Վերին Լարսի անցակետի վրացական հատվածում արգելված բեռ տեղափոխելու գործով ավտոբուսի ուղևորներից մեկին մեղադրանք է առաջադրվել 06/27/2019   11:31  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ռուս-վրացական Վերին Լարսի անցակետի վրացական հատվածում արգելված բեռ տեղափոխելու կասկածանքով հունիսի 24-ին ձերբակալված ավտոբուսի վարորդն արդեն ազատ է արձակվել։  Վրաստանում ՀՀ դեսպանության մամուլի ծառայությունը տեղեկացնում է, որ սույն գործով ձերբակալվել է ավտոբուսի ուղևորներից  մեկը, ում արդեն մեղադրանք է առաջադրվել:
«Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունը մշտական կապ է պահպանում Վրաստանի պատկան մարմինների հետ և վերոնշյալ գործի առնչությամբ հանդես կգա հավելյալ հայտարարություններով»,-ասված է հաղորդագրության մեջ:
10:57 25/06/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՎերին Լարսում կանգնեցված ավտոբուսի ուղևորները տեղափոխվում են Հայաստան (տեսանյութ)
13:03 24/06/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՎերին Լարսում արգելված իր տեղափոխելու համար կանգնեցվել է հայերի տեղափոխող ավտոբուս
09:44 12/01/2019  |  ՄամուլՄինչև փետրվարի վերջ կարող է գործարկվեն Վրաստանի հետ Աբխազիայի և Հարավային Օսիայի սահմանային անցակետերը. «Ժամանակ»
16:08 22/11/2018  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՎերին Լարս տանող Գուդաուրի-Կոբի ճանապարհահատվածը բաց է տրանսպորտային բոլոր միջոցների համար
15:07 03/07/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՎրաստանում և ՌԴ-ում դիվանագիտական ներկայացուցիչները քայլեր են ձեռնարկում Վերին Լարսում կուտակումների խնդրի շտկման համար. ԱԳՆ
14:58 02/11/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՍերժ Սարգսյանը խոսել է Վերին Լարսին այլընտրանք գտնելու անհրաժեշտության մասին
17:57 30/01/2017  |  ՎերլուծություններՎերին Լարսը, այդուհանդերձ, այլընտրանք չունի. «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում»

Одному из пассажиров следовавшего из Москвы в Армению автобуса предъявлено обвинение 06/27/2019 11:48 | Лента новостей
Водитель направлявшегося в Армению автобуса, задержанный 24 июня по подозрению в перевозке запрещенного товара через КПП “Верхний Ларс” на российско-грузинской границе, отпущен на свободу. Об этом сообщает пресс-служба посольства Армении в Грузии. По данному делу задержан один из пассажиров автобуса. Ему уже предъявлено обвинение.
“Посольство Армении в Грузии находится на постоянной связи с государственными органами Грузии и выступит с дополнительным заявлением по поводу вышеупомянутого дела”, - говорится в сообщении.
Как сообщил ранее Первый канал Грузии, сотрудники департамента полиции Мцхета-Мтианети МВД и Службы доходов министерства финансов задержали гражданина Армении А.Х. 1977 года рождения на КПП «Казбеги» по обвинению незаконном ввозе-вывозе наркотического вещества.
По данным МВД, преступление предусматривает лишение свободы на срок от 6 до 9 лет.
Следствием установлено, что 25 июня таможенники на Дарьяльском ТПП остановили автобус, который направлялся в Армению.
В т.н. «ховерборде», который находился в автобусе, обнаружено около 500 грамм наркотического вещества, предположительно, героина.
Следствие ведется по первой части 262-ой статьи УК Грузии. На месте находились представители посольства Армении в Грузии.