Բակո Սահակյանն Արցախի ԱԺ-ում հանդես է եկել ԱՀ Նախագահի 2018 թվականի ծրագրի կատարման ընթացքի վերաբերյալ ամենամյա հաղորդմամբ 04/17/2019   12:55  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 17-ին Ազգային ժողովի նիստում հանդես է եկել ԱՀ Նախագահի 2018 թվականի ծրագրի կատարման ընթացքի ու արդյունքների եւ 2019 թվականի ծրագրի վերաբերյալ ամենամյա հաղորդմամբ:
Ինչպես տեղեկացրին  արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, Բակո Սահակյանը նշել է, որ 2018 թվականին մեր երկրում իրականացվել է մեծածավալ աշխատանք կենսագործունեության բոլոր ոլորտներում, ապահովվել է կայուն առաջընթաց, արձանագրվել են ցուցանիշներ, որոնց հիման վրա մշակվել եւ ներկայումս կյանքի են կոչվում ընթացիկ տարվա ծրագրերը:
Նախագահը մանրամասնորեն ներկայացրել է նաեւ մի շարք ոլորտներում իրականացվելիք նախագծերը եւ համոզմունք հայտնել, որ կհաջողվի դրանք կյանքի կոչել իշխանության բոլոր թեւերի ու տարբեր կառույցների սերտ փոխգործակցության, համակարգված եւ արհեստավարժ աշխատանքի միջոցով:
Բակո Սահակյանն ընդգծել է, որ պետության ամենակարեւոր առաջադրանքներից եղել է, կա եւ կմնա երկրի ու ժողովրդի անվտանգության ապահովումը, Պաշտպանության բանակի մարտունակության բարձր մակարդակի պահպանումը ՝ շեշտելով, որ Պաշտպանության բանակը հուսալիորեն իրականացրել է իր առջեւ դրված խնդիրները, պահպանել սահմանների անձեռնմխելիությունն ու պետության լիարժեք անվտանգությունը:
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ հանրապետության օրենսդիր մարմինն իր ակտիվ դերակատարությունն է ունեցել նախանշված ծրագրերի հաջող իրականացման գործում՝ շնորհակալություն հայտնելով կառուցողական համագործակցության եւ սկզբունքային դիրքորոշման համար:

Президент Арцаха выступил на заседании парламента с ежегодным посланием 04/17/2019   14:42  |  Лента новостей
Президент Республики Арцах Бако Саакян 17 апреля выступил на заседании Национального собрания Арцаха с ежегодным посланием относительно хода и результатов выполнения программы Президента в 2018 году и программы на 2019 год.
Как сообщает пресс-служба президента Арцаха, Бако Саакян отметил, что в 2018 году были осуществлены крупномасштабные программы во всех сферах жизнедеятельности республики, был обеспечен стабильный прогресс, зарегистрированы показатели, на основании которых были разработаны и ныне реализуются программы текущего года.
Президент детально представил также проекты, которые будут осуществлены в ряде отраслей, и выразил уверенность, что их успешная реализация будет достигнута посредством тесного сотрудничества всех ветвей власти и разных структур, скоординированной и профессиональной работы.
Бако Саакян подчеркнул, что одной из самых важных задач государства и впредь будет обеспечение безопасности страны и народа, сохранение высокого уровня боеспособности Армии обороны, особо отметив, что Армия обороны успешно осуществила поставленные перед ней задачи, обеспечила неприкосновенность границ и полноценную безопасность государства.
Глава государства заметил, что законодательный орган республики сыграл активную роль в успешной реализации намеченных программ, выразив признательность за конструктивное сотрудничество и принципиальную позицию.
10:23 20/12/2018  |  Лента новостейПрезидент Арцаха поздравил служащих и ветеранов Службы нацбезопасности с профессиональным праздником
18:15 12/06/2018  |  Лента новостейПрезидент Арцаха провел совещание с участием руководителей правоохранительных органов