Պատահարի հետևանքով մահացածների ինքնությունը պարզվել է 10/02/2013   11:43  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ինչպես տեղեկացրել էր ՀՀ ոստիկանությունը՝ հոկտեմբերի 1-ին, ժամը 01.15-ի սահմաններում, «Նիսան» մակնիշի ավտոմեքենան Երևանի Նուբարաշենի խճուղու թիվ 13 հասցեի մոտ բախվել էր «ԿԱՄԱԶ» ավտոմեքենայի, ինչի հետևանքով «Նիսան»-ի վարորդը և երեք ուղևորները տեղում մահացել էին, իսկ «ԿԱՄԱԶ»-ի վարորդը և ուղևորը մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել էին հիվանդանոց:
Նույն օրը նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ «Նիսան»-ի վարորդը 1975 թ. ծնված Սահակ Զորյանն է, ուղևորները` Ուկրաինայի քաղաքացի, 1973 թ. ծնված Արտակ Գևորգյանը, 1982 թ. ծնված Հովհաննես Հովհաննիսյանը և 1977 թ. ծնված Կարինե Անտոնյանը:

Установлены личности погибших в страшном ДТП на Нубарашенском шоссе в Ереване 10/02/2013   12:20  |  Лента новостей
Как было ранее сообщалось, 1-го октября, около 01:15, автомобиль марки «Ниссан» врезался в «КАМАЗ» по адресу Нубарашенское шоссе 13, вследствие чего водитель и трое пассажиров «Ниссана» скончались на месте, а водитель и пассажир «КАМАЗа» с телесными повреждениями были доставлены в больницу.
В тот же день, в ходе предварительного расследования были установлены личности погибших в ДТП: водитель “Ниссана” - Саак Зорян, 1975 г. р., пассажиры – гражданин Украины Артак Геворгян, 1973 г. р., Ованнес Ованнисян, 1982 г. р., и Карине Антонян, 1977 г. р.