6 զոհ, 11 վիրավոր, որից 5-ի վիճակը ծանր է. ճշտվում են ողբերգական վթարից տուժածների վերաբերյալ տվյալները 07/06/2019   20:30  |  Արտակարգ պատահարներ
ԱԻՆ-ը նոր տվյալներ է հրապարակել Արարատում տեղի ունեցած ողբերգական վթարի հանգամանքների մասին՝ նշելով, որ տուժողների թիվը հասել է 11-ի։
«Հուլիսի 6-ին, ժամը 15:15-ին «911» ծառայությանը տեղեկություն է հաղորդվել, որ Արարատի մարզում` Զոդի կամրջի վրա, տեղի է ունեցել ՃՏՊ. բախվել է երեք ավտոմեքենա: Ըստ նախնական տվյալների՝ կան 6 զոհ և 11 տուժած. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Պարզվել է, որ Զոդի կամրջի վրա բախվել են «Toyota», «ՎԱԶ-2106» և «ԳԱԶել» մակնիշների ավտոմեքենաները:
Տուժածները՝ Ս.Հ.-ն (ծնված 1956 թ., քաղաք Երևան), Ծ.Հ.-ն (ծնված 1999 թ., գյուղ Երասխ), Գ.Ղ.-ն (ծնված 1991 թ., գյուղ Սուրենավան), Հ.Ա.-ն (ծնված 1973 թ., քաղաք Վայք), Ն.Ա.-ն (ծնված 1977 թ., քաղաք Արարատ), Ս.Ա.-ն (ծնված 1996 թ., քաղաք Արարատ), Ն.Գ.-ն (7 տարեկան, քաղաք Վայք), Ս.Ի.-ն (ծնված 1953 թ., քաղաք Երևան), Ռ.Հ.-ն (ծնված 1984 թ., գյուղ Երասխ), Ա.Մ.-ն (ծնված 2006 թ., քաղաք Արարատ) և Ֆ.Մ.-ն (ծնված 2007 թ., գյուղ Սուրենավան) հոսպիտալացվել են Արարատի ԲԿ:
Ն.Ա.-ն  և Ն. Գ.-ն Արարատի ԲԿ-ում են: Բժիշկները տուժածների առողջական վիճակը գնահատել են բավարար:
Ս.Ա.-ն, Ս.Ի.-ն և Ֆ.Մ.-ն, ստանալով համապատասխան բուժօգնություն, դուրս են գրվել:
Ս.Հ.-ն,  Ծ.Հ.-ն, Գ.Ղ.-ն և Ռ.Հ.-ն տեղափոխվել են Ճառագայթային բժշկության և այրվածքների հանրապետական գիտական կենտրոն: Բժիշկները տուժածների առողջական վիճակը գնահատել են ծանր:

6 человек погибли и 11 пострадали в результате ДТП в Араратской области Армении 07/06/2019   20:44  |  Чрезвычайное просшествие
Трагическое ДТП произошло в Араратской области. Как сообщает МЧС Армении, 6-го июля в 15:15 в службу "911" поступило сообщение о том, что на Зодском мосту произошла авария: столкнулись три автомобиля.
По предварительным данным, шесть человек погибли, 11 пострадали. На место выехали два боевых расчета.
Выяснилось, что на Зодском мосту столкнулись "Toyota", "ВАЗ-2106" և "ГАЗЕЛЬ".
Пострадавшие - С.А. (1956 года рождения, г.Ереван), Ц.Г. (1999 г.р., село Ерасх), Г.К. (1991 г.р. , село Суренаван), Г.А. (1973 г.р., город Вайк), Н.А. (1977 г.р., город Арарат), С.А. (1996 г.р., город Арарат), Н.Г. (7 лет, город Вайк), С.И. (1953 г.р., город Ереван), Р.Г. (1984 г.р., село Ерасх), А.М. (2006 г.р., город Арарат) и Ф.М. (2007 г.р., село Суренаван) госпитализированы в медцентр Арарата.
Врачи оценивают состояние Н.А. и Н.Г. как удовлетворительное.
С..А, С.И и Ф.М., получив соответствующую медпомощь, выписались из больницы.
С.Г., Ц.Г.,  Г.Х и Р.Г. были госпитализированы в Республиканский научный центр радиационной медицины и ожогов. Врачи оценивают состояние пострадавших как тяжелое.