Առանձնապես խոշոր չափերի յուրացում՝ Կարմրաշեն համայնքում. հարուցվել է քրեական գործ 11/28/2018   11:38  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ Քննչական կոմիտեն վարույթ է ընդունել առանձնապես խոշոր չափերի յուրացում կատարելու դեպքի առթիվ  ԱԱԾ վարույթում հարուցված քրեական գործը: Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
Նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ ՀՀ Արագածոտնի մարզի Կարմրաշեն համայնքի նախկին ղեկավարը, 2015-ից 2017 թվականների ընթացքում օգտագործելով իր պաշտոնեական դիրքը, համայնքի անապահով ընտանիքներին դրամական օգնություններ տրամադրելու, համայնքի վարչական շենքի ջեռուցման նպատակով դիզելային վառելանյութ ձեռք բերելու, շենք-շինությունների վերանորոգում իրականացնելու պատրվակով համայնքի բյուջեից դուրս է գրել ընդհանուր 8. 843.000 ՀՀ դրամ, սակայն դրամական օգնություններ չեն տրամադրվել, համայնքի վարչական շենքը դիզվառելիքով չի ջեռուցվել և վերանորոգում չի իրականացվել:
Բացի վերը նկարագրվածից, Կարմրաշեն համայնքի նախկին ղեկավարը համայնքի հաստիքացուցակով երկու անձի ընդունել է աշխատանքի, սակայն վերջիններս չեն հաճախել աշխատանքի, սակայն համայնքի բյուջեից նրանց անուններով ելքագրվել է աշխատավարձ՝ ընդհանուր 5. 556.000 ՀՀ դրամ:
Փաստի առթիվ հարուցվել է  քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 179-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով:
19:36 23/11/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՅուրացում, պաշտոնեական կեղծիք և  պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահում Անիի համայնքապետարանում
17:53 05/11/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՎաղարշապատի տնտեսության կառավարման ոլորտում արձանագրված չարաշահումների հետևանքով  պատճառվել է 590 մլն.  ՀՀ դրամի վնաս
17:36 01/11/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՄեղադրանք է առաջադրվել Մեղրիի նախկին քաղաքապետին և նրա տեղակալին
17:31 26/10/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՅուրացման դեպք Գյումրիի մանկապատանեկան մարզադպրոցում
17:23 26/10/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԽոշոր չափերի յուրացման դեպք Արմավիրի մարզում
18:38 24/10/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՍյունիք համայնքի ղեկավարն ամողջությամբ վերականգնել է պետությանը պատճառված վնասը
13:36 22/10/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՀամայնքապետարանում աշխատակցին չեն հաշվառել և աշխատավարձի մի մասը խարդախությամբ հափշտակվել
14:07 20/10/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՅուրացում կատարելու համար Ազատամուտ համայնքի ղեկավարին մեղադրանք է առաջադրվել

Экс-главу села Кармрашен заподозрили в присвоении крупной суммы денег 11/28/2018   11:59  |  Криминальная хроника
Следственный комитет РА принял к своему производству уголовное дело, возбужденное в производстве Службы национальной безопасности по факту присвоения в особо крупных размерах. Об этом сообщает пресс-служба СК Армении.
В ходе предварительного следствия выяснилось, что в период с 2015 по 2017гг. бывший руководитель общины Кармрашен Арагацотнской области РА, используя свое должностное положение, под предлогом предоставления необеспеченным семьям общины денежной помощи, приобретения дизельного топлива для обогрева административного здания общины, ремонта зданий и сооружений выписал из бюджета общины в общей сложности 8. 843.000 драмов. Однако денежной помощи не было предоставлено, административное здание общины не отапливалось при помощи дизтоплива, а ремонт не был проведен.
Помимо вышеописанного, бывший руководитель общины Кармрашен принял двух человек  на работу в штат администрации, однако последние не ходили на работу, но на их имена из бюджета общины выписывалась заработная плата – в общей сложности 5. 556.000 драмов.
По факту возбуждено уголовное дело по пункту 1 части 3 статьи 179 Уголовного кодекса РА, Ведется предварительное следствие.