05/14/2019   23:53  |  Քրեական խրոնիկոն Ուֆայի բնակչուհին ամուսնացել է մահացած տղամարդու հետ հանուն բնակարանի Ուֆայի բնակչուհուն դատապարտել են պայմանական ազատազրկման` հանուն ժառանգության մահացած տղամարդու հետ ամուսնության փաստաթղթեր կեղծելու համար: «Ամբաստանյալը պարզել է, որ ավելի քան մեկ տարի առաջ...
05/14/2019   23:28  |  Արտակարգ պատահարներ Թբիլիսիում երեխան «մարդ-սարդ»-ի կոստյումով 8-րդ հարկից ընկել է Թբիլիսիում չորս տարեկան երեխան ութերորդ հարկից ընկնելուց հետո փրկվել է, երեքշաբթի օրը հաղորդել են վրացական ԶԼՄ-ները: Նշվում է, որ բժիշկները տղայի վիճակը բավարար են գնահատել. նրան...
05/14/2019   23:18  |  Վերլուծություններ Անցյալի ներքին երկպառակությունների ֆոնին՝ ինքնահաստատվելու մարմաջը վտանգներով է հղի «Ես ավելի շատ հարգում եմ ՀՀԿ-ական կամ քոչարյանական այն կերպարներին, ովքեր մնացին թեկուզ անընդունելի, բայց իրենց գույների մեջ»։ ՊՎԾ պետ Դավիթ Սանասարյանի մտորումներին՝ իր քամելեոն...
05/14/2019   22:54  |  Արտակարգ պատահարներ Արտակարգ դեպք Այնթապում. ջրատարում մարդու գանգ է հայտնաբերվել Մայիսի 14-ին, ժամը 20:13-ին «911» ծառայությանը Մասիսի ոստիկանության բաժնից տեղեկություն է հաղորդվել, որ Արարատի մարզի Այնթապ գյուղի 3-րդ փողոցի ջրատարում հայտնաբերվել է մարդու...
05/14/2019   22:01  |  Միջազգային լրահոս Շրի Լանկայում կրկին արգելափակել են սոցիալական ցանցերի մուտքը՝ բռնությունների բռնկման պատճառով Շրի Լանկայի իշխանությունները հաղորդել են սոցիալական ցանցերի ժամանակավոր արգելափակման մասին` ապրիլյան ահաբեկչական հարձակումների հետևանքով բռնության աճի պատճառով, գրում է Reuters- ը: Ինչպես ճշտվել...
05/14/2019   21:35  |  Քրեական խրոնիկոն «Яндекс.Такси» ծառայության 39-ամյա վարորդը կասկածվում է մանկապղծության մեջ Սանկտ-Պետերբուրգում «Яндекс.Такси» ծառայության 39-ամյա վարորդը ձերբակալվել է՝ երեխայի հանդեպ սեռական բնույթի գործողություններ կատարելու կասկածանքով, հաղորդում է «Mash на...
05/14/2019   20:41  |  ԼՐԱՀՈՍ Նախարար Հակոբ Արշակյանը հանդիպել է Չինաստանի երկաթուղային կազմակերպության փոխնախագահ Ռեն Հոնգհենգին ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Հակոբ Արշակյանը ՀՀ վարչապետի գլխավորած պատվիրակության կազմում Չինաստանում հանդիպում է ունեցել Չինաստանի երկաթուղային կազմակերպության...
05/14/2019   20:39  |  Քրեական խրոնիկոն Կինը դանակահարել է ամուսնուն` իրեն անգործության և գումար ծախսելու մեջ մեղադրելու համար Օմսկի բնակչուհին դանակահարել է ամուսնուն, որը իրեն մեղադրել է անգործության և գումարը վատնելու մեջ, - հաղորդում է  Om1.ru պորտալը՝  հղում անելով  ՌԴ տարածաշրջանային քննչական կոմիտեի...
05/14/2019   20:39  |  ԼՐԱՀՈՍ Գնահատման և թեստավորման կենտրոնը պարզաբանել է հայոց լեզվի ավարտական կենտրոնացված քննության հետ կապված իրավական դրույթը ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի «Գնահատման և թեստավորման կենտրոն»-ը պարզաբանել է հայոց լեզվի ավարտական կենտրոնացված քննության հետ կապված իրավական դրույթը, որի համաձայն՝ 9-րդ դասարանի հայոց...
05/14/2019   20:37  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունը Ոչ ոք իրավունք չունի ասել` «Մարտի 1»-ի գործն ամբողջությամբ բացահայտված է, մինչեւ բոլոր զոհերի մահվան հանգամանքները հայտնի չլինեն. Հայկ Ալումյան «Ոչ ոք իրավունք չունի ասել` «Մարտի 1»-ի գործն ամբողջությամբ բացահայտված է, մինչեւ բոլոր զոհերի մահվան հանգամանքները հայտնի չլինեն»,-այս մասին այսօրվա նիստից հետո դատարանի...

05/14/2019   18:48  |  Чрезвычайное просшествие Военнослужащий ВС Армении погиб в результате несчастного случая Об этом сообщил пресс-секретарь Министерства обороны Армени Арцрун Ованнисян на своей странице в соцсети Facebook.
05/14/2019   18:41  |  Лента новостей Давид Бабаян прокомментировал возможность явки президента Арцаха в суд Президент Республики Арцах Бако Саакян в курсе позиции судьи суда общей юрисдикции Еревана.
05/14/2019   18:27  |  Суд по делу второго президента РА “Прокуроры скрыли письмо СНБ от судей”: Роберт Кочарян назвал расследование дела против него предвзятым “Прокуроры во всех процедурах, касающихся ареста, скрывали это письмо от судей", -заявил он в суде.
05/14/2019   17:55  |  Информационная платформа Ученый предупредил о мощнейшей магнитной буре Метеочувствительным людям он посоветовал быть осторожными.
05/14/2019   17:46  |  Лента новостей Армен Ашотян рассказал о встрече с Араратом Мирзояном "Я доволен ходом и результатами встречи”, - рассказал Армен Ашотян.
05/14/2019   17:24  |  Чрезвычайное просшествие Сигнал о бомбе в здании правительства Армении оказался ложным Информация о взрывном устройстве, якобы заложенном в 3-м корпусе здания правительства, не подтвердилась.
05/14/2019   17:15  |  Политика Противостояние между “Решением гражданина” и Гагиком Царукяном продолжается: “РГ” выступит с заявлением Социал-демократическая партия “Решение гражданина” пока не определилась с намерением обжаловать решение Специальной следственной службы.
05/14/2019   17:02  |  Суд по делу второго президента РА Судья отклонил ходатайство защиты Роберта Кочаряна о вызове в суд экс-главы КС Гагика Арутюняна Судья Давид Григорян отклонил ходатайство защиты второго президента Армении Роберта Кочаряна о вызове в суд бывшего председателя Конституционного суда Армении Гагика Арутюняна и нескольких судей КС.
05/14/2019   16:36  |  Суд по делу второго президента РА Адвокаты Роберта Кочаряна требуют вызвать в суд экс-главу КС Армении Гагика Арутюняна Адвокаты второго президента Армении Роберта Кочаряна ходатайствуют о вызове в суд бывшего председателя Конституционного суда Армении Гагика Арутюняна и нескольких судей.
05/14/2019   16:24  |  Суд по делу второго президента РА Бывший и действующий президенты Арцаха поручились за освобождение Роберта Кочаряна Бако Саакян и Аркадий Гукасян ходатайствуют перед судом об освобождении второго президента Армении Роберта Кочаряна из-под стражи под личное поручительство.