ԵԽԽՎ-ում Ռուսաստանի վերադարձի դեմ բանաձև կմտցնեն 06/30/2019   23:54  |  Քաղաքական
Մի շարք երկրներ ԵԽԽՎ-ում բանաձև կմտցնեն` Ռուսաստանի վերադարնալու դեմ: Այս մասին «Լեհական ռադիոյի» եթերում հայտարարել է Լեհաստանի սենատի մարշալ Ստանիսլավ Կորչեվսկին:
Նրա խոսքերով, փաստաթղթի վրա համաձայնել են աշխատել Լեհաստանը, Ուկրաինան, Լիտվան, Լատվիան, Էստոնիան, Սլովակիան և Վրաստանը: «Բոլորը վրդովված են այս իրավիճակից: Երկրների ներկայացուցիչները ասում էին ինձ, որ ուզում են միասնական բանաձև պատրաստել: Բայց այստեղ, Լուբլինում, շատ դժվար կլինի դա անել: Փոխարենը մենք խոսել ենք հնարավորինս շուտ համատեղ հանդիպում անցկացնելու մասին », - ասել է նա:
Հունիսի 26-ին ԵԽԽՎ-ն լիովին վերականգնել է Ռուսաստանի իրավունքները: Ի պատասխան, Ուկրաինայի պատվիրակությունը լքել է նիստերի դահլիճը, նրան միացել են Լիտվայի, Էստոնիայի և Վրաստանի պատվիրակությունները, ինչպես նաև Լեհաստանի ներկայացուցիչների մի մասը և մեկ պատգամավոր Սլովակիայից: Որպես սատարման նշան, նրանք հանդես են եկել համատեղ հայտարարությամբ, քննադատելով Եվրոպայի Խորհրդին:
Ուկրաինայի պատվիրակությունը ժամանակավորապես դադարեցրել է մասնակցությունը ԵԽԽՎ աշխատանքներում: Որոշ պատգամավորներ մնացել են հարթակում՝ գործընկերների հետ կապ պահպանելու նպատակով:
22:52 30/06/2019  |  Միջազգային լրահոսՆինո Կատամաձեն հրաժարվել է Ռուսաստանում ելույթ ունենալուց
13:11 30/06/2019  |  Միջազգային լրահոսՌուսաստանում կսկսեն բռնագրավել բեռնատար մեքենաները
19:01 29/06/2019  |  ՔաղաքականՀայաստանը պետք է կարողանա բալանսավորված քաղաքականություն վարել՝ կոտրած տաշտակի առաջ չհայտնվելու համար. Թևան Պողոսյան
21:49 28/06/2019  |  Միջազգային լրահոսԱմերիկյան «Free Russia Foundation» հիմնադրամը Ռուսաստանի Դաշնությունում անցանկալի կազմակերպություն է ճանաչվել
00:14 27/06/2019  |  Միջազգային լրահոսԵԽԽՎ-ն լիովին հաստատել է ռուսական պատվիրակության լիազորությունները
17:20 26/06/2019  |  Միջազգային լրահոսՏասը երեխամայր կնոջը ծեծի են ենթարկել սովամահ արել Նիժնի Նովգորոդի կալանավայրում
14:02 26/06/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԹբիլիսիում բախումների հետևանքով գլխի շրջանում վնասվածքներ է ստացել ազգությամբ հայ՝ Վրաստանի քաղաքացի

В ПАСЕ подготовят резолюцию против возвращения России 07/01/2019   11:00  |  Политика
Выступающие против возвращения России в ПАСЕ Украина, Польша, Литва, Латвия, Эстония, Словакия и Грузия подготовят проект совместной резолюции. Об этом, как передает РИА Новости, заявил маршал польского сената Станислав Корчевский в эфире Polskie Radio.
Политик рассказал о встрече с представителями стран, приглашенных на празднование 450-летия подписания Люблинской унии. По его Корчевского, эти государства договорились совместно отреагировать на восстановление полноправного членства России в Парламентской ассамблее.
"Мы все возмущены этой ситуацией. Представители стран, которые приехали на сегодняшние торжества, мне говорили, что хотят подготовить совместную резолюцию", - заявил Корчевский.
10:47 25/06/2019  |  Международные новостиПАСЕ проголосовала за возвращение России
10:58 08/04/2019  |  Международные новостиЯгланд назвал возможный выход России из СЕ и Brexit потрясением для Европы
14:23 11/01/2018  |  Международные новостиРоссия не будет направлять свою делегацию на январскую сессию ПАСЕ - Толстой
11:39 18/01/2016  |  Международные новостиРоссийская делегация не поедет в Страсбург на зимнюю сессию ПАСЕ
15:46 02/02/2015  |  Лента новостейПозиция армянской делегации при голосовании по вопросу о лишении РФ права голоса в ПАСЕ была продиктована сложившейся ситуацией
12:04 29/01/2015  |  Международные новости“Дежавю из 2000 года”. Вице-премьер РФ Дмитрий Рогозин прокомментировал лишение России права голоса в ПАСЕ
17:05 10/04/2014  |  Международные новостиРоссийская делегация покидает сессию ПАСЕ в знак протеста против лишения РФ права голоса из-за присоединения Крыма