Ոստիկանության ծառայողների կողմից լիազորություններն անցնելու դեպքերի առթիվ նյութեր են նախապատրաստվում 03/15/2019   15:32  |  Քրեական խրոնիկոն
Օպերայի հարակից տարածքում սրճարանների ապամոնտաժման դեմ նախօրեին՝ մարտի 14-ին, տեղի ունեցած բողոքի ակցիաների ժամանակ արձանագրված միջադեպերի առթիվ նյութեր են նախապատրաստվում։
Նշենք, որ ակցիաների ժամանակ գրանցվեցին բախումներ ոստիկանների հետ, որոնց հետեւանքով տուժեցին թե քաղաքացիներ, թե ոստիկաններ։
5 տարբեր միջադեպերի վերաբերյալ ՀՀ ոստիկանությունում նախապատրաստվում են նյութեր։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ ՀՀ գլխավոր դատախազության հանրային կապերի բաժնի պետ Արևիկ Խաչատրյանից։ Վերջինիս փոխանցմամբ՝ ներկա պահին ոստիկանությունում նախապատրաստվող 5 նյութերից 2- ը վերաբերում են իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ առերեւույթ բռնություն գործադրելու, 2-ը՝ ոստիկանների կողմից պաշտոնական լիազորություններն առերեւույթ անցնելու, իսկ 1-ը՝գույքը դիտավորությամբ վնասելու դեպքերին։

По пяти инцидентам во время акций протеста против демонтажа кафе готовятся материалы 03/15/2019   18:17  |  Криминальная хроника
По фактам вчерашних инцидентов, имевших место во время акции протеста против демонтажа кафе у здания Оперного театра, готовятся материалы.
Напомним, накануне произошли столкновения между протестующими и стражами порядка. В ходе стычек пострадали как участники акции протеста, так и полицейские.
Полиция готовит материалы по 5 различным инцидентам. Об этом “ФактИнфо” сообщила начальник отдела по связям с общественностью Генеральной прокуратуры Армении Аревик Хачатрян.
Она отметила, что по состоянию на данный момент 2 из 5 подготовленных в Полиции материалов касаются применения насилия в отношении представителя власти, два – превышения полицейскими служебных полномочий, а один – умышленного повреждения имущества.
Возбужденных уголовных дел нет.
По последним данным, приводу были подвергнуты 26 граждан. Все они отпущены на свободу.
12:07 15/03/2019  |  Лента новостейСуренян рассказал о причинах аномальной жары в Ереване и обратился с призывом к мэру