Հանդիպում ԵԽԽՎ նախագահի և ԵԽ գլխավոր քարտուղարի հետ, ցուցահանդեսի բացում. Մեկնարկել է Փաշինյանի այցը Ստրասբուրգ 04/11/2019   10:26  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ստրասբուրգյան իր այցը կսկսի ԵԽԽՎ նախագահ Լիլիան Մորի Պասքիեի հետ հանդիպմամբ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ վարչապետը կհանդիպի նաև ԵԽ գլխավոր քարտուղար Թորբյորն Յագլանդի հետ, որից հետո նրանք հանդես կգան մամուլի ասուլիսով։ ՀՀ վարչապետը ԵԽ գլխավոր քարտուղարին կհանձնի Եվրոպայի խորհրդի հիմնադրման 70 ամյակի առթիվ Երևանի Հյուսիսային պողոտայի միջանկյալ հատվածում գտնվող հրապարակը «Եվրոպայի հրապարակ» ավանակոչելու մասին որոշումը։
Նիկոլ Փաշինյանը կհանդիպի Վենետիկի հանձնաժողովի նախագահ Ջաննի Բուքիքիոյի հետ։ Արդեն կեսօրին նախատեսված է վարչապետի ելույթը ԵԽԽՎ ում, որից հետո կպատասխանի նախապես գրանցված պատվիրակների հարցերին։ Ավելի ուշ հանդիսավորությամբ կբացվի «Հայաստանի թավշյա հեղափոխություն» խորագրով ցուցահանդեսը։ Միջոցառումից հետո ԵԽԽՎ նախագահի անունից կտրվի ճաշ Խորհրդարանական  վեհաժողովի    2019 թ գարնանային նիստի կապակցությամբ։ Վարչապետը կհանդիպի նաև Ստրասբուրգի հայ համայնքի հետ։ Մինչ այդ նա կայցելի Ստրասբուրգի Աստվածամոր տաճար։
23:29 09/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՕրենսդիր և գործադիր իշխանության ղեկավար պաշտոնատար անձինք գործ հարուցելու ցուցում տալու իրավասությամբ օժտված չեն. Դատախազություն
19:51 09/04/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՔննչական կոմիտեն դեռեւս չի ստացել վարչապետի ցուցումով հարուցված քրգործը
15:04 09/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԵթե պետք լինի տասնյակ հազարավորների ազատել աշխատանքից՝ կազատեմ. Նիկոլ Փաշինյան

Стартовал визит премьер-министра Армении Никола Пашиняна в Страсбург 04/11/2019   10:31  |  Лента новостей
Визит премьер-министра Армении Никола Пашиняна в Страсбург начнется с встречи с председателем ПАСЕ Лилиан Мори Паскье.
Как передает «Арменпресс», премьер-министр Армении встретится также с генеральным секретарем Совета Европы Турбьёрном Ягландом, после чего они выступят с пресс-конференцией.
Премьер Армении вручит генеральному секретарю СЕ решение о переименовании площади на Северном проспекте Еревана по случаю 70-летия Совета Европы. Никол Пашинян встретится с председателем Венецианской комиссии Джанни Букиккио. В полдень запланировано выступление премьер-министра в ПАСЕ, после чего он ответит на вопросы заранее зарегистрированных делегатов.
Позже состоится торжественное открытие  выставки “Бархатная революция Армении”. После мероприятия от имени председателя ПАСЕ будет дан обед по случаю весеннего заседания Парламентской ассамблеи 2019 года. Премьер-министр встретится также с армянской общиной Страсбурга. До этого он посетит Храм Богоматери Страсбурга.