Դանակահարություն բուքմեյքերական գրասենյակում 01/21/2019   12:03  |  Քրեական խրոնիկոն
Հունվարի 20-ին՝ ժամը 01.47-ին, հիվանդանոցից ոստիկանության Կենտրոնական բաժին hաղորդում է ստացվել, որ «շտապօգնության» խումբը Գ.Հովսեփյան փողոցի թիվ 20 հասցեից «որովայնի ձախ կեսի կտրած-ծակած վերք, աջ ազդրի առաջնային մակերեսի կտրած-ծակած վերք» ախտորոշմամբ բուժօգնության է տեղափոխել 1993 թ. ծնված Հմայակ Մ.-ին: Այս մասին հայտնում է Ոստիկանության լրատվական ծառայությունը:
Ոստիկանության Կենտրոնական բաժնի և Մարաշի բաժանմունքի ծառայողների ձեռնարկած միջոցառումների շնորհիվ պարզվել է, որ նույն օրը, ժամը 01.00-ին, Գ.Հովսեփյան փողոցում գտնվող բուքմեյքերական գրասենյակում, վիճաբանության ժամանակ, 1997 թ. ծնված Լյովա Մ.-ն իր մոտ եղած դանակով հարվածել է Հմայակ Մ.-ի որովայնին և ազդրին՝ պատճառելով վնասվածքներ:
Մարաշի բաժանմունքի ծառայողների ձեռնարկած միջոցառումների շնորհիվ Լյովա Մ.-ն ներկայացել է Մարաշի բաժանմունք և տվել խոստովանական բացատրություն՝ ներկայացնելով հանցագործության գործիք դանակը:
20:38 08/02/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԹաթարստանի առողջապահության զոհված փոխնախարարի մարմնի վրա դանակի ութ վնասվածք են գտել
17:58 08/02/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՊետերբուրգի բնակիչը դանակը մտցրել է կնոջ կոկորդը հենց մետրոյի կայարանի մոտ
20:40 07/02/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՊոդմոսկովիեում 7-ամյա աղջիկը դանակահարել է մոր վրա հարձակված հորը

Ссора в одной из букмекерских контор в Ереване вылилась в поножовщину 01/21/2019   14:51  |  Криминальная хроника
Инцидент с поножовщиной произошел в Ереване в ночь на понедельник.
Как сообщает пресс-служба Полиции Армении, в 01:47 20-го января из больницы поступил звонок о том, что бригада “Скорой помощи” доставила в клинику Амаяка М. 1993 года рождения с диагнозом "колото-резаная рана левой  половины брюшной полости, колото-резаная рана передней поверхности правого бедра".
“Благодаря предпринятым полицейскими действиям было установлено, что во время  произошедшей в тот же день в 01:00 ссоры в букмекерской конторе, расположенной на улице Г.Овсепяна, Лева М. 1997 года рождения ранил Амаяка М.  ударив его имевшимся при нем ножом в живот и бедро. Лева М. явился в марашское отделение Полиции и дал признательные показания. Он также предъявил орудие преступления – нож. Ведется следствие”, - говорится в сообщении.