Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սիրիայի նախագահին՝ երկրի Ազգային տոնի առթիվ 04/17/2019   13:25  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Սիրիայի Արաբական Հանրապետության նախագահ Բաշար ալ-Ասադին՝ Սիրիայի Ազգային տոնի առթիվ: Ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ և Սիրիայի բարեկամ ժողովրդին՝ Սիրիայի Արաբական Հանրապետության Ազգային տոնի առթիվ:
Համոզված եմ, որ բազմադարյա պատմություն ունեցող հայ-սիրիական հարաբերությունները կշարունակեն զարգանալ և ամրապնդվել՝ ի շահ մեր երկրնե­րի և ժողովուրդների:
Լիահույս եմ, որ Սիրիան, հաղթահարելով ճգնաժամի դժվարությունները, շուտով կթևակոխի վերականգնման և ծաղկման շրջան:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Սիրիայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և կայունություն»:
19:33 15/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետը և Հայաստանում Բելառուսի դեսպանը քննարկել են համագործակցության զարգացման հարցեր

Пашинян: армяно-сирийские отношения продолжат развиваться и укрепляться 04/17/2019   15:33  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян сегодня направил поздравительное послание президенту Сирийской Арабской Республики Башару Асаду в связи с Национальным праздником САР.
“Сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Сирии с Национальным праздником Сирийской Арабской Республики”, - говорится в тексте послании, опубликованном на сайте главы правительства.
Пашинян выразил уверенность, что имеющие многовековую историю дружественные армяно-сирийские отношения продолжат развиваться и укрепляться во благо наших стран и народов.
“Надеюсь, что Сирия, преодолев трудности кризиса, вскоре вступит в период восстановления и процветания”, - отмечается в сообщении.
Пашинян пожелал Вам крепкого здоровья и успехов, а дружественному народу Сирии – мира и стабильности.