Նարեկ Սարգսյանի նկատմամբ միջազգային հետախուզում է հայտարարվել. Hetq 08/21/2018   17:36  |  Քրեական խրոնիկոն
Ազգային անվտանգության ծառայությունը միջազգային հետախուզում է հայտարարել Նարեկ Սարգսյանի նկատմամբ։ Այս մասին «Հետք»-ին հայտնել է ԱԱԾ-ի մամուլի կենտրոնի ղեկավար Սամսոն Գալստյանը։
Հիշեցնենք, որ Նարեկ Սարգսյանի՝ Արամի փողոցի բնակարաններից մեկում հայտնաբերվել էր առանձնապես խոշոր չափերի թմրանյութ և զենքեր։
Նարեկ Սարգսյանը հետախուզման մեջ է արդեն մեկուկես ամիս` հուլիսի 5-ից։ Այդ օրվանից մինչ օրս նա չի ներկայացել Ազգային անվտանգության ծառայություն։ ԱԱԾ-ի հաղորդագրության համաձայն՝ Նարեկ Սարգսյանը հունիսի 22-ին իր թիկնապահի հետ մեկնել էր Մոսկվա։
Հուլիսի 7-ին  Հատուկ քննչական ծառայությունը հետախուզում է հայտարարել նաև Սերժ Սարգսյանի եղբոր՝ Լևոն Սարգսյանի և նրա դստեր՝ Անի Սարգսյանի նկատմամբ։ Լևոն Սարգսյանին կալանավորելու որոշում ևս կայացվել է, սակայն, ՀՔԾ-ի փոխանցմամբ, հայր և դուստր Սարգսյանները մինչ այժմ չեն ներկայացել վարույթն իրականացնող մարմնին։

Племянник третьего президента Армении объявлен в международный розыск - Hetq 08/22/2018   00:06  |  Криминальная хроника
Служба национальной безопасности Армении объявила в международный розыск племянника третьего президента РА Сержа Саргсяна - Нарека Саргсяна. Об этом Hetq.am сообщил руководитель пресс-центра СНБ Самсон Галстян.
Напомним, что в принадлежащей Н.Саргсяну квартире на улице Арами были обнаружены оружие и наркотики в особо крупном размере.
С 5 июля Нарек Саргсян находится в розыске. Он так и не явился в Службу нацбезопасности. Согласно сообщению СНБ, 22 июня племянник Сержа Саргсяна вместе со своим телохранителем отбыл в Москву.
7 июля Специальная следственная служба объявила в розыск также брата третьего президента Сержа Саргсяна - Левона Саргсяна и его дочь Ани Саргсян. Принято решение об аресте Л.Саргсяна. Однако, согласно сообщению ССС, отец и дочь Саргсяны до сих пор не явились в осуществляющий производство орган.
Согласно обвинению, Левон Саргсян, его дочь и сын скрыли свои доходы. Уголовное дело возбуждено по фактам их незаконного обогащения и сокрытия подлежащего декларированию имущества.