Կառավարության որոշմամբ՝ ԵՊՀ 450 աշխատակիցներ կկորցնեն իրենց աշխատանքը` ես դրանցից մեկն եմ. Վահրամ Մկրտչյան 02/03/2019   15:33  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԵՊՀ աշխատակիցներից Վահրամ Մկրտչյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Գիտնականները ճաշակում են հեղափոխության պտուղները։
ՀՀ կառավարության 2018 թ. դեկտեմբերի 27-ի թիվ 1515 որոշման արդյունքում ԵՊՀ 450 աշխատակիցներ կկորցնեն իրենց աշխատանքը` ես դրանցից մեկն եմ։ Երեկ բոլորս ստացանք ծանուցումներ, որ մարտի 31-ից ազատված ենք աշխատանքից։
ԵՊՀ գիտական խորհուրդը գտնում է, որ անհրաժեշտ է անվավեր ճանաչել ՀՀ կառավարության 2018 թ. դեկտեմբերի 27-ի թիվ 1515 որոշումը՝ բազային ֆինանսավորման մրցութային ընթացակարգի սահմանման մասով և այդ կապակցությամբ դիմել է վարչապետ Փաշինյանին։
ԵՊՀ աշխատակիցները պատրաստվում են այլ բուհերի ներկայացուցիչների հետ միասին փետրվարի 7-ին բողոքի երթ կազմակերպել ԵՊՀ-ից դեպի Հանրապետության հրապարակ, կառավարական տուն 1»,-նշել է նա:
12:07 16/08/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանը պատրաստ է բարձր մակարդակով անցկացնել Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային գագաթնաժողովը
20:39 20/07/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԿառավարությունն իրավունք չունի երկիրը հետ գլորելու. Տիգրան Ավինյան
18:30 03/07/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՄոտ 100 հազար մարդու վարկային պատմությունը կզրոյացվի և նրանք նոր էջից սկսելու հնարավորություն կունենան. Փաշինյան
20:28 28/06/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը և Աննա Հակոբյանը ներկա են գտնվել սոպրանո Լիաննա Հարությունյանի մենահամերգին
19:51 05/06/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԿառավարության ներկայացուցիչներն այցելելու են Ամուլսար
19:51 20/12/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանի զարգացման հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նիստում ամփոփվել են «Ձևափոխի՛ր» մրցույթի արդյունքները
20:20 31/08/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՃապոնիայի օգնությամբ կարդիականացվի մարզերի հրշեջ-փրկարարական գույքը
14:46 27/07/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԱվիափոխադրումները շեշտակի աճել են
21:52 30/01/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՔննարկվել է լեռնահանքային ոլորտի ձեռնարկությունների կողմից ռոյալթիների վճարման կարգը

450 сотрудников ЕГУ с марта лишатся работы – экс-замглавы Минобрнауки 02/04/2019 10:47 | Лента новостей
Учёные вкушают плоды революции, на своей странице в соцсети Facebook написал бывший заместитель министра науки и образования Армении, сотрудник ЕГУ Ваграм Мкртчян.
“В результате решения правительства РА N1515 от 27 декабря 2018 года 450 сотрудников Ереванского государственного университета (ЕГУ) лишатся работы, и я один из них. Вчера мы все получили уведомления о том, что с 31-го марта освобождены от работы», сообщил Ваграм Мкртчян.
Он также проинформировал, что ученый совет ЕГУ считает, что следует признать недействительным решение правительства N1515 в части, касающейся перевода базового финансирования на конкурсную основу, и в этой связи обратился к премьер-министру Армении Николу Пашиняну.
“Сотрудники ЕГУ вместе с представителями других вузов готовятся 7 февраля организовать протестное шествие от государственного университета к правительственному зданию №1 на площади Республики”, – написал Ваграм Мкртчян.