Թատրոնի տնօրենի պարտականությունները կկատարի փոխտնօրենը. վարչապետի հետ հանդիպումն ավարտվեց 04/01/2019   11:41  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ավարտվեց օպերայի թատրոնի աշխատակիցների հանդիպումը վարչապետի հետ։ Հանդիպման մասին մանրամասներ ներկայացրեց դիրիժոր Հարություն Արզումանյանը՝  նշելով, որ նոր տնօրեն դեռ չի նշանակվելու։
«Որոշում կայացվեց, որ այսօր ներկայացվեն մշակույթի նախարարության փաստարկները, որի հիման վրա Օրբելյանն ազատվել է երեք պաշտոններից մեկից։ Մենք էլ կներկայացնենք հակափաստարկները, կքննարկենք այդ ամենը»,- «Փաստինֆո»-ի թղթակցի փոխանցմամբ՝ ասել է Հ.Արզումանյանը։
Աշխատակիցների կարծիքով՝ կարևորն այն է, որ վարչապետը  հանձնարարական տվեց, որ նոր տնօրեն չի գալու։ Պարտականությունները կկատարի թատրոնի երկու փոխտնօրեններից մեկը, հավանաբար Կիրակոսյանը։
Օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի արտիստները շտապեցին թատրոն` պատրաստելու անհրաժեշտ փաստաթղթերը։
10:30 01/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետն ընդունեց օպերայի թատրոնի յոթ աշխատակիցների
19:44 30/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՆոր տնօրենին դիմավորող չի լինի. Օպերային թատրոնի անձնակազմը կհավաքվի կառավարության մոտ
16:34 30/03/2019  |  ՄեկնաբանությունԿոնստանտին Օրբելյանի պաշտոնանկության իրավաչափության շուրջ
14:43 30/03/2019  |  Մեկնաբանություն«Տիկին Նազիկը Ֆրանսիայի քաղաքացի է և իրավունք չունի մշնախ պաշտոնակատար լինել ու առավել ևս լուրջ որշումներ ընդունել»
14:21 30/03/2019  |  Մեկնաբանություն«Խնդրում եմ՝ Օպերայի նորանշանակ տնօրենի անունը փնտրեք այլ տեղում». Հասմիկ Պապյան
11:22 30/03/2019  |  ՄամուլՀայտնի է Օրբելյանին փոխարինողի անունը. նա արդեն հանդիպել է մաեստրոյին. «168 ժամ»
21:14 29/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՕպերային թատրոնը նոր տնօրեն ունի. Նազենի Ղարիբյանն այցելել էր թատրոն
16:19 06/04/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՕպերային թատրոնում ոչ միայն ռեստորան, այլ նաև շոգեբաղնիք պետք է լինի. մշակույթի նախարար. Tert.am

Стало известно, о чем договорились сотрудники Театра оперы и балета с премьер-министром 04/01/2019   12:09  |  Лента новостей
Завершилась встреча сотрудников Национального академического театра оперы и балета имени Александра Спендиаряна с премьер-министром Армении Николом Пашиняном. Подробности встречи представил дирижер Арутюн Арзуманян.
По его словам, нового директора пока не назначат.
“Было принято решение выслушать сегодня доводы министерства культуры, на основании который Константин Орбелян был освобожден от одной из занимаемых им должностей. В свою очередь мы представим свои контраргументы и обсудим их”, - рассказал корреспонденту “ФактИнфо’ Арзуманян.
По мнению сотрудников Театра оперы и балета, важно, что премьер дал поручение пока не назначать нового директора. Исполнять обязанности будет один из заместителей директора, по всей вероятности, Киракосян.