Փաշինյանն ապրիլի 24-ը հիշատակի օր հռչակելու Մակրոնի հայտարարությունը համարում է համերաշխության հզոր դրսևորում 02/07/2019   18:05  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձել է ապրիլի 24-ը Ֆրանսիայում Հայոց ցեղասպանության հիշատակի ազգային օր հռչակելու մասին Էմանուել Մակրոնի հայտարարությանը: Նիկոլ Փաշինյանը «Թվիթեր»-ի իր միկրոբլոգում գրառում է կատարել, որում ողջունել է Ֆրանսիայի նախագահի հայտարարությունը՝ ապրիլի 24-ը Ֆրանսիայում Հայոց ցեղասպանության հիշատակի օր հայտարարելու մասին:
«Դա համերաշխության և մարդու իրավունքները պաշտպանելու ու զանգվածային վայրագությունները կանխելու վճռականության հզոր դրսևորում է»,- գրել է Փաշինյանը:

Пашинян прокомментировал заявление Макрона об объявлении 24 апреля во Франции Днем памяти жертв Геноцида армян 02/07/2019   18:19  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян в своем микроблоге в Twitter прокомментировал заявление президента Франции Эммануэля Макрона об объявлении 24 апреля во Франции национальным днем памяти Геноцида армян.
В своей записи Пашинян приветствовал заявление президента Франции об объявлении 24 апреля Днем памяти жертв Геноцида армян.Президент Франции объявил 24 апреля национальным днем памяти жертв Геноцида армян"Это мощное проявление солидарности и решимости защищать права человека и предотвращать массовые зверства", - написал Никол Пашинян.