ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով Չինաստանում է 05/14/2019   12:32  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մեկնարկեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի աշխատանքային այցը Չինաստան։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ի թղթակիցը, արդեն Պեկին է ժամանել վարչապետի ինքնաթիռը։
Օդանավակայանում ՀՀ վարչապետի գլխավորած պատվիրակությանը դիմավորեցին Չինաստանի կոմունիստական կուսակցության կենտրոնական կոմիտեի քարոզչության բաժնի փոխնախարար Գուո Զեյմինը, Հայաստանում Չինաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Թիան Էրլուն, ՉԺՀ-ում ՀՀ դեսպանության դիվանագիտական անձնակազմը:
Այցի շրջանակում նախատեսված է վարչապետի հանդիպումը ՉԺՀ նախագահ Սի Ծինփինի հետ: Վարչապետ Փաշինյանն աշխատանքային ճաշի շրջանակում հայ-չինական հարաբերությունների հետագա զարգացմանն ուղղված հարցերը կքննարկի նաև ՉԺՀ պետական խորհրդի նախագահ (վարչապետ) Լի Քեցյանի հետ:
Վարչապետը Պեկինում կմասնակցի Ասիական քաղաքակրթությունների երկխոսության համաժողովին, որտեղ հանդես կգա ելույթով: ՀՀ վարչապետն ու տիկին Աննա Հակոբյանը ներկա կլինեն համաժողովի գալա համերգին, որը տեղի կունենա Պեկինի Ազգային օլիմպիական մարզադաշտում: Համերգի ընթացքում ելույթով հանդես կգա Հայաստանի պարարվեստի «Բարեկամություն» պետական համույթը:
13:00 13/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և տիկին Աննա Հակոբյանն աշխատանքային այցով կմեկնեն Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետություն

Никол Пашинян прибыл с рабочим визитом в Китай 05/14/2019   12:50  |  Лента новостей
Начался рабочий визит премьер-министра Армении Никола Пашиняна в Китай. Как передает корреспондент «Арменпресс», самолет премьер-министра уже прибыл в Пекин.
В аэропорту делегацию во главе с премьером Армении встретили заместитель министра отдела пропаганды Центрального комитета Коммунистической партии Китая Гуо Зеймин, Чрезвычайный и Полномочный Посол Китая в Армении Тянь Эрлун, дипломатический персонал посольства РА в КНР.
В рамках визита запланирована встреча премьер-министра с председателем КНР Си Цзиньпином. Премьер-министр Пашинян в рамках рабочего обеда обсудит вопросы дальнейшего развития армяно-китайских отношений также и с председателем Государственного совета (премьер-министром) КНР Ли Кэцяном.
Премьер-министр РА и госпожа Анна Акопян будут присутствовать на гала-концерте, посвященном форуму, который состоится на Национальном олимпийском стадионе в Пекине. На концерте выступит государственный хореографический ансамбль Армении “Барекамутюн”.