Մանկավարժական համալսարանի կուլտուրայի մասնաշենքից փրկարարները տարհանել են 60 ուսանողի 06/24/2019   14:42  |  Արտակարգ պատահարներ
Հունիսի 24-ին, ժամը 10:16-ին «911» ծառայությանն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Ա. Մանուկյան փողոցում գտնվող Խաչատուր Աբովյանի անվան մանկավարժական համալսարանի կուլտուրայի մասնաշենքի հետնամասում գազի հոտ է զգացվում. ուսանողների ինքնազգացողությունը վատացել է. անհրաժեշտ է օգնություն:
Դեպքի վայր է ԱԻՆ ՓԾ հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ:
Մինչ փրկարարների կանչի վայր հասնելը՝ մոտ 60 ուսանող և աշխատակից տեղի ուժերով տարհանվել է:
Փրկարարները տարհանել են 25 ուսանողի և հերթապահել՝ մինչ գազի վթարային ծառայության աշխատակիցների դեպքի վայր հասնելը: Կուլտուրառեժիսուրայի 2-րդ կուրսի ուսանողներ Ս.Ք.-ի (ծնված 2000 թ.) և Ա.Մ.-ի (ծնված 2000թ.) ինքնազգացողությունը վատացել է: Շտապօգնության աշխատակիցները Ս.Ք.-ին տեղում ցուցաբերել են անհրաժեշտ բուժօգնություն, իսկ Ա.Մ.-ը հոսպիտալացվել է:

ЧП в одном из ереванских вузов: десятки студентов были эвакуированы, один попал в больницу 06/24/2019   16:30  |  Чрезвычайное просшествие
Чрезвычайное происшествие произошло сегодня в одном из вузов Еревана.
Как сообщает пресс-служба Министерства по чрезвычайным Армении, в 10:16 в службу "911" поступило сообщение о том, что в здании факультета культуры Педагогического университета имени Хачатура Абовяна на улице А. Манукяна пахнет газом, самочувствие студентов ухудшилось.
До прибытия спасателей  из здания эвакуировали 60 студентов и сотрудника. В свою очередь спасатели эвакуировали 25 студентов и дежурили до прибытия аварийной службы. Одному студенту С.К. 2000 года рождения была оказана медпомощь на месте, А.М. того же рождения был госпитализирован.
“Утечки газа обнаружено не было. Будет предоставлена дополнительная информация”, - говорится в сообщении.