ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի նշանակման հարցի համաձայնեցումը հեշտ չի ընթանում. ՌԴ փոխարտգործնախարար 01/30/2019   16:14  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի նշանակման հարցի համաձայնեցումը հեշտ չի ընթանում: Այսօր Երևանում լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասել է ՌԴ փոխարտգործնախարար Գրիգորի Կարասինը։
«Բայց ՀԱՊԿ անդամ բոլոր պետությունները հետաքրքրված են հարցը լուծել այնպիսի ճանապարհով, որ վնաս չհասցվի կազմակերպությանն ու կարողանանք խուսափել բացասական նախադեպերից։ Կարծում եմ՝ լուծում կգտնվի», - ասաց Գ. Կարասինը։
14:56 24/12/2018  |  ԼՐԱՀՈՍ«Մնում է վերջնականապես կողմնորոշվել՝ հիմա չափազանց կարևո՞ր է ՀԱՊԿ-ը, թե՞ ամեն դեպքում անլուրջ». Արթուր Ղազինյան
14:12 22/12/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը ՀԱՊԿ-ի բովանդակությունն ավելի կարևոր է համարում, քան գլխավոր քարտուղարի հարցը
12:12 22/12/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՏաջիկստանի նախագահը ստորագրել է ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի պաշտոնում Բելառուսի թեկնածու Ստանիսլավ Զասին նշանակելու փաստաթուղթը

Карасин прокомментировал ситуацию вокруг назначения нового генсека ОДКБ 01/30/2019   17:02  |  Лента новостей
Согласование вопроса по назначению генсека ОДКБ идет непросто, заявил в среду журналистам в Ереване заместитель министра иностранных дел России Григорий Карасин.
"Однако  все государства-члены ОДКБ заинтересованы в том, чтобы решить вопрос таким образом, чтобы не нанести организации ущерб, избежать негативных прецедентов. Я думаю, что решение будет найдено", - сказал Григорий Карасин.
13:53 23/01/2019  |  Международные новостиАлиев: Азербайджан пока не планирует вступать или становиться наблюдателем в ОДКБ
09:30 26/12/2018  |  Лента новостейРоссия предложила ввести понятие "партнеров ОДКБ"
15:25 25/12/2018  |  Лента новостейВ ОДКБ заявили, что процедура согласования белорусского кандидата на пост генсека ОДКБ не завершена
16:06 22/12/2018  |  Лента новостейПашинян считает содержание ОДКБ более важным, чем вопрос с назначением генсека организации
12:19 22/12/2018  |  Актуальная темаПрезидент Таджикистана подписал проект о назначении представителя Беларуси Станислава Зася генсеком ОДКБ