինչ-որ պատմում եք կարո՞ղ ենք ուտել. վարչապետի կնոջ Աննա Հակոբյանի հարցը Կալավանի բնակչին (տեսանյութ) Կալավանը գաղափարի հաղթանակ է: Այս կարծիքին է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, որն այցելել է Գեղարքունիքի մարզի Կալավան գյուղ ու ֆեյսբուքյան լայվում պատմում էր գյուղի զարգացման պատմությունը:...
07/31/2019   19:08  |  ԼՐԱՀՈՍ Հայկ Մարությանը ցավակցական ուղերձ է հղել Երվանդ Ղազանչյանի մահվան կապակցությամբ Խոր վշտով ընդունեցի հայ թատերարվեստի վարպետ Երվանդ Ղազանչյանի մահվան լուրը: Նշանավոր թատերական ընտանիքի ավագ ներկայացուցիչը, Երեւանի պատվավոր քաղաքացին հեռացավ մեզանից՝ մեր քաղաքին կտակելով...
07/31/2019   18:58  |  Քրեական խրոնիկոն Պաշտոնատար անձանց կողմից առերևույթ պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահում միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի հիմնանորոգման գործընթացում Պետական շահերի պաշտպանության իր լիզորությունն իրացնելու շրջանակներում ՀՀ գլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության վարչությունում ուսումնասիրվել են ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական...
07/31/2019   18:54  |  ԼՐԱՀՈՍ Հայ զինծառայողներն «Ալաբինո» զորավարժարանում պատրաստվում են միջազգային մրցումներին Հուլիսի 31-ին մերձմոսկովյան «Ալաբինո» զորավարժարանում տեղի է ունեցել «Միջազգային բանակային խաղեր-2019» մրցաշարի շրջանակում անցկացվող «Դաշտային խոհանոց» մրցաձևի...

07/31/2019   18:19  |  Лента новостей Президент Арцаха встретился с омбудсменом Армении Президент Республики Арцах Бако Саакян 31 июля принял омбудсмена Республики Армения Армана Татояна.
07/31/2019   18:08  |  Лента новостей Президент Арцаха провел расширенное совещание Бако Саакян провел расширенное совещание с участием предводителя Арцахской епархии Армянской Апостольской Церкви, членами Совета безопасности и представителями политических партий.
07/31/2019   17:51  |  Лента новостей Международное признание Арцаха будет способствовать обеспечению региональной стабильности - Масис Маилян В парламенте Австралии продолжаются политические встречи делегации Республики Арцах
07/31/2019   17:39  |  Лента новостей Президент Армении выразил соболезнования по случаю кончины народного артиста Ерванда Казанчяна "Искренне соболезную семье, близким и коллегам Ерванда Казанчана и разделяю их горе”, - говорится в телеграмме.
07/31/2019   17:29  |  Криминальная хроника Становление правосудия в Армении не имеет альтернативы – заявление судьи Давида Григоряна Судья Давид Григоряна, которому Специальная следственная служба Армении предъявила обвинение, выступил с заявлением.
07/31/2019   16:57  |  Информационная платформа Воздух на юге Армении раскалился до +43 градусов Столбик термометра на юге Армении достиг отметки в 43 градуса выше нуля.
07/31/2019   16:49  |  Лента новостей Защита экс-президента Армении Роберта Кочаряна намерена подать новое ходатайство Защита второго президента Армении Роберта Кочаряна намерена подать ходатайство об обеспечении присутствия адвокатов и журналистов при перераспределении дел, находящихся в производстве судьи Давида Григоряна.
07/31/2019   16:22  |  Чрезвычайное просшествие Специалисты раскрыли катастрофические последствия пожаров в Сибири Специалисты заявили, что дым и продукты сгорания от масштабных пожаров в Сибири может способствовать усилению глобального потепления и увеличить скорость таяния льдов в Арктике.
07/31/2019   16:11  |  Лента новостей В горах Армении специалисты подразделений РХБ защиты ЮВО выполняют задачи по разведке труднопроходимых участков местности Военнослужащие подразделения радиационной, химической, биологической (РХБ) защиты российской военной базы в Армении в рамках двустороннего ротного тактического учения провели разведку горно-лесистой местности полигонов Камхуд и Алагяз на наличие отравляющих веществ.
07/31/2019   15:53  |  Комментарий 100 адвокатов готовы защищать судью Давида Григоряна Готовность взять на себя защиту судьи Давида Григоряна выразили 100 адвокатов.