Ձերբակալություն՝ հիվանդանոցի վերակենդանացման բաժանմունքում 01/18/2019   11:08  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր և Երևան քաղաքի վարչությունների ծառայողների ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ հունվարի 17-ին, ժամը 19.30-ին, հիվանդանոցներից մեկի վերակենդանացման բաժանմունքում հայտնաբերվել է 44-ամյա Սամվել Հ.-ն:
Ինչպես հայտնում է Ոստիկանության լրատվական ծառայությունը, նա 2018 թ. մայիսի 31-ից ոստիկանության Շենգավիթի բաժնի կողմից հետախուզվում էր քրեական օրենսգրքի 325-րդ հոդվածի (Փաստաթղթեր, դրոշմներ, կնիքներ, ձևաթղթեր, տրանսպորտային միջոցների հաշվառման համարանիշներ կեղծելը, իրացնելը կամ օգտագործելը) 1-ին մասի և 329-րդ հոդվածի (Պետական սահմանն ապօրինի հատելը) 1-ին մասի մեղադրանքով:

Полиция Армении обнаружила разыскиваемого в реанимации одной из больниц 01/18/2019   11:33  |  Криминальная хроника
Благодаря предпринятым сотрудниками главного управления уголовного розыска Полиции Армении и управления города Еревана оперативно-розыскным мероприятиям  вечером 17-го января в реанимационном отделении одной из больниц был обнаружен 44-летний Самвел Г.
Как сообщает пресс-служба Полиции, мужчина разыскивался с 31-го мая 2018 года по обвинению в совершении преступлений, предусмотренных частью 1 статьи 325("Подделка, сбыт или использование документов, штампов, печатей, бланков,
государственных номеров транспортных средств")  и части 1 статьи 329("Незаконное пересечение Государственной границы") УК Армении.