Մանվել Գրիգորյանի պաշտպանների կողմից Ոստիկանությունում ահազանգ է ստացվել 06/04/2019   15:58  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ոստիկանությունում Մանվել Գրիգորյանի պաշտպանների կողմից այս գիշեր ահազանգ է ստացվել: «Փաստինֆո»-ի այս տեղեկությունը հաստատեց Ոստիկանության լրատվական բաժնի աշխատակից Զարզանդ Գաբրիելյանը «Փաստաբաններն ահազանգել են այն մասին, որ հանդիսանալով Մանվել Գրիգորյանի պաշտպանները, ցանկանում են տեսնել վերջինիս,  սակայն իրենց թույլ չեն տալիս եւ խոչընդոտում են իրենց մասնագիտական գործունեությունը»:
Գաբրիելյանի խոսքով` ահազանգը ստացվել է կեսգիշերն անց` ժ. 00:35-ին. «Դեպքի հանգամանքներն այժմ պարզվում են»,-նշեց նա:
Հիշեցնենք, որ Մանվել Գրիգորյանին երեկ երեկոյան «Նաիրի» բժշկական կենտրոնից տեղափոխել են Դատապարտյալների հիվանդանոց:
Այսօրվա նիստի ժամանակ պաշտպանները հայտարարել են, որ իրենք ցանկացել են այցելել իրենց պաշտպանյալին, սակայն սկզբնական հատվածում թույլ չի տրվել. «Միայն ժամը 6-ին տեսակցեցինք, և նա դարձյալ հայտարարեց, որ չի ցանկանում բուժում ստանալ դատապարտյալների հիվանդանոցում»,-ասել է Լեւոն Բաղդասարյանը:

Защита Манвела Григоряна пожаловалась в Полицию на недопуск к их подзащитному 06/04/2019   16:13  |  Лента новостей
Защита бывшего депутата парламента Армении, экс-председателя Союза добровольцев “Еркрапа” Манвела Григоряна ночью обратилась в Полицию, заявив, что они как его адвокаты желают проведать  своего подзащитного, однако им не разрешают сделать это и препятствуют их профессиональной деятельности. Эту информацию “ФактИнфо” подтвердил сотрудник пресс-службы Полиции Армении Зарзанд Габриелян.
По его словам, звонок поступил в 00:35. “Обстоятельства инцидента выясняются”, - сказал он.
Напомним, Манвел Григорян накануне вечером был переведен из столичного медцентра “Наири” в тюремную больницу.
В ходе сегодняшнего заседания адвокаты Григоряна заявили, что они хотели навестить своего подзащитного, однако с первого раза им не позволили сделать это.
“Только в шесть утра мы проведали его, и он вновь заявил, что не хочет  проходить лечение в больнице для осужденных”, - рассказал Левон Багдасарян.