Դատախազությունը Նարեկ Սարգսյանի արտահանձնման փաստաթղթերն ուղարկել է Չեխիայի իրավապահներին 01/04/2019   15:38  |  Քրեական խրոնիկոն
Հայաստանի երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի եղբորորդու՝ Նարեկ Սարգսյանի արտահանձնման համար անհրաժեշտ փաստաթղթերը Գլխավոր դատախազությունից ուղարկվել են Չեխիայի Հանրապետության իրավապահ մարմիններին:
Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ասել է ՀՀ գլխավոր դատախազության հանրային կապերի բաժնի պետ Արևիկ Խաչատրյանը:
«Դեկտեմբերի 28-ին հանձնման համար անհրաժեշտ փաստաթղթերը Գլխավոր դատախազությունից ուղարկվել են Չեխիայի Հանրապետության իրավապահ մարմիններին», – նշեց Խաչատրյանը:
11:41 13/12/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱնդրանիկ Սողոյանի մասնակցությունը նարեկ Սարգսյանի հայտնաբերման գործում բացարձակապես չի համապատասխանում իրականությանը. Ոստիկանություն
09:49 13/12/2018  |  ՄամուլՔրեական հեղինակություն համարվող Զապը համագործակցել է ոտիկանության հետ եւ մատնել Նարեկ Սարգսյանին. «Ժամանակ»
10:07 09/12/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՆարեկ Սարգսյանը դեռևս չի արտահանձնվել Հայաստան
18:03 22/11/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՎալերիյ Օսիպյանը վստահ է, որ Նարեկ Սարգսյանը վաղ թե ուշ հայտնաբերվելու է
10:38 12/10/2018  |  ՄամուլՆարեկ Սարգսյանի թիկնապահը գրավի դիմաց ազատ է արձակվել. «Ժողովուրդ»
13:37 06/09/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՕսիպյանը համոզված է, որ Նարեկ Սարգսյանի միջազգային հետախուզումը դրական արդյունքներ կտա
17:36 21/08/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՆարեկ Սարգսյանի նկատմամբ միջազգային հետախուզում է հայտարարվել. Hetq
14:34 17/07/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՆարեկ Սարգսյանը, իր թիկնազորի 2 աշխատակիցների հետ բռնություն գործադրելով, առևանգել է քաղաքացուն ու ծեծել
14:09 14/07/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՆարեկ Սարգսյանի կողմից Սարյանի նկարները հափշտակելու վերաբերյալ քրեական գործը ԱԱԾ-ում հարուցվել է դեռևս փետրվարին
10:46 13/07/2018  |  ՄամուլԹմրանյութերի բիզնեսը «ճգնաժամային» վիճակում է. Նարեկ Սարգսյանն ու Վովայի Արշակը լքել են Հայաստանը. «Ժողովուրդ»

Генпрокуратура Армении направила Чехии запрос на экстрадицию племянника третьего президента 01/04/2019   15:56  |  Криминальная хроника
Генеральная прокуратура Армении направила правоохранительным органам Чехии документы, необходимые для экстрадиции задержанного в Праге 6 декабря племянника третьего президента Армении Сержа Саргсяна - Нарека Саргсяна. Об это сообщила “Арменпресс” начальник отдела по связям с общественностью Генпрокуратуры РА Аревик Хачатрян.
“Генеральная прокуратура направила правоохранительным органам Чехии необходимые для выдачи Саргсяна документы 28 декабря", - сказала Хачатрян.Объявленного в международный розыск племянника третьего президента Армении обнаружили в ПрагеРанее пресс-служба Полиции Армении сообщила, что при обнаружении Нарека Саргсяна в Праге он предъявил фальшивый паспорт гражданина Гватемалы на имя Франклина Гонсалеса.