Դա իրավաբանական շատ բարդ խնդիր է. Մխիթար Պապոյանը՝ ՍԴ-ի կողմից դատավորի դիմումը մասամբ վարույթ ընդունելու մասին 07/11/2019   17:38  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Դատավորների ընդհանուր ժողովը ստացել է Վահե Գրիգորյանի դիմումը, սակայն ես անձամբ դեռեւս կարծիք չեմ ձեւավորել, կլսեմ կարծիքներ, որից հետո իմ կարծիքը կձեւավորեմ»,-այս մասին այսօր՝ լրագրողների հետ զրույցում, ասաց դատավոր Մխիթար Պապոյանը։
Խոսելով իր հաղորդման հիման վրա հարուցված քրեական գործի մասին՝ Մխիթար Պապոյանն ասաց, որ դրա շրջանակում չի հարցաքննվել եւ գործի վերաբերյալ տեղեկացված է միայն մամուլից։
Անդրադառնալով Սահմանադրական դատարանի կողմից Ռոբերտ Քոչարյանի գործով դատավոր Դավիթ Գրիգորյանի դիմումի մասամբ վարույթ ընդունվելուն, Մխիթար Պապոյանն ասաց, որ  դա շատ բարդ իրավաբանական խնդիր է, որին ինքն այս պահին պատրաստ չէ։
Լրագրողի հարցին՝ արդյո՞ք այդկերպ ՍԴ-ն դուրս չի եկել իր լիազորությունների շրջանակից, Մխիթար Պապոյանն ասաց, որ այս պահին պատրաստ չէ տալ իրավական գնահատական։

“Это очень сложный юридический вопрос” Мхитар Папоян о частичном принятии КС обращения судьи по делу Кочаряна 07/11/2019   18:08  |  Лента новостей
Судья Апелляционного уголовного суда Армении Мхитар Папоян в беседе с журналистами в четверг заявил, что Общее собрание судей получило письмо судьи Конституционного суда Ваге Григоряна, однако он лично пока не сформировал мнения относительно данного обращения.
Что касается уголовного дела, возбужденного на основании его заявления, Мхитар Папоян отметил, что его в рамках данного дела его не допрашивали и информирован он о деле из прессы.
Коснувшись частичного принятия Конституционным судом обращения судьи Давида Григоряна по делу второго президента Армении Роберта Кочаряна, Мхитар Папоян заявил, что это очень сложный юридический вопрос.
На вопрос журналиста о том, не вышел ли КС за рамки своих полномочий, Мхитар Папоян заявил, что в данный момент он не готов дать правовую оценку.