Բակո Սահակյանը և Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել են Հայաստան-Արցախ սերտ փոխգործակցության ընդլայնումը 03/11/2019   20:55  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 11-ին Ստեփանակերտում հանդիպում է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ:
Ինչպես  տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, քննարկվել է հայկական երկու հանրապետությունների համագործակցությանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
Այնուհետեւ հանդիպումը շարունակվել է ընդլայնված կազմով՝ անվտանգության խորհուրդների քարտուղարների եւ արտգործնախարարների մասնակցությամբ:
Անդրադարձ է կատարվել անվտանգությանն ու արտաքին քաղաքականությանն առնչվող տարբեր հարցերի: Երկուստեք կարեւորվել է Հայաստան-Արցախ սերտ փոխգործակցության ապահովումը եւ ընդլայնումը, նախատեսված ռազմավարական ծրագրերի ժամանակին եւ պատշաճ կերպով իրականացումը:

Премьер Армении обсудил с президентом Арцаха вопросы безопасности и внешней политики 03/12/2019   00:08  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян в понедельник встретился в Степанакерте с президентом Республики Арцах Бако Саакяном.
Как сообщает Главное информационное управление аппарата президента Арцаха, был обсужден широкий круг вопросов, касающихся сотрудничества между двумя армянскими республиками.
Затем встреча продолжилась в расширенном составе с участием секретарей советов безопасности и министров иностранных дел.
Были затронуты разные вопросы, касающиеся сфер безопасности и внешней политики. Обе стороны отметили важность обеспечения и расширения тесного взаимодействия между Арменией и Арцахом, своевременного и надлежащего осуществления намеченных стратегических программ.
Никол Пашинян прибыл в Арцах для  участия в заседании Совета безопасности Армении, которое пройдет сегодня.